czwartek, Styczeń 18, 2018

Równoważny system czasu pracy. Kiedy się sprawdzi?

0

Każde miejsce pracy rządzi się swoimi prawami. Zatem nie zawsze zastosowanie będą miały te same, standardowe przepisy. Wynika to choćby ze specyfiki zawodu. W jakich sytuacjach równoważny czas pracy będzie dobrym rozwiązaniem? Co należy na ten temat wiedzieć?

Urządzenia fiskalne to komfort dla klientów

0

Obowiązek fiskalizacji sprzedaży rozszerza się na coraz to odmienne sektory. Do niedawna dyskusję narodową spowodował obowiązek fiskalizacji przewozów taksówkowych czy usług fryzjerskich.

Dobre obiekty konferencyjne

0

W Polsce można zauważyć bardzo dużą liczbę różnego rodzaju konferencji biznesowych czy rozwojowych. Pracodawcy chcą inwestować w swoich pracowników, by mogli lepiej spełniać swoje zadania, ale także i zwykli ludzie starają się podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Jak wykorzystać Digital Signage w hotelu?

0

Wielkoformatowe ekrany, które prezentują oferty lub informacje, to coraz popularniejsze rozwiązanie w publicznej przestrzeni. Nie wszyscy jednak wiedzą, że taką technologię (Digital Signage) można także wykorzystać z powodzeniem w hotelu.

Pierwsza praca jako programista – jak sobie poradzić?

0

Pierwsza praca, niezależnie od branży w jakiej działamy jest z początku doświadczeniem generującym dużo stresu. Pierwsze dni w nowym miejscu pracy są czasem wzajemnego poznawania się z współpracownikami, obowiązkami, biurem oraz panującymi w nim zwyczajami. Musimy jednak mieć świadomość, że okres oswajania się z nowymi realiami możemy skrócić do minimum stosując się do kilku prostych zasad, które ułatwią nam integrację w nowym środowisku i szybkie wdrożenie się wypełnianie firmowych obowiązków.

Jak wymusić płatność za wystawioną fakturę?

0

Nikt nie lubi niesłownych osób. Wiele osób zawodzi, w niektórych naszych momentach życiowych. Bardzo często zdarza się tak, że pożyczamy znajomym pieniądze czy też wystawiany naszym kontrahentom faktury do zapłaty.

Yerba Mate – czym właściwie jest i w jaki sposób trzeba ją parzyć?

0

Yerba Mate to napój, który jest szalenie popularny w krajach Ameryki Południowej. Jednym z jego naczelnych propagatorów w naszym kraju jest znany publicysta i podróżnik – specjalista od wędrówek boso – Wojciech Cejrowski. Wielokrotnie podkreślał on wyższość Yerba Mate nad herbatą czy kawą. Mało kto wie jednak, czym tak naprawdę jest tak zwana „Yerba”.

Napar z krzewu

Yerba Mate przygotowuje się z liści i patyczków ostrokrzewu paragwajskiego, które uprzednio należy dokładnie zmielić. Zdarza się, że Yerba mylnie określana jest herbata,, ponieważ podobny jest sposób przyrządzania. Parzymy ją bowiem, rzeczywiście, jak zwykłą herbatę. To, co stanowi kluczową różnicę to proporcja suszu do wody. W przypadku przyrządzania Yerba Mate, wsypujemy ilość od 1/3 do 2/3 naczynia – najlepiej specjalnego matero wykonanego z ceramiki, tykwy lub drewna.

Właściwości Yerba Mate

Jest pewien wspólny mianownik między kawą, herbatą i Yerba Mate. Działają podobnie, jeśli chodzi o pobudzanie. Jednak tu mamy do czynienia ze znacznie bardziej dobroczynnym oddziaływaniem na organizm. Otóż, chodzi o jej prozdrowotne właściwości. Po pierwsze, to świetny przeciwutleniacz. Czyli – naturalna ochrona przed chorobami nowotworowymi, między innymi jelita grubego. Dodatkowo, jeśli ktoś zmaga się z otyłością i chce uzyskać pożądaną wagę – ten napar też będzie bardzo pomocny. Yerba Mate ma działanie przeciwcukrzycowe, stabilizuje parametry i pozwala na znacznie mniejsze odczuwanie powikłań, które powstają w wyniku tej choroby.

Czego potrzebujesz do przygotowania naparu?

Przede wszystkim chodzi o susz, który znajdziesz na przykład odwiedzając Yerba Mate sklep, gdzie czekają też wszelkie potrzebne akcesoria. Wybierasz susz klasyczny lub z dodatkami, wedle preferencji. Wsypujesz do naczynia od ½ do ¾ pojemności naczynka – to też zależnie od upodobań. Naczynie należy przykryć dłonią, odwrócić, a następnie kilkukrotnie wstrząsnąć – góra – dół. Potem trzeba obrócić je tak, by uzyskać kąt 45° . Susz ma ułożyć się po jednej stronie naczynia. Ważne: nie zalewamy Yerba Mate wrzącą wodą. Optymalna temperatura do przygotowywania napoju to 70-80 stopni Celsjusza. Wodę wlewamy w między ściankę naczynia a zgromadzony susz. Potem trzeba zamknąć kciukiem ustnik bombilli, czyli – specjalnej rurki do picia napoju Yerba Mate. Rurkę umieszczamy tam, gdzie wcześniej nalewasz wodę. Yerba Mate odstawiamy na 2 do 4 minut. Potem dolewamy odrobinę wody. Teraz można już skosztować tego niezwykłego napoju.

Gdzie szukać i co wybierać?

Świetną odpowiedzią na to pytanie jest Chatka z Yerba Mate. To sklep internetowy, prowadzony przez prawdziwych pasjonatów i znawców tematu. Bardzo ciekawe i wartościowe informacje na temat kultury picia Yerba Mate, jej właściwości i odmian, można znaleźć na blogu Chatki, to ogromna baza wiedzy!

F-Secure PSB – nowoczesna ochrona antywirusowa

0

Rozwiązanie antywirusowe, które sprawdzi się gdy chcemy ochronić 1 stację w domu jak i kilkadziesiąt stanowisk i urządzeń mobilnych w małej organizacji. Wszystko w 1 konsoli z centralnym zarządzaniem w świetnej cenie (60 zł za rok).

Dlaczego warto kupować nowy sprzęt biurowy

0

Zakup sprzętu biurowego wiąże się z podjęciem decyzji: nowy czy używany? Podpowiadamy, dlaczego wybór urządzeń fabrycznie nowych niesie za sobą wiele korzyści – zarówno w przypadku jednostek budżetowych, jak i prywatnych firm.

Z życia organizacji pozarządowej – obsługa księgowa Wrocław

0

Prowadzenie księgowości jest koniecznością dla przedsiębiorstw podlegających zasadom ogólnym opodatkowania lub podatkowi liniowemu. Wbrew powszechnym mniemaniom, nie jest to jedynie niemiły obowiązek – księgowość w rękach fachowego biura rachunkowego może stymulująco wpłynąć na kondycję ekonomiczną biznesu. Pozwala to również skoncentrować się nie na formalnych wymogach, ale na budowaniu potencjału gospodarczego firmy.

Zobacz też