piątek, Lipiec 23, 2021

Publiczne i domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

0
Publiczne i domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

To już stało się faktem. W końcu doczekaliśmy się czasów, kiedy w zasadzie każdy producent samochodów posiada w swoim katalogu pojazd z napędem elektrycznym. Nie jest to jedynie przejściowa moda. Jest to nasza przyszłość, w której będziemy musieli się odnaleźć. Samochody elektryczne to przede wszystkim brak spalin i cicha praca silnika. Jednak z ich użytkowaniem wiąże się konieczność korzystania z dedykowanych do nich stacji ładowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stacji ładowania samochodów elektrycznych do celów publicznych?

W zasadzie we wszystkich większych i mniejszych miastach w naszym kraju tworzy się punkty ładowania samochodów elektrycznych. Ich powstawanie często wynika z dobrej woli samorządu. Jednak warto wiedzieć, że obowiązują także akty prawne, które nakładają obowiązek na gminę w tej kwestii. Ilość obowiązkowych punktów ładowania zależy od ilości mieszkańców danego miasta oraz liczby zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym.

Podczas zakupu takiej stacji ładowania należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszą jest renoma i doświadczenie konkretnego producenta takich urządzeń. Druga sprawa to sprawdzenie możliwości bezpiecznej pracy urządzenia bez przeciążeń i przepięć w niskich temperaturach. Chodzi o to, aby obudowa sprzętu była zaprojektowana do pracy w skandynawskich warunkach. Poza tym każde gniazdo powinno mieć wyłącznik różnicowoprądowy, a cała ładowarka posiadać zintegrowaną elektronikę komunikacyjną, która sygnalizuje wszelkie awarie oraz aktualny stan pracy (nawet z dalszej odległości). Równie ważne jest zabezpieczenie stanowiska ładowania przed aktami wandalizmu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stacji ładowania samochodów elektrycznych do celów domowych?

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zakup samochodu elektrycznego. Jedni korzystają ze stacji publicznego ładowania, inni chcą posiadać taką instalację na własność, szczególnie wtedy gdy korzystają z fotowoltaiki.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych do celów domowych dostępne są w dwóch wersjach: naściennej i wolnostojącej. Ze względu na mniejsze gabaryty zazwyczaj wybiera się jednak modele dedykowane do zawieszenia na ścianie, które pozwalają na pełne naładowanie pojazdu w warunkach przydomowych.

Kupując własną stację, warto wcześniej zastanowić się w kwestii jej maksymalnej mocy i szybkości ładowania, a także liczby wtyczek. Urządzenia różnią się bowiem pomiędzy sobą amperażem, woltażem, przeznaczeniem i ceną. Dobrze jest także zaznajomić się z wymogami producenta samochodu, który może nakładać na użytkownika dodatkowe wytyczne.

Gdzie kupić wysokiej jakości stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Z całą pewnością godnym polecenia sprzedawca jest Hazbi.pl. Ten sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży różnego typu nowoczesnych urządzeń najwyższej jakości. Proponuje przy tym najlepsze ceny i wysoki standard obsługi.

Jeśli chodzi o stacje ładowania samochodów elektrycznych, to w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń. Pochodzą one głównie od polskiego producenta – firmy Relpol. Katalog produktów obejmuje ładowarki wolnostojące oraz naścienne, różniące się między sobą mocą, rodzajem i ilością gniazd. W sprzedaży dostępne są również przewody do ładowania o długości 6 metrów.

3 pułapki, które przeszkadzają inwestować w ETF

0
ETF

Inwestowanie w ETF lub fundusze indeksowe wcale nie musi być trudne. Pod warunkiem, że sobie tego sam nie utrudnisz. Zanim zaczniesz inwestować realny kapitał w ETF-y musisz zdobyć podstawowe informacje, i nieco doświadczenia, aby wiedzieć na co uważać. Jakie są zatem pułapki związane z inwestowaniem w fundusze indeksowe? Jak ich unikać?

Konto firmowe – jakie daje możliwości?

0
Konto firmowe

Instagram to miejsce, w którym kreowane są największe trendy obecnych czasów. Wiele marek zdecydowało się wdrożyć swoje działania właśnie na tej platformie, by móc promować swoje produkty, usługi czy po prostu budować rozpoznawalność marki. Jakie korzyści daje konto firmowe? Sprawdźmy!

