niedziela, Maj 26, 2019

Wsparcie działań firmy przez prawnika

0
Wsparcie działań firmy przez prawnika

Wiele firm napotyka utrudnienia podczas pracy. Związane jest to zarówno z kontaktami z kontrahentami, jak i z zapisów w umowach handlowych. Każdy podmiot powinien mieć możliwość skorzystania z obsługi prawej oraz konsultacji problemów bieżących z adwokatami. Tylko w ten sposób można zapewnić ochronę dokonanych wyborów.

Korzyści z wdrożenia systemu mes

0
Korzyści z wdrożenia systemu mes

Ogromna konkurencja na rynku produkcji wymaga od firm stałego podnoszenia wydajności oraz poziomu swoich usług. W tym celu niezbędne są narzędzia, pozwalające profesjonalnie zarządzać produkcją. System mes to specjalistyczne oprogramowanie, stworzone właśnie dla firm zajmujących się tym sektorem. Jakie są korzyści z jego wdrożenia?

Dlaczego warto postawić na outsourcing księgowości?

0
Dlaczego warto postawić na outsourcing księgowości?

Nie jest żadnym odkryciem to, że przepisy prawne związane z szeroko pojętą księgowością są bardzo zagmatwane i nie jest łatwo odnaleźć się w świecie rachunkowości. W przypadku firmy niezwykle ważne jest jednak to, aby księgowość była prowadzona rzetelnie i profesjonalnie. Można zatrudnić własną księgową lub skorzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

Notariusz

0
Notariusz

Praca notariusza kojarzy się głównie ze sporządzaniem aktów notarialnych. Jednak wykonuje on także szereg innych czynności, które są określone w prawie o notariacie i przepisach szczególnych.

Jak zaprojektować dobrą wizytówkę?

0
Jak zaprojektować dobrą wizytówkę?

Wizytówka jest niezwykle ważnym elementem służącym do reklamowania swoich usług. Zaprojektowanie dobrej wizytówki pozwoli na skojarzenie jej od razu z naszą firmą i przedłużenie pozytywnego pierwszego wrażenia.

Monitory oled

0
Monitory oled

OLED to skrót od organicznej diody elektroluminescencyjnej, która jest wykorzystywana jako powierzchniowe źródło światła. Należą one do rodziny diod elektroluminescencyjnych, czyli LED z tą różnicą, że są wytwarzane ze związków organicznych. Technologia ta jest coraz częściej wykorzystywana w monitorach, ze względu na swoje parametry.

Automatyzacja w przemyśle – wpływ na życie ludzi

0
Automatyzacja w przemyśle – wpływ na życie ludzi

Realia dzisiejszego świata zmieniają się bardzo szybko, a jednym z ich wyznaczników jest postępująca automatyzacja w przemyśle. Już od początków tego zjawiska, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu, ludzie zadają sobie pytanie w jaki sposób rozwój wpływa na życie ludzi, a przede wszystkim – pracowników zatrudnionych w fabrykach.

Systemy ERP i MRP – Czym się różnią? Czy Potrzebuje ich dla swojej firmy?

0
Systemy ERP i MRP - Czym się różnią? Czy Potrzebuje ich dla swojej firmy?

Informatyczne wspomaganie produkcji potrafi przyjąć różne formy. Na rynku istnieje wiele programów i systemów, które mają pomóc nam w wykonywaniu codziennych obowiązków, takich jak dbanie o stany magazynowe, trzymanie się terminów i harmonogramu produkcji, zarządzanie parkiem maszyn itp. Do systemów wspomagających przedsiębiorstwa możemy zaliczyć m.in. ERP i MRN.

Czym się one różnią?

ERP służy do planowania produkcji

Systemy klasy ERP mają za zadanie głównie wspomagać przedsiębiorstwo i zarządzać jego zasobami. Ich pełna nazwa to Enterprise Resource Planning. W zależności od wybranego oprogramowania, za pomocą ERP możemy zarządzać takimi modułami, jak obsługa