środa, Styczeń 27, 2021

Ważna rola drobnych upominków reklamowych

0
Ważna rola drobnych upominków reklamowych

Zdobycie klienta nie jest łatwym zadaniem, istotne więc staje się zbudowanie trwałych i korzystnych relacji pomiędzy sprzedawcą a odbiorcą. Nawet najlepszy jakościowo i uczciwie wyceniony produkt nie obędzie się bez wsparcia marketingowego, a tę funkcję warto powierzyć drobnym upominkom.

Wszyscy lubią prezenty

Prezenty reklamowe to jeden z najstarszych i zdecydowanie wciąż skuteczny sposób na zaskarbienie sobie przychylności odbiorców. Drobiazgi z logo firmy, niekiedy ozdobione również chwytliwym hasłem reklamowym, sprzyjają budowaniu więzi i skracają dystans. Każdy lubi otrzymywać prezenty, więc sposób ten jest nie tylko bezpieczny, ale też wyjątkowo skuteczny — oczywiście warunkiem sukcesu jest dokonanie właściwego wyboru. 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że każdy budżet marketingowy będzie za mały w stosunku do oczekiwań. Wydatki na reklamę to także najczęściej pierwszy koszt, który mają na oku właściciele firm podczas wdrażania programów oszczędnościowych. Na co więc należy zwrócić uwagę przed zamówieniem gadżetów reklamowych, aby inwestycja okazała się niedroga i efektywna?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, kogo chcemy obdarować oraz jaki przy tej okazji planujemy osiągnąć cel. Określenie grupy docelowej to najważniejsza część procesu decyzyjnego, co innego przecież zainteresuje osoby młode, co innego ucieszy seniorów. Ważna jest też odpowiedź na pytanie, czy upominek ma podlegać dystrybucji masowej, czy może kierowany będzie do wybranej grupy prestiżowych odbiorców. Warto też zastanowić się, czy najważniejsze będzie dla nas wzbudzenie zainteresowania nowym, właśnie wprowadzonym na rynek produktem, czy też utrwalenie w świadomości odbiorcy już istniejącego, pozytywnego wyobrażenia o firmie. Znając podstawy, możemy przystąpić do ustalenia budżetu oraz przeglądu ofert.

Awangarda, czy nieśmiertelna klasyka?

Moda na gadżety reklamowe nie jest stała i podlega sezonowym zmianom. W niepamięć odeszły już jakże popularne kiedyś proporczyki, palmę pierwszeństwa długo dzierżyły smycze do kluczy i telefonów, jednak również i one straciły swoje miejsce na podium. Silną pozycję wciąż cieszy się odzież z nadrukiem, jednak zamówienie dużej ilości na przykład koszulek wiąże się z niemałym wydatkiem, nie ma też żadnej gwarancji, że nie wylądują one wkrótce na dnie szafy. Dobrym pomysłem mogą okazać się drobne gadżety użytkowe w rodzaju zapalniczek lub długopisów, tu jednak trzeba wziąć pod uwagę upodobania określonej wcześniej grupy docelowej. Gadżetem, który sprawdzi się niezależnie od wieku, płci i preferencji odbiorców z pewnością jest popularny magnes na lodówkę. Raz przytwierdzony do metalowej powierzchni, zazwyczaj pozostaje tam już przez dłuższy czas — tym bardziej że skutecznie sprawdza się w życiu codziennym, przytrzymując karteczki z notatkami lub listą zakupów.  W ten sposób przekaz reklamowy jest dobrze widoczny i zapamiętywalny, a przecież przede wszystkim właśnie o to chodzi.

Magnesy na lodówkę możemy zamówić szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu. Pomocą służy serwis Naklejkon, gdzie błyskawicznie wycenimy i zlecimy produkcję. Wierne odwzorowanie kolorów i możliwość wycięcia dowolnego kształtu sprawiają, że magnesy reklamowe przyciągają wzrok, przykuwają uwagę, jednym słowem perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonego im zadania. Naklejkon udowadnia, że wybór atrakcyjnego gadżetu może być nie tylko przyjemny, ale też wyjątkowo korzystny ekonomicznie.

Jak wykonać etui z własnym nadrukiem?

0
Jak wykonać etui z własnym nadrukiem

Choć w sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów do telefonów znajdziemy tysiące różnorodnych wersji etui, to jednak dla tych osób, którym zależy na głębszej personalizacji urządzenia, ciekawszym rozwiązaniem może okazać się stworzenie etui z własnym nadrukiem. Jak się do tego zabrać? Czy umieszczenie na powierzchni pokrowca do telefonu barwnego zdjęcia lub grafiki znacząco zwiększa koszt takiego gadżetu?

Kreator etui – krok po kroku

Na rynku działają firmy, które oferują dostęp do specjalnych narzędzi internetowych umożliwiających stworzenie case z prywatnym zdjęciem. Kreator etui pozwala wybrać schemat i fotografie, które ozdobią powierzchnię pokrowca. Pierwszy krok to oczywiście wybór etui dopasowanego do używanego przez nas modelu telefonu. Krok drugi to wskazanie określonego schematu zdobienia – podział powierzchni pokrowca na wybraną liczbę pól, na których następnie umieszczane są wybrane przez użytkownika zdjęcia. Krok trzeci to wybór fotografii. Można korzystać ze zdjęć prywatnych lub dostępnych z katalogu podpiętego do kreatora. Ostatnia część pracy nad etui z własnym nadrukiem to ewentualne uzupełnienie projektu krótkim tekstem i jego akceptacja. Całość procesu nie zajmuje wiele czasu i jest bardzo łatwa nawet dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie korzystał z tego typu narzędzi.

Jakie zdjęcia wybrać na etui?

Przygotowanie atrakcyjnego pod względem wizualnym, mającego niezwykle osobisty charakter pokrowca wymaga użycia odpowiednich fotografii. Pokrowiec z własnymi zdjęciami będzie najciekawszy, jeśli sięgniemy po dobrze naświetlone, kolorowe fotografie, które po odwzorowaniu na powierzchni etui zachowają ostrość i naturalne, intensywne barwy. Dobrym wyborem będą m.in. zdjęcia wykonane na świeżym powietrzu, w ciągu dnia. Interesującym pomysłem na osobiste etui z własnym nadrukiem mogą być również zdjęcia portretowe. Pokrowiec można ozdobić jedną fotografią lub przy wyborze odpowiedniego schematu, stworzyć mozaikę składającą się z wielu mniejszych zdjęć prezentujących jedną lub kilka bliskich nam osób. Takie etui to piękna, niezwykle sentymentalna ozdoba i jednocześnie skuteczny sposób na zabezpieczenie telefonu przed nieestetycznymi rysami i innymi uszkodzeniami.

Jeśli chcesz mieć możliwość pochwalenia się niepowtarzalnym wyglądem telefonu, inwestycja w case z indywidualnym nadrukiem z pewnością się opłaci. Co ważne, cena takich pokrowców w znaczący sposób nie różni się od cen na tradycyjne nakładki. Dzięki możliwościom nowoczesnych technologii poligraficznych przygotowanie kolorowych nadruków jest dziś nie tylko łatwe, ale i wyjątkowo tanie.

Zarządzanie przedsiębiorstwem w czasie pandemii

0
Zarządzanie przedsiębiorstwem w czasie pandemii

Od momentu globalnej epidemii COVID-19 sytuacja na świecie dla wszystkich przedsiębiorstw przybrała niekorzystny obrót. Niezależnie od liczby zatrudnionych, jaką dysponowały firmy, każdy na różne sposoby odczuł wprowadzone przez państwa przepisy dotyczące kwarantanny. Zarządzający do dalszego funkcjonowania muszą wprowadzać zupełnie nowe zasady organizacji zespołów, starając się uniknąć strat finansowych, jakie niesie gospodarka w obliczu trudnej sytuacji.

Model Zdalny

Przenoszenie się wirusa drogą kropelkową wymusza na przedsiębiorcach zmianę modelu pracy na taki, który nie wymaga kontaktu z innymi osobami. By chronić pracowników, podstawą w tego typu sytuacjach jest przejście na zdalne zarządzanie. Dla niektórych nowa etyka pracy może wywoływać różnego rodzaju dyskomfort. Przystosowanie się do wypełniania obowiązków w izolacji, skupienie na zadaniach, unikanie rozpraszaczy początkowo zmniejsza sumienność oraz produktywność członków zespołu.

Na szczęście wiele osób, zarówno pracowników, jak i koordynatorów podaje wiele zalet wynikających z nowego modelu. Zaoszczędzony czas na dojazdy, czy też komfort pracy w zaciszu domowym rekompensują brak kontaktu, który może wpłynąć negatywnie na samopoczucie pracowników.

Trudności logistyczne firm z materiałami przewozowymi

Szczególnie dotknięte w sytuacji wymuszającej bezkontaktowość są przedsiębiorstwa zajmujące się na co dzień obsługą dostarczania produktów fizycznych. Obostrzenia, wynikające ze sposobu rozprzestrzeniania się wirusa nakazują pracownikom muszącym mieć ze sobą kontakt podczas transportu towaru: na odkażanie rąk, noszenie rękawic ochronnych oraz bezwzględne zasłanianie nosa i ust.

Ważną kwestią są też same dostawy, które wcześniej nie sprawiały problemu. Zważywszy, chociażby na konkurencyjne ceny sprzedawców z całego świata oraz bardzo szybkiej w dzisiejszych czasach drogi transportowej, przedsiębiorcy nie mieli dużych trudności w znalezieniu dla siebie najlepszej oferty, zawierającej to, czego potrzebują w rozsądnej cenie. Obecnie globalny szlak handlowy jest mocno osłabiony, nie pomagają też zakazy opuszczania kraju przez mieszkańców, z niektórych państw.

Zarządzający muszą bardziej skupić się na transportach, tworzących sprawny łańcuch dostaw. Przede wszystkim ważnym jest, by w obecnych czasach nie skupiać się tylko i wyłącznie na kontakcie z wyłącznie jednym dostawcą. Nie wiadomo jak z nowymi zasadami radzą sobie inne firmy, niepewnym jest też czy w tych realiach usługi z dnia na dzień nie zostaną przerwane, przez co można zostać odciętym od krytycznie ważnych zasobów. Model wymaga więc indywidualnego zapotrzebowania na dostawy wielu niezależny od siebie zleceniobiorców, w każdej chwili mogących awaryjnie zastąpić niemożność wcześniejszych firm. Zarządzanie zapasami ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu większość firm produkcyjnych. Bez tego procesu cała produkcja będzie utrudniona, a w najlepszym przypadku nieopłacalna.

Automatyczne zarządzanie organizacją zdalną

Kwestią współczesnego położenia firm jest również to, jak uda im się kontrolować bieżący stan wewnętrzny danego oddziału. Skuteczny w tym procesie może okazać się tak zwany system erp. Jest to, dokładniej rzecz ujmując oprogramowanie bazodanowe, zaprojektowane specjalnie do automatyzacji procesów, odbywającej się w przedsiębiorstwie.

Podczas pandemii człowiekowi ciężko jest samemu kontrolować cykl powtarzających się, tych samych czynności, a rozproszenie składu, dotychczas przebywającego w jednym miejscu wcale nie ułatwia mu tego zadania. Wieloplatformowość tego typu systemów zdecydowanie ułatwia odbieranie danych, jak i śledzenie postępów, które przy wzmożonej ilości kontaktów z różnymi, niezależnymi firmami jest zdecydowanie korzystna dla koordynatorów.

Jak to wszystko się skończy?

Prędzej czy później sytuacja dla przedsiębiorców na szczęście zostanie ustabilizowana. Pandemia wpłynie jednak i na zawsze zmieni postępowanie firm, przechodzących na system, który z powrotem trudno będzie odwrócić. Jednakże elastyczność w przystosowywaniu się do nowych sytuacji może w przyszłości zaowocować o wiele lepszym, bardziej zgranym zarządzaniem, które paradoksalnie poprawi funkcjonowanie firmy.

Chwilówki przez Internet i z obsługą domową – 3 kroki do bezpiecznej pożyczki

0
Chwilówki przez Internet

Na Twoim koncie brakuje środków? Zastanawiasz się czy warto sięgnąć po rozwiązanie jakim są chwilówki przez Internet? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe podczas zaciągania pożyczki. Zależy ono przede wszystkim od Ciebie samego – od tego czy będziesz czytał umowy ze zrozumieniem i wszystko to, co napisane jest małym druczkiem.

Pierwsza pożyczka? Odkryj oferty firm pozabankowych

Jeżeli planujesz zaciągnąć swoją pierwszą pożyczkę, pomocne będzie Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki zawartym w nim informacjom upewnisz się, że nie padniesz ofiarą wyłudzenia pieniędzy. Pamiętaj, że chwilówki przez Internet powinny być każdorazowo dokładnie sprawdzone przed ich zaciągnięciem. Warto jednak wziąć je pod uwagę, gdyż wiele z nich pomija sprawdzanie historii kredytowej pożyczkobiorcy. Listę wiarygodnych instytucji pożyczkowych wraz z ich ofertami możesz sprawdzić pod adresem https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczki-online-bez-weryfikacji/. Jeżeli nie możesz się zdecydować, który produkt finansowy wybrać, skorzystaj z portalu TwojaPierwszaPożyczka.pl – ranking pierwszych chwilówek na 30 – 60 dni pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Pierwsza pożyczka

Zaplanuj terminową spłatę

Przed zaciągnięciem kredytu szczegółowo zaplanuj jego spłatę. Zastanów się jak wysoką ratę możesz co miesiąc płacić. A jeżeli zaciągasz chwilówkę, zdecyduj czy warto brać na siebie tak poważne zobowiązanie. Pożyczkodawcy, których nie interesuje Twoja zdolność kredytowa pozostawiają całą odpowiedzialność za zwrot pożyczki w Twoich rękach.

Zadbaj o to, aby cała kwota wraz z odsetkami została zwrócona na czas. Nawet przeterminowane zobowiązanie na 200 złotych na 30 dni może oznaczać kłopoty! Jeżeli nie zadbasz, aby spłacić kredyt, w posiadanie Twoich danych wejdzie Krajowy Rejestr DługówNegatywny wpis w tej bazie danych może znacznie utrudnić Twoją sytuację zawodową.

Potencjalni kontrahenci często korzystają z bazy biur informacji gospodarczej. Dłużnicy, którzy w niej figurują mają znacznie mniejszą szansę na rozpoczęcie owocnej współpracy. Przeterminowane zobowiązanie w BIK widoczne do 5 lat może zatem być dla Ciebie dużym problemem. Pamiętaj, aby każdą pożyczkę rozważyć indywidualnie!

Pożyczki w domu klienta

Uczciwi pożyczkodawcy, jak i porównywarki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom, którzy cenią sobie wygodę. Z tego względu w ofercie pojawiły się pożyczki w domu klienta. O co chodzi? Pożyczki pozabankowe udzielane są przez wiele firm w formie gotówkowej. Jeżeli Twój program dnia jest napięty, przedstawiciel jednej z nich oszczędzi Twój cenny czas, odwiedzając Cię w domu! Specjaliści z instytucji pożyczkowych przeprowadzają wyłącznie działania zgodne z ochroną danych osobowych. Dzięki temu masz pewność, że informacje na Twój temat są bezpieczne! Z firmami pozabankowymi, oferującymi tego typu usługę możesz zapoznać się na stronie https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczki-do-domu-z-obsluga-i-dojazdem-do-klienta/.

Co to jest budżet projektu i jak go stworzyć?

0
budżet projektu

Budżet projektu to podstawa udanego przedsięwzięcia. Musimy wiedzieć jaką kwotę możemy wydać, żeby całość skończyła się powodzeniem, którym w przypadku biznesu jest przyniesienie odpowiedniego zysku. Konieczne jest ustalenie, jaką płacę musimy przeznaczyć na odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ile będą nas kosztować materiały, czasem, jaki jest koszt licencji w celu uzyskania odpowiedniego oprogramowania. Wreszcie musimy określić, ile zarobimy na przedsięwzięciu i wszystko przeliczyć, żeby wiedzieć, ile zarobimy.

Jednocześnie określenie budżetu powinno stanowić nieprzekraczalną granicę. Mamy do dyspozycji pewną ilość pieniędzy i w ramach dostępnego czasu zakończymy stawiane przed nas zadanie powodzeniem.

Budżet projektu – podstawowe informacje

Podchodząc do projektu, musimy wiedzieć, jakie zasoby możemy mu przydzielić w celu osiągnięcia stawianych celów. Bez odpowiedniego dokumentu nasza praca będzie przebiegać w chaosie i w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli. Należy pamiętać, że projekt, który nie przynosi zysków, to całkowita wpadka i niedochodowe zadania są często zamykane, co z kolei źle świadczy o naszej marce, lub są kontynuowane mimo już założonego niepowodzenia (z powodów prawnych), a wtedy praca odbywa się w złej atmosferze, szczególnie wobec wyższego szczebla.

Etapy przygotowania budżetu projektu

Na pierwszym etapie planowania budżetu powinniśmy określić cele, które musimy zrealizować. Konieczne będzie ustalenie, co znaczy, że projekt został zakończony oraz że można nazwać go powodzeniem. Najwłaściwszym podejściem jest rozbicie całego projektu na mniejsze elementy, które łatwiej jest kolejno realizować, zmierzając we właściwym kierunki i oczywiście w ramach określonego budżetu. Ważne jest określenie zasobów, zarówno ludzkich, jak i sprzętowych. Ważne jest, żeby nie rozpraszać całkowicie odpowiedzialności, przypisując zadania do konkretnych osób, uwzględniając ich preferencje i kwalifikacje. Trzeba też określić czy mamy wystarczające zasoby sprzętowe, a jeśli nie, to trzeba zaplanować koszty koniecznych wydatków.

Nie da się określić budżetu bez oszacowania czasu sporządzania zadań. Czas to pieniądz i trzeba uwzględnić tę zasadę, ponieważ pracownikom trzeba odpowiednio zapłacić. Jeśli projekt jest duży, to należy możliwości finansowe odpowiednio rozłożyć w czasie. Obowiązkowym zadaniem jest również przeliczenie zysków do strat. Na koniec powinno się przypomnieć, że budżet projektu to dokument również warty z punktu widzenia przyszłości firmy. Z każdej takiej analizy można wyciągnąć wiele wniosków, również wypisać to, co się w projekcie udało, oraz to nad czym powinno się jeszcze popracować. Pozwala to na rozwój firmy oraz lepszą organizację w kontekście przyszłych zadań.

Nie wolno umniejszać znaczenia budżetu projektu jako jednego z kluczowych elementów decydujących o zakończeniu przedsięwzięcia powodzeniem. Nie ma tutaj miejsca na błędy i dlatego w opracowywaniu budżetu powinny pracować wyłącznie kompetentne i doświadczone osoby. Opracowujcie poprawnie projekty budżetu, żeby móc później otwierać szampana zwycięstwa.

Artykuł powstał przy współpracy z https://leadership-center.pl/blog/budzet-projektu-slowniczek/

Social Media i ich potęga

0
Social Media i ich potęga

W obecnych czasach trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż to źródła masowego przekazu sterują naszym życiem. Jest to jeden z kluczowych argumentów dla pytania dlaczego warto zadbać o Social Media. Oczywiście odpowiedzi jest więcej.

Czy warto zatrudnić agencję marketingową, czy lepiej prowadzić stronę osobiście?

0
agencja marketingowa

Kompleksowa obsługa marketingowa to sposób na zbudowanie mocnego wizerunku firmy lub produktu. Specjaliści od marketingu działają w obszarach promocji, public relations, content marketingu czy moderowania mediów społecznościowych. Dzięki odpowiednim narzędziom i wiedzy, są w stanie zadbać o rozwój Twojej marki w Internecie, a Ty dzięki temu będziesz mógł skupić się na działaniach czysto biznesowych.

Integracje dla SkyShop

0
Integracje dla SkyShop

Przedsiębiorca chcący sprzedawać swoje produkty w Internecie w pierwszej kolejności powinien pomyśleć o zainwestowaniu w platformę e-commerce (sklepową). Wybór jest w zasadzie duży, od bezpłatnych do płatnych, od mniej popularnych do najbardziej. Osoby trudniące się handlem elektronicznym często wybierają platformę o nazwie SkyShop, ze względu na duże możliwości i oferowane funkcjonalności.

Dzięki swoim modułom oprogramowanie to jest przyjazne m.in. dla hurtowni internetowych, sklepów internetowych chcących sprzedawać produkty w postaci plików cyfrowych np. ebooki, firm działających w modelu dropshipping. Twórcy tego oprogramowania umożliwiają również nie tylko łatwą obsługę sklepu, ale również takie kwestie jak optymalizacja strony pod kątem SEO.

Jakie integracje oferuje SkyShop?

Twórcy SkyShop oferują multum różnych rozwiązań w postaci integracji. Przykładowe integracje dla SkyShop, które oficjalnie proponowane są na stronie firmy to: integracje z hurtowniami, porównywarkami cen i opinii, systemami płatności, portalami aukcyjnymi, czy systemami ERP. Będąc zatem posiadaczem sklepu opartego o Sky Shop, można dowolnie zintegrować go przykładowo z Allegro, eBay, Ceneo.

E-commerce a system ERP

Przedsiębiorcy, którzy korzystają jednocześnie ze sklepu SkyShop i  z systemu ERP, czyli oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem i jego zasobami mogą skorzystać z oferowanych integracji, które pomagają współdziałać tym dwóm odrębnym środowiskom. Integracje pozwalają zachować spójność danych i ich przejrzystość, a przede wszystkim zaoszczędzić czas na przepisywaniu ich w dwóch miejscach jednocześnie.

Twórcy SkyShop wyciągając pomocną rękę do swoich klientów, oferują integracje dla tych, którzy korzystają z systemów ERP takich jak np. Comarch ERP Optima, Subiekt GT, iFirma, Subiekt Nexo Pro. Dostarczane są przez zewnętrzne firmy, z którymi firma współpracuje.

Na co zwrócić uwagę kupując integrację?

Przed zakupem danej integracji należy dokładnie przeanalizować przeróżne kwestie takie jak: jej możliwości, cenę, oferowane wsparcie techniczne. Należy również sprawdzić, czy integracja ta spełniać będzie nasze wymagania i realizować podstawowe cele takie jak np. aktualizacja stanów magazynowych, przesyłanie zamówień.

Wybierając integrację danej firmy, należy również zwrócić uwagę na to jakie są warunki jej korzystania, jak długo będzie można korzystać z niej, ale także na inne przydatne rzeczy takie jak możliwość testowania za darmo czy promocje. Są firmy takie jak SellIntegro, które oferują bezpłatne testowanie oprogramowania przez 14 dni, dzięki czemu można sprawdzić, czy narzędzie trafi w nasz gust. Niektórzy twórcy (tak jak i  również wcześniej wspominany) oferują również rabaty i promocje na dany produkt przy zakupie na przykładowo dłuższy okres.

Dlaczego warto postawić na integrację?

Integracja to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, które potrafi w wydajny sposób zautomatyzować część naszej pracy i zwyczajnie zaoszczędzić nasz czas. Dzięki niej także nie trzeba martwić się o błędy lub pomyłki, które są popełniane często w trakcie ręcznego przepisywania danych. Zdecydowanie jest to produkt, o którym warto pomyśleć, jeśli chce się ułatwić sobie pracę.

Źródło: https://sellintegro.pl

Ochrona wrażliwych danych osobowych pracowników — jak to odpowiednio zrobić?

0
elektroniczne akta osobowe

Przepisy prawa dokładnie pokazują, że pracodawca ma obowiązek odpowiednio chronić dane osobowe swoich pracowników. Również należy odpowiednio chronić dane osób, które dopiero rekrutują się na dane stanowisko.

Istnieje szereg rozwiązań pozwalających pracodawcom na bezpieczną i optymalną ochronę danych pracowników. W czasach wdrażania systemów elektronicznych wydaje się wręcz koniecznością, by zarządzanie i archiwizacja akt osobowych pracowników odbywała się właśnie za pomocą specjalistycznych programów. O tym, jakie korzyści daje nowoczesne zarządzanie dokumentami bez wykorzystania papieru, piszemy poniżej.

Ochrona danych pracowników — wymogi prawne

Na początek warto przyjrzeć się wymogom prawnym dotyczącym przechowywania akt osobowych pracowników. Pracodawca ma obowiązek zażądania od pracownika pewnego rodzaju danych (lub od osoby podejmującej pracę). Takie dane to imiona i nazwiska, imiona rodziców, daty urodzenia, miejsca zamieszkania (adresu do korespondencji), wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia, inne dane osobowe, a także imiona i nazwiska oraz daty urodzenia dzieci pracownika, numer PESEL i inne dane o szczególnym znaczeniu. Jednak pracodawca musi te dane również odpowiednio przechowywać i chronić.

Najczęściej stosuje się do tego papierowe akta pracownicze. Pracodawca trzyma w każdej teczce dane o każdym pracowniku w zabezpieczonym miejscu. Jednak nie jest to pewny i bezpieczny sposób na zabezpieczenie danych wrażliwych. Można wyobrazić sobie sytuację, w której nieuprawniony pracownik dostaje się do akt jego kolegów i zapoznaje się z informacjami, które są wrażliwe.

Papierowe przechowywanie akt osobowych może też wprowadzać chaos. Na żądanie odpowiednich instytucji pracodawca musi udostępnić dane o pracownikach, a w przypadku “tradycyjnej” archiwizacji może być to utrudnione.

Ochrona danych pracowników — najlepsze sposoby

Elektroniczne akta osobowe są uważane za najbezpieczniejszy sposób na odpowiednie przechowywanie danych osobowych pracowników. Takie programy pomagają również w zarządzaniu dokumentami rekrutacyjnymi oraz urlopami i zwolnieniami pracowników.

Co więcej, programy do zarządzania danymi osobowymi pracowników pozwalają na wysokie bezpieczeństwo przetwarzania informacji. Jedynie uprawnione osoby mają dostęp do akt. Częste jest również ustawienie zróżnicowanej ochrony dostępu, która gwarantuje, że użytkownik może opracowywać wyłącznie te akta, do których ma uprawnienia.

Warto również zauważyć, że procesy personalne wymagają czasami naprawdę sporej liczby dokumentów. Programy do elektronicznego przetwarzania danych osobowych pracowników pozwalają na częściowe ograniczenie tych papierów oraz na odpowiednie ich ustrukturyzowanie i klasyfikowanie.

Zaświadczenie ZUS dotyczące niezaleganiu ze składkami – w jaki sposób je zdobyć?

0
zaświadczenie zus

Zaświadczenie ZUS o niezaleganiu ze składkami przyda nam się w momencie, gdy musimy zaświadczyć partnerowi biznesowemu, że regularnie opłacamy ubezpieczenie społeczne. Takie zaświadczenie dostaniemy wówczas gdy, nasza firma zgłoszona jest do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako płatnik, czyli znajduje się w kompleksowym systemie informatycznym ZUS. W momencie, kiedy jest inaczej, dostaniemy zaświadczenie z informacją, że nasza firma nie jest wpisana do rejestru płatników, składek KSI ZUS. Składki ZUS idą na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, a także fundusze. Do funduszy należą między innymi fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, fundusz emerytur pomostowych.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zaswiadczenie-zus-o-niezaleganiu-ze-skladkami-jak-je-zdobyc/

Zaświadczenie ZUS o niezaleganiu ze składkami – w jaki sposób je zdobyć? 

Doświadczenie takie możemy zdobyć składając wniosek osobiście w placówce ZUS, bądź wysyłając dokumenty pocztą czy też wybierając najwygodniejszą opcję i złożyć go przez internet. W przypadku wniosku papierowego pewnym ułatwieniem jest to, że możemy wybrać sposób odbioru zaświadczenia. Nawet jeśli złożyliśmy takie dokumenty tradycyjnie odwiedzając oddział ZUS, to zaświadczenie możemy odebrać w formie elektronicznej na platformie PEU ZUS. Wniosek możemy złożyć również przez pełnomocnika, wówczas musimy pamiętać o dołączeniu pełnomocnictwa.

Zaświadczenie ZUS o niezaleganiu – składanie wniosku online

Najwygodniej jest wystąpić o zaświadczenie korzystając z witryny online. Zrobimy to na stronie biznes.gov.pl. Jedyne co musimy zrobić, to zarejestrować się na tym serwisie używając profilu zaufanego bądź e-dowodu. Następnie ZUS sprawdza stan naszego konta płatnika składek, w momencie gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, a nasze konto nie posiada zadłużenia wówczas zostaje nam wydany taki wniosek. Chodzi tutaj o składki między innymi na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne. Do zaburzeń możemy dołączyć również funduszy, takie jak fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych oraz fundusz emerytur pomostowych.

Zobacz też: http://www.mftp.pl/crowdfunding-w-polsce/

Zobacz też