niedziela, Wrzesień 23, 2018

Sklep internetowy – czy to dobry pomysł na biznes?

0
Sklep internetowy – czy to dobry pomysł na biznes?

Odpowiedni pomysł na biznes to dopiero połowa sukcesu, trzeba pamiętać również o takich rzeczach, jak wysoka jakość oferowanych produktów oraz reklama, bez której nie mamy szans na powodzenie. Czy założenie sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes?

Jak zmieniał się sektor pożyczek pozabankowych?

0
Jak zmieniał się sektor pożyczek pozabankowych?

Sektor szeroko rozumianych pożyczek pozabankowych z całą pewnością nie jest już tą samą branżą, co jeszcze kilkanaście lat temu, czyli w początkowych etapach swojego istnienia na polskim rynku. Zmieniło się właściwie niemal wszystko a na dodatek trzeba dodać, że były to zmiany na lepsze. Jednak pomimo oczywistej ewolucji, jaki na przestrzeni ostatnich lat przeszedł sektor takich rozwiązań, jak chwilówki oraz inne pożyczki pozabankowe, wielu polskich konsumentów nadal podchodzi z pewną dozą nieufności do oferty współczesnych firm pożyczkowych.

Optymalizacja procesu produkcyjnego dzięki robotom przemysłowym

0
Optymalizacja procesu produkcyjnego

Ileż trudu wymaga praca przy taśmie produkcyjnej! Osiem godzin sterczenia przy tym samym elemencie, wykonywania identycznego bezsensownego gestu… Czyż można sobie wyobrazić nudniejszą pracę? W dodatku cała uwaga musi być poświęcona wykonywanej czynności, by nie narazić się na obrażenia.

Wspaniałym remedium na pracę w fabryce wydają się roboty współpracujące. Coraz modniejsze w krajach Europy Zachodniej, u nas dopiero zdobywają popularność. Jednak dzięki przystępnej cenie nawet mali przedsiębiorcy mogą sobie pozwolić na podobną inwestycję.

Pierwszą zaletą robotów jest przyspieszenie pracy. Każdy ruch wykonywany jest doskonale, bez potknięć właściwych ludziom. Skutkiem czego jest oczywista optymalizacja procesu produkcyjnego. Pracownicy etatowi odrobią swoje osiem godzin, natomiast ich produkcja znacząco wzrośnie. Wpłynie to bezpośrednio na wzrost zysków firmy.

Ponadto robot przemysłowy zminimalizuje obrażenia występujące u naszych podwładnych. Nawet buddyjski mnich po kilku godzinach spędzonych przy tym samym stanowisku padłby ofiarą dekoncentracji. Więc gdy nasz pracownik na chwilę się rozproszy, nie wywoła znaczących komplikacji. Bowiem tam, gdzie człowiek nie daje sobie rady, wkracza robot. I to właśnie on skoryguje wszelkie niedoskonałości.

Dodatkowo, prócz wzrostu produkcji i poziomu bezpieczeństwa, roboty pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy. Bogaci zagraniczni inwestorzy zupełnie inaczej postrzegają małomiasteczkową wytwórnię, gdzie stosuje się prymitywne technologie odpowiadające raczej nowożytnym manufakturom. Tam także wykonywano wszystko ręcznie! Praca długa, kosztowna, mało opłacalna – właściwa dziś krajom rozwijającym się.

Wyobraźmy sobie zatem, jakie wrażenie sprawi na nich nasza nowoczesna, świetnie wyposażona fabryka w roboty przemysłowe Universal Robots. Celowo stosuję tu starszą nazwę wytwórni, ponieważ jaśniej wskazuje na kontrast między old factory – kojarzoną raczej z industrializacją przemysłu, czasami biednych robotniczych dzielnic – a nowoczesnymi wytwórniami.

Jeszcze w ubiegłym stuleciu nikt nie wyobrażał sobie, że ludzka praca może zostać tak bardzo uproszczona. Optymalizacja procesu produkcyjnego, jaką niosą za sobą roboty współpracujące, pozytywnie wpływa na prosperowanie firmy. Nie wahajmy się przed tą dobrą zmianą!

Niszczarki – w domu i w firmie

0
niszczarki

Niszczarki do papieru, nazywane czasami również rozdrabniaczami, to dosyć standardowe wyposażenie w większych niż kilkuosobowe firmach. Dlatego większość z nas pewnie miała już z nimi kontakt a być może nawet miała okazję ich używać. Nie każdy jednak miał styczność z niszczarkami industrialnymi (inaczej zwanymi „przemysłowymi”), a są one nader interesującymi urządzeniami, które są w stanie przemielić ogromne ilości papieru z poufnymi danymi, ale nie tylko – z powodzeniem miażdżą również plastik (więc poradzą sobie z kartami kredytowymi a nawet płytami CD). Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym niszczarkom (opus w tym przypadku, ale marek jest oczywiście więcej).

Rozdrabniacze przemysłowe

Firmy zawodowo rozdrabniające dokumenty lub firmy, które posiadają bardzo wrażliwe informacje w ilościach masowych, wykorzystują rozdrabniacze przemysłowe. Ten typ maszyny jest wysoce wydajny, szybki i skuteczny. Niszczarki opus mogą przemielić prawie pięć tysięcy kilogramów papieru na godzinę. Niszczarki dokumentów, których używają firmy utylizujące dokumenty, przecinają papier na małe kawałki papieru, przez co stają się nieczytelne i prawie niemożliwe do złożenia razem. To, co odróżnia te niszczarki od bardziej standardowych urządzeń, to ich konstrukcja – posiadają dodatkowe ostrza, które tną papier nie tylko pionowo, ale również poziomo.

Jest to najbardziej efektywny typ maszyny, jeśli obawiamy się naruszenia bezpieczeństwa i kradzieży tożsamości. Rząd ma surowe zasady dotyczące niszczenia dokumentów firmowych i zakup niszczarki opus to najlepszy sposób na ich przestrzeganie. Dodatkowo, firmy które niszczą swoje dokumenty w ten sposób, wspomagają ochronę środowiska. Recykling tak przemielonego papieru jest łatwiejszy niż papieru nietkniętego niszczarką. Dlatego też sporo osób decyduje się na zakup mniejszej niszczarki do domu – aby wspomóc recykling i tym samym ochronę naszej planety.

Domowe dokumenty też można niszczyć

Jeśli w gospodarstwie domowym używamy „wrażliwych” dokumentów, takich jak wyciągi bankowe, dokumentację medyczną, informacje o kartach kredytowych i inne, które zawierają prywatne informacje, najlepiej przekazywać je lokalnym firmom zajmującym się zawodowo niszczeniem dokumentów oraz informacji. Tyczy się to rzecz jasna nie tylko papieru, bowiem newralgiczne informacje mogą być zapisane na bardzo różnych nośnikach, również plastikowych czy też magnetycznych. Profesjonalni niszczyciele danych dadzą nam gwarancję, że absolutnie nikt już ich nie odczyta.

Roboty przemysłowe kontra zwykli pracownicy

0

Do zeszłego wtorku pracowałam w fabryce. Nie miałam trudnej pracy, ale bardzo ją lubiłam. Produkowaliśmy plastikowe butelki na wodę, a moim zadaniem była obsługa prasy, która je formowała. W zasadzie siedziałam tylko cały dzień i wciskałam odpowiednie guziki. Można by pomyśleć, że to nic ciekawego, ale ja naprawdę ją lubiłam. Wszystko było świetnie, dopóki nie pojawiły się roboty przemysłowe. Szef był taki dumny, kiedy przywiózł je na halę. Miały nawet te śmieszne czerwone wstążki, które miały sprawiać, że wyglądały jak prezenty. Też mi prezent! Roboty przemysłowe zabrały pracę wielu z nas. Około dwustu osób otrzymało tego dnia wypowiedzenia. Mieliśmy tylko miesiąc pracy przed sobą, a potem musieliśmy się wynieść. Byłam bardzo zła, oczywiście, że byłam. Jednak szef był taki dumny! Codziennie przychodził na halę i oglądał te nowiutkie roboty przemysłowe. Któregoś razu zawołał nas na zebranie pracownicze. Powiedział, że niedługo będziemy musieli się rozstać, bo znalazł sposób produkcji, który jest o wiele wydajniejszy, niż ludzkie ręce. Mówił coś tam o tym, że mu przykro, ale nikt w to nie wierzył. Wiadomo, że powiedział to tylko dlatego, że musiał. To nawet nie była kwestia jego sumienia, bo wątpię, żeby je jeszcze miał. Po prostu wypadało, żeby mu było przykro i tyle. Tak naprawdę bardzo się cieszył, że wymieni większość z nas na roboty przemysłowe. One miały pracować szybciej i dokładniej, niż my, więc w ogóle nie dziwiło mnie to, że postanowił się nas pozbyć. Te ręczne prasy, których używaliśmy do tej pory mogły wyprodukować dwa razy mniej butelek, niż roboty przemysłowe potrafiły w tym samym czasie. Tutaj chodziło tylko i wyłącznie o pieniądze. Z resztą kiedy zwolnił dwieście osób, mógł sobie sporo zaoszczędzić na naszych wynagrodzeniach. Co prawda pracowaliśmy za najniższą krajową, ale jednak jakby to pomnożyć razy dwieście osób, to wyjdzie spora sumka, która teraz miała zostać w jego kieszeni. Szef w ogóle nie dbał o nas, tylko o to, żeby zarabiać więcej i więcej.

Zasady BHP podczas korzystania z wózków widłowych

0

Podczas korzystania z wózków widłowych należy przestrzegać zasad BHP. Urządzenie musi być sprawne i mieć aktualny przegląd techniczny. Może z niego korzystać osoba mająca odpowiednie uprawnienia.

Sprzątanie biur zgodne z normami UE

0

Obowiązek utrzymania czystości w przestrzeni biurowej ciąży na właścicielu firmy, ewentualnie zarządcy nieruchomości, w której biuro zostało zorganizowane.

Jaki telewizor o przekątnej 75 cali?

0

Oferta rynkowa nie jest zbyt bogata, jeśli chodzi o telewizory o przekątnej 75”. Wprawdzie produkowane są telewizory OLED w rozmiarze 77”, ale ich ceny są dość abstrakcyjne i zaczynają się od 30 000 złotych. Jednak wśród tańszych przedstawicieli znaleźć można kilka ciekawych propozycji jak np. Samsung QE75Q8CAMTXXH, Sony KD-75XF9005, czy LG 75SJ955V.

QE75Q8CAMTXXH – najlepszy telewizor o przekątnej 75”?

Przedstawiamy nasz ranking 3 telewizorów o przekątnej 75”. Ranking subiektywny, ale mogący dać Ci pewne pole do rozważań, jeżeli szukasz telewizora o tak długiej przekątnej ekranu.

  1. Samsung QLED QE75Q8CAMTXXH

Technologia QLED stała się flagową linią Samsunga, w naszym zestawieniu nie mogło więc zabraknąć ich przedstawiciela. Model QE75Q8CAMTXXH to potężny, 75” calowy telewizor zakrzywiony 4K HDR z serii Q8C, który zasłużył sobie na miano „topowego” modelu za sprawą wykorzystania kropki kwantowej. Pozwala ona na osiągnięcie doskonałej czystych kolorów i doskonałych kontrastów.

Na uwagę zasługuje ciekawy design oraz wykorzystanie kabla Invisible Connection, który jako jedyny podłączony jest bezpośrednio do telewizora (zastępuje zasilanie, antenę oraz pozostałe przewody). Całość wpina się do modułu One Connect, który można ukryć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Telewizor posiada oczywiście funkcje Smart TV. Cena QE75Q8CAMTXXH to ok. 17 000 złotych.

  1. LG 75SJ955V

LG 75SJ955V to warty uwagi telewizor, należy jednak pamiętać, iż nie wykorzystuje on stosowanej przez LG technologii OLED. Jest to zwykły telewizor LED LCD, posiadający jednak szereg nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na korzystną jakość obrazu. Wyświetla on treści w rozdzielczości 4K, a za obsługę HDR odpowiada zastosowana tu technologia Active HDR.

Na uwagę zasługuje możliwość wyświetlania treści w formacie Dolby Vision. Aby obraz był bardziej żywy, zastosowano technologię ULTRA Luminance. Warto jednak zaznaczyć, że LG 75SJ955V wykorzystuje podświetlanie krawędziowe. Wprawdzie telewizor jest dzięki temu cieńszy i pobiera mniej prądu, ale wiąże się to z mniej równomiernym podświetleniem ekranu. Koszt: ok. 16 000 zł.

  1. Sony KD-75XF9005

Standardowo, przedstawiciel od Sony wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Wyższa jakość obrazu uzyskana jest dzięki zastosowaniu procesora 4K HDR X1 Extreme, jak i technologii X-tended Dynamic Range PRO (odpowiadającej za kontrast). Dopełnieniem całości jest wyświetlacz TRILUMINOS Display.

Sony mówi również o technologii X-Motion Clarity, dzięki której dynamiczny obraz pozostaje ostry, a kolory nie tracą na nasyceniu. Telewizor ten obsługuje też wiele formatów HDR, takich jak Dolby Vision czy HDR 10. Jest to przyzwoita propozycja, choć na tle prezentowanych rozwiązań może wydawać się nieco zbyt kosztowna. Za przedstawiciela od Sony musisz wydać blisko 18 000 zł.

Ciężki wybór telewizora 75”

Telewizory o przekątnej 75” nie są szczególnie popularne i należą do zdecydowanie wyższej półki cenowej, dlatego warto dokładnie zapoznać się z właściwościami każdego z nich. Przed zakupem koniecznie zrób porządny rekonesans i pod żadnym pozorem nie dokonuj wyboru zbyt pochopnie!

Czym jest druk cyfrowy?

0

Drukowanie w technice cyfrowej pozwala na stworzenie wysokiej jakości materiałów reklamowych, biznesowych i konferencyjnych. Sprawdza się tam, gdzie przewidywany nakład zamyka się w kilkuset sztukach. W artykule opowiemy o druku cyfrowym oraz podpowiemy, kiedy warto skorzystać z tego typu druku.

Firmowa praca z zacisza biura wirtualnego

0

Współczesny rynek pracy zmienia się dynamicznie. Dziś coraz więcej zadań jesteśmy w stanie wykonywać zdalnie. Na tej zasadzie pracują freelancerzy, ale i o tę formę opierają się małe, średnie czy duże firmy. Niekoniecznie w 100%, ze wszystkimi pracownikami czy kontrahentami, ale w dużym stopniu. To kwestia minimalizowania kosztów, większego komfortu pracy i zdecydowanie większej elastyczności. Jak jednak przekonać klienta, kontrahenta, współpracownika, że praca wykonywana chociażby z domowego zacisza, może być również wartościowa? Gdy na firmowych dokumentach widnieje adres domowy, a i z miejscem do spotkań robi się problem, zaufanie odbiorcy spada. Te wszystkie problemy rozwiązuje biuro wirtualne.

Zobacz też