Jak założyć i uruchomić pierwszy sklep internetowy?

0
pierwszy sklep internetowy

Rozwój technologii sprawił, że coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się sklepy internetowe. Pandemia na świecie udowodniła natomiast, iż właściwie tylko sklepy w sieci mają rację bytu. Nagle bowiem okazało się, że praktycznie wszystkie sklepy stacjonarne należy zamknąć, ponieważ wymaga tego sytuacja epidemiologiczna w kraju. Można powiedzieć, że cały handel przeniósł się do Internetu i jeżeli ktoś nie posiada sklepu internetowego, to tak naprawdę jego sprzedaż jest bardzo znikoma i nie da się z tego utrzymać.

Zakładamy sklep internetowy

Z całą pewnością wielu ludzi zastanawia się jak uruchomić pierwszy sklep internetowy. To nie jest takie trudne i jeżeli już dowiemy się na czym polega zakładanie sklepu internetowego, to sobie z tym poradzimy. Zapewne szybko też będziemy zakładać kolejne takie sklepy, ponieważ Internet daje nam taką możliwość. Tak naprawdę możemy mieć wiele sklepów internetowych, które pozwolą nam dotrzeć do ogromnej ilości potencjalnych klientów. Dzięki temu będziemy mieć większą sprzedaż i nasz biznes będzie przynosić satysfakcjonujące nas pieniądze.

Nie trzeba być programistą czy dobrym informatykiem, żeby założyć sklep internetowy. Tak naprawdę każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy jedynie dowiedzieć się jak założyć sklep internetowy krok po kroku i postępować według wytycznych. Oczywiście samo założenie sklepu nie sprawi, że nagle będziemy w ten sposób zarabiać pieniądze. Trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią reklamę takiego sklepu, żeby nasza oferta dotarła do potencjalnych klientów. Bez tego nie utrzymamy się na rynku, ponieważ ludzie po prostu nie będą wiedzieć o naszym istnieniu, więc nie będą też kupować w naszym sklepie.

Promocja sklepu internetowego

Samo założenie sklepu online jest bardzo proste, ale trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy na to, żeby taki sklep zdobył popularność wśród użytkowników Internetu. Dzisiaj konkurencja w sieci jest bardzo duża, więc lepiej to zadanie zlecić profesjonaliście. Dobrze wypromowany sklep może nam przynieść spory zysk, więc z całą pewnością warto zainwestować w reklamę internetową. Tak naprawdę jedynie w ten sposób mamy szansę utrzymać się na rynku i odnieść sukces. Innej możliwości nie ma. Jeżeli nie będziemy się reklamować w sieci, to nasz sklep internetowy nie będzie na siebie zarabiać. Koszty utrzymania takiego sklepu są niewielkie, ale przecież nie o to chodzi, żeby co miesiąc dopłacać do prowadzonego przez siebie biznesu. Po to zakładamy firmę, żeby zarabiać pieniądze. Jeżeli sklep nie będzie na siebie zarabiać, to nie warto go prowadzić.

Jak szybko i sprawnie nadać paczkę w Czeladziu? Poradnik dla planujących wysyłkę

0
Firma kurierska

Usługi kurierskie, spedycyjne, logistyczne, transportowe – to bardzo ważny i prężnie rozwijający się segment naszej gospodarki. Tym bardziej że zainteresowanie zakupami i sprzedażą przez internet niezmiennie wzrasta. Jednocześnie, z roku na rok coraz częściej wysyłamy paczki kurierem, korzystając z pomocy różnych firm świadczących takie usługi. Poniżej powiemy więcej w tym temacie, skupiając się przede wszystkim na tym – jak odnaleźć kuriera wartego zaufania w Czeladziu.

Firma kurierska wysokiej klasy – gdzie i jak ją znaleźć?

Odnalezienie firmy kurierskiej nie jest trudne. Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką internetową, by odnaleźć adresy wielu firm z naszej okolicy specjalizujących się w usługach kurierskich. Trudniejsze jest jednak odnalezienie kuriera na poziomie. Co przez to rozumiemy?

Chodzi przede wszystkim o wysoki zakres świadczonych usług. Wbrew pozorom – praca kuriera nie sprowadza się wyłącznie do transportu paczek i towarów. Równie ważne jest ich specjalistyczne zabezpieczenie na czas podróży. Dotyczy to nie tylko przesyłek wymagających – na przykład obiektów szklanych, porcelany, czy delikatnego sprzętu – ale niemal każdej nadanej paczki.

Usług kurierskie lepsze i gorsze – czyli po czym poznać zaufanego kontrahenta?

Czym wobec tego powinna odznaczać się firma kurierska wysokiej klasy? Najważniejsze kwestie to oczywiście doświadczenie – im dłuższe, tym lepsze – oraz wykorzystywane środki transportu. W zależności czy mowa o transporcie krajowym, czy zagranicznym (lub nawet transkontynentalnym) powinna dysponować rozbudowaną flotą pojazdów, a także korzystać z dróg morskich i powietrznych.

Jeśli zależy ci na odnalezieniu firmy kurierskiej z prawdziwego zdarzenia – warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi znajdujące się w ofercie. Możliwość śledzenia przesyłki, kontroli jej stanu w trakcie podróży, a także możliwość dostosowania oferty do wymogów klientów biznesowych – to elementy, które świadczą na korzyść naszego potencjalnego kontrahenta.

GLS w Czeladziu – trafiony wybór!

Lokalizacja Czeladzia na polskiej mapie gospodarczej wypada dość dobrze. Jest to miasto dobrze skomunikowane z innymi, pobliskimi ośrodkami miejskimi, od których dzieli je nieduża odległość. Warto pamiętać, że Czeladź to także miasto rozwijające się, w którym kwitnie biznes – każdego roku pojawiają się nowe przedsiębiorstwa różnych wielkości.

Jeśli szukasz usług kurierskich dedykowanych dla biznesu, polecamy skorzystanie z GLS – holenderskiej firmy, cieszącej się zaufaniem milionów klientów z całego świata. Zaletą wyboru GLS jest sprawne i szybkie działanie – dzięki dużej ilości oddziałów i punktów (tych ostatnich jest ponad 1,5 tysiąca) – paczki są dostarczane bezproblemowo i w krótkim czasie. Oczywiście, GLS działa również na terenie Czeladzia.

GLS świadczy usług kurierskie w odniesieniu do rozmaitych towarów i przesyłek. Zarówno tych wymagających stworzenia specjalnych warunków – na przykład niskiej temperatury – jak zwykłych paczek. GLS transportuje również przesyłki paletowane, tak często sprowadzane z drugiego końca Polski.

Statystyki świadczonych usług również przemawiają na korzyść wyboru GLS. Przesyłki na terenie naszego kraju są dostarczane zazwyczaj w ciągu jednej doby. Transport do innych państw Europy zajmuje natomiast od 2 do 4 dni roboczych.

Czym cechują się nowoczesne torby papierowe?

0
Czym cechują się nowoczesne torby papierowe

Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym zagadnieniem. Dlaczego torby papierowe są tak popularne? Jakie mają najważniejsze zalety po swojej stronie? Co powoduje, że są ogólnie chętnie wybierane?

Aby tak naprawdę zdecydować się na profesjonalne torby papierowe, trzeba na samym początku wybrać dobrego producenta. Dużo osób decyduje się po przemyśleniu tego tematu na Ecosac. Dlaczego jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie? Okazuje się, że ta firma ma tak naprawdę same plusy po swojej stronie. O co jednak tutaj dokładnie chodzi? Firma Ecosac produkująca torby papierowe, które zostały dokładnie scharakteryzowane na przykład na stronie internetowej http://papierowe-torby.com.pl/, ma naprawdę bardzo dobre opinie. Bez trudu można natomiast sprawdzić tego typu recenzje. Co jeszcze przemawia za tym, aby rozpocząć współpracę z tym podmiotem? Ecosac to nie tylko dobre opinie. To również duże doświadczenie w obrębie tej branży. Ta firma wykonuje między innymi torby papierowe już od kilkunastu lat. Od pewnego okresu ten podmiot działa z powodzeniem również poza granicami naszego kraju… Czym jeszcze charakteryzuje się ten podmiot? Dlaczego jest bardzo popularny wśród Polaków oraz nie tylko? Ecosac to firma, która tak naprawdę systematycznie się rozwija. To oznacza, że fachowcy nie spoczywają na laurach. Między innymi w składzie znajdują się wyłącznie osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Dodatkowo Ecosac to taki podmiot, który posiada bardzo nowoczesny park maszynowy. To natomiast powoduje, że rozmaite zlecenia mogą być wykonywane nie tylko profesjonalnie, ale także naprawdę stosunkowo szybko i równocześnie dokładnie.

Czy jeszcze charakteryzuje się firma Ecosac? Warto wiedzieć, że jest to między innymi przedsiębiorstwo, które korzysta w trakcie produkcji wyłącznie z nowoczesnych materiałów. Są to komponenty certyfikowane. Okazuje się, że bez żadnego problemu można zdecydować się między innymi na torby papierowe typu ekologicznego. Są one bardzo popularne. Nie tylko wśród Klientów indywidualnych. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę Klientów biznesowych. Dlaczego jednak taka sytuacja ma miejsce? Warto zwrócić uwagę na to, jak to wszystko jest wykonywane w Ecosac. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że coraz więcej osób decyduje się po prostu na to rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę jakość usług jest na najwyższym możliwym poziomie. Trzeba zauważyć, że Ecosac to firma, która bazuje nie tylko na wysokich umiejętnościach swoich pracowników…  Inna bardzo cenna informacja jest taka, że eksperci korzystają z odpowiednich elementów w trakcie produkcji itp. Dodatkowo wszystko jest tak zaplanowane oraz potem przeprowadzone, aby zużycie surowców było stosunkowo jak najmniejsze. Kiedy można zaś użyć tego asortymentu? Torby papierowe są stosowane na przykład biorąc pod uwagę rozmaite sklepy. Świetnie sprawdzają się do pakowania rozmaitych produktów. A poza tym bardzo dobrze odnajdują się w sektorze usług gastronomicznych itp. Teraz posiłki są wydawane na wynos (w całym kraju). Nie ma przeszkód, by w tym aspekcie zastosować zaś właśnie torby papierowe.

Jakie jeszcze zalety posiadają po swojej stronie torby papierowe? Wiesz już, że są bardzo uniwersalne. Przydają się w rozmaitych sytuacjach. Dodatkowo są ekologiczne. To natomiast oznacza, że nie działają tak naprawdę w żaden sposób negatywnie na otaczające nas środowisko. Dla wielu osób bardzo ważne jest to, że pełnią funkcję reklamową. Nic bowiem tak naprawdę nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na torby papierowe z określonymi nadrukami. Tymi nadrukami mogą być na przykład nazwy firm lub sprzedawanych produktów itp. Tak naprawdę na tej płaszczyźnie wszystko już zależy od Klientów zainteresowanych tym właśnie konkretnym zagadnieniem. Okazuje się, że uniwersalność objawia się jeszcze inaczej. Jak konkretnie? Można bowiem zdecydować się na torby papierowe do wręczania prezentów. Z tego zadania takie elementy również wywiązują się naprawdę znakomicie. Nic dziwnego, że są zatem tak popularne.

Osłonki na balkony częścią wystroju mieszkania

0
Osłonki na balkony

Gdy myślimy nad aranżacją wnętrza, zwracamy uwagę na wiele aspektów. Chodzi tu nie tylko o kolor ścian, typ tapet lub meble, które wybierzemy. Liczą się też rolety, żaluzje, firany czy zasłony. Dzięki nim nasze mieszkanie lub dom prezentują się pięknie. Coraz więcej osób zwraca także uwagę na swoje balkony i tarasy. Zależy im na tym, aby całość wyglądała spójnie. Czy osłonki na balkony szpecą? A może dodają uroku?

W służbie prywatności

Osłonki na balkony to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na prywatności. Oddzielają nasze tarasy od ulicy i wzroku ciekawskich sąsiadów. Dzięki temu nikt nie dowie się, co trzymamy na naszych balkonach, ani jaki wystrój na nich panuje. Nie kusimy więc także potencjalnego złodzieja, który już z ulicy mógłby dostrzec np. rower, który przechowujemy na balkonie.

Możemy też swobodnie spędzać czas na tarasie w towarzystwie znajomych, bez ryzyka, że ktoś nam się właśnie przygląda.

Taka maskownica oddziela również świat zewnętrzny od wnętrza mieszkania. Jeśli mamy duże okna, to szczególnie wieczorami, z poziomu ulicy widać nasze mieszkanie, jak na dłoni. Osłonki na balkony zapewniają nam prywatność.

Jak wybrać osłonki na balkony?

Wybór tego typu osłonek nie jest trudny. Przede wszystkim należy znaleźć firmę, która specjalizuje się w produkcji maskownic na balkony i tarasy. Wtedy zyskamy pewność, że produkt został stworzony z myślą o tym konkretnym przeznaczeniu. Sklepem wartym polecenia jest Cover-it. Znajdziemy tam osłony na balustrady w najróżniejszych kolorach i rozmiarach. Producent oferuje także maskownice wykonane na wymiar.

Warto wspomnieć, że osłonka powinna być idealnie dopasowana do balustrady, aby w pełni ją maskować. Jeśli chodzi o jej barwę – tu mamy niemal dowolność. Dobrze jest kierować się nie tylko własnym gustem, ale i wyglądem naszego balkonu, kolorami, wykorzystanymi przy oprawach okiennych. Zwróćmy uwagę także na kolor bloku, w którym mieszkamy oraz na regulamin np. wspólnoty. Jeśli dominują barwy neutralne, regulamin może zastrzegać, że mieszkańcy nie mogą używać krzykliwych odcieni na swoich balkonach.

Gdy dokładnie zmierzymy naszą balustradę i dobierzemy już odpowiedni kolor – wystarczy zaczekać na realizację zamówienia. Osłonki wykonywane są z trwałych materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. W związku z tym nie będą blednąć pod wpływem słońca i deszczu. Staną się jednocześnie świetną ozdobą dla naszego tarasu.

Jakie są najczęstsze warunki kredytu hipotecznego?

0
warunki kredytu hipotecznego
Fot. Pexels.com

Każdy bank posiada nieco inne warunki kredytu hipotecznego. Mogą one różnić się od siebie także ze względu na zdolność kredytową, okres kredytowania i wiele innych czynników. Z artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę i jakie są najważniejsze elementy kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/warunki-kredytu-hipotecznego/

Podstawowe warunki kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat dlatego warto bardzo dobrze przeanalizować sytuację i wszelkie warunki, a także poszczególne oferty banków. Jedną z podstawowych rzeczy o jakich powinniśmy pomyśleć jest obco brzmiące RRSO.

RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania zaciągniętego zobowiązania. Oznacza to, że im mniejszy procent tym mniej w ciągu roku będziemy musieli dopłacić bankowi za pożyczone pieniądze. Warto sprawdzić wiele ofert bankowych ponieważ wysokość RRSO może wpłynąć na to, że zapłacimy nawet kilkadziesiąt tysięcy mniej lub więcej w przeciągu całego okresu kredytowego.

Kolejnym elementem o jakim nie można zapomnieć to to ile wynosi wkład własny. To właśnie od tego będzie zależało czy będziemy mogli pozwolić sobie na zakup nieruchomości już w tym roku czy dopiero w przyszłości.

Inne elementy na jakie warto zwrócić uwagę to: wysokość prowizji bankowych, okres zobowiązania kredytowego, możliwość nadpłat kredytu lub spłacenia całej kwoty przed zakończeniem zobowiązania, ubezpieczenie.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to określenie czy jesteśmy w stanie spłacać raty zobowiązania finansowego. Bank wylicza ją na podstawie kilku danych:

  • pełnej kwoty kredytu,
  • wkładu własnego,
  • okresu kredytowania,
  • dochodów jakie uzyskuje gospodarstwo domowe,
  • wysokości innych zaciągniętych i niespłaconych zobowiązań finansowych.

Dane takie otrzymuje z BIK, ale również część dokumentów należy dostarczyć samodzielnie.

Ile wynosi wkład własny?

Podstawowy warunek kredytu hipotecznego to wkład własny. Jest to kwota jaką należy indywidualnie uzbierać i włożyć w zakup nieruchomości. Wysokość uzależniona jest od kosztów jakie należy ponieść w inwestycję. Najczęściej jest to od 10 do 35% wartości nieruchomości. Choć zazwyczaj możemy wskazać, że banki stawiają na 20% wkładu własnego.

Zobacz też: http://www.mftp.pl/kredyt-na-mieszkanie-jak-go-uzyskac/

Karta debetowa – czym jest?

0
karta debetowa
Fot. Pexels.com

Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich z najlepiej rozwiniętą bankowością elektroniczną. Jedynie niewielki odsetek rodaków nie posiada konta internetowego, karty debetowej, kredytowej lub nie dokonuje transakcji przez BLIK. Jednak przy tak szerokiej ofercie nie każdy zdaje sobie sprawę czym są te produkty bankowe i jak działają.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/czym-jest-karta-debetowa/

Karta debetowa czyli stały dostęp do konta bankowego

To właśnie w ten sposób najłatwiej określić ten rodzaj karty. Wydawana jest do prowadzonego rachunku bankowego. W większości placówek bankowych wydanie oraz korzystanie z niej jest darmowe lub oscyluje w granicy kilku złotych.

Za pomocą karty debetowej można sprawdzić ilość posiadanych na koncie środków, a także wypłacić gotówkę. Niektóre banki i bankomaty pozwalają również na wpłacanie gotówki przez bankomat lub wykonanie prostej transakcji. Ponadto ten rodzaj karty jest środkiem płatniczym, którym możemy posługiwać się w sklepie, na poczcie, w restauracji.

Jak wyrobić kartę debetową?

Najczęściej wydawana jest automatycznie do nowo otworzonego rachunku bankowego. Jeśli przy zakładaniu konta nie chcieliśmy uzyskać karty wystarczy skontaktować się z placówką osobiście, zadzwonić na infolinię bądź zalogować się do bankowości elektronicznej. Złożenie wniosku zajmuje kilka do kilkunastu minut.

Różnice i podobieństwa karty kredytowej i debetowej

Błędem, z którym często mierzą się bankowcy jest stosowanie zamiennie określenia karta kredytowa i debetowa. Kluczowa różnica jaka występuje między tymi dwoma produktami to własność środków. W przypadku karty debetowej obsługuje ona aktualny rachunek, na którym znajdują się wyłącznie wpłacone pieniądze. Nie ma możliwości na wydanie większej kwoty, niż ta, która została wpłacona czy przelana.

Karta kredytowa jak sama nazwa wskazuje to jeden z rodzajów pożyczki od banku. Uzyskanie takiej karty wiąże się z weryfikacją podobną do tej kiedy ubiegamy się o kredyt na samochód czy dom. Po uzyskaniu takiego środka płatniczego wydajemy pożyczone od banku pieniądze, które należy zwrócić w określonym w umowie terminie.

Zobacz też: http://www.mftp.pl/nauka-jezykow-jak-to-robic/

Jak wypromować profil na Instagramie?

0

Dotarcie do większej liczny odbiorców i w rezultacie wypromowanie profilu do na Instagramie jest możliwe i osiągalne, jednak wbrew pozorom wymaga dużego nakładu pracy i cierpliwości, bo tylko regularność i odpowiednie nakierunkowanie, a także określenie potencjalnej grupy odbiorców ma sens i pozwoli zdobyć zdecydowanie większe zasięgi. Nie można więc liczyć, że wystarczy tylko dodawać zdjęcia i już cała praca jest wykonana.

Kierunek- obierz ten właściwy

Cóż nikt nie ma recepty na sukces, wszak moda zmienną jest, a czasami rzeczy niszowe osiągają popularność. Dlatego tak ważne jest obranie właściwego kierunku, czyli określenie to jakiej grupy chce się dotrzeć. Tutaj oczywiście można by posłużyć się badaniami statystycznymi czy wykonać swoistą burzę mózgów, ale bądźmy szczerzy większość anonimowych użytkowników chce to zrobić nie inwestując w to dużych nakładów finansowych. Dlatego też należy obrać właściwy kierunek i na samym początku, czyli po założeniu profilu powinno się już wiedzieć co chce się czy co zamierza się dodawać.

Można tutaj obrać jeden kierunek, ale można też iść w szeroko rozumiany life style, przy czym przy kierunkach bardzo popularnych i konkurencja będzie duża. Ale też wybór tylko branży niszowej może nie spowodować, że przyciągniecie do siebie tylu obserwujących ilu tylko chcielibyście. Także sama nazwa profilu czy te kilka zdań, które możecie o sobie napisać jest ważna. Na pewno powinniście używać emotek, znaków, które także przyciągają uwagę. Można też kupić na start sporą liczbę obserwujących i na tym zacząć budować swoją karierę na Instagramie.

Bo liczą się hasztagi

Chyba nie zaskoczymy nikogo stwierdzeniem, że „liczą się hasztagi”, ale nie oznacza to, że wystarczy tylko dodać ich największą ilość, bo często to wcale nie wystarcza. Tutaj zasada jest jedna, czyli należy dawać hasztagi, które cieszą się dużą popularnością, ale wybierać też takie, które związane są z tematyką waszego profilu czy samego zdjęcia. Mamy dla was kolejną radę, która brzmi: nie twórzcie własnych hasztagów, bo swój tzw. hasztag może się przydać jeżeli już macie dużo obserwujących, ale jeżeli jesteście dopiero na początku drogi to raczej istnieje mała szansa, że ktokolwiek wpisze takie oznaczenie i zainteresuje się tym co chcecie przekazać.

Na pewno powinniście też uważać na błędy w hasztagach, czyli błędy w słowach niestety także mogą zmniejszyć wasze zasięgi. Często mówi się, że oznaczenia wszystkiego jest bezsensu, ale nie jest to prawda, a więc warto oznaczać miejsca czy nawet ubrania. Tutaj można wykorzystać pinezki, które jak pokazuje statystyka mogą zwiększyć popularność profilu nawet pięciokrotnie, co jest imponującym wynikiem. Warto też pomyśleć nad hasztagiem „follow4follow”, dzięki którym możecie zdobyć nowych obserwujących.

Jakość, estetyka i regularność

Jesteśmy wzrokowcami, co oznacza, że lubimy ładne rzeczy, a więc jeżeli zależy wam, aby wasze zdjęcia cieszyły się popularnością, a odwiedzających wasz profili zostali na dłużej musicie w pełni przemyśleć co dodajecie. Nie wystarczy tylko dodanie pierwszego lepszego zdjęcia, jeżeli jest zamazane, bądź wizualnie nieciekawe. Należy dodawać takie zdjęcia, które chce się oglądać, czyli są przyjemne dla oczu. Polecamy więc używanie przeróżnych filtrów czy samych programów do obróbki zdjęć.

Praca w promowanie profilu wymaga regularności, czyli znowu musicie pamiętać, że musicie regularnie dodawać zdjęcia czy relacje. Tylko tak macie szansę zatrzymać followersów, bo w innym przypadku kliknął oni unfollow, a wy znowu będziecie w punkcie wyjścia. Oczywiście nie oznacza to, że macie codziennie dodawać nowe zdjęcia, ale 3 do 4 razy w tygodniu jest już wskazane i to jak najbardziej. Ponadto angażujcie się i sami piszcie komentarze na innych profilach, a także odpowiadajcie na pytanie zadawane na waszym profilu czy wiadomości prywatne.

Oznaczaj duże marki i znajomych

Oznaczanie jest bardzo ważne, aby dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Zatem oznaczać trzeba nie tylko miejsca, ale i rzeczy czy osoby. Jednak oznaczać można tylko te rzeczy, które ściśle związane są z waszym zdjęciem czy profilem. Bez sensu jest oznaczenie „Chanel” jeżeli zdjęcie przedstawia pączka i kawę w śmiesznym kubku. Każde działanie musi być więc przemyślane i nastawione na konkretny cel, tutaj nie należy improwizować. Dodatkowo można wstawiać na jakieś grupy czy fora link do waszego profilu, taki marketing także przynosi dobre rezultaty, ale znowu pod warunkiem, że wasz profil będzie na tyle ciekawy iż potencjalni obserwujący będą chcieli zostać na dłużej, bo ich wasze konto zaciekawi.

Zobacz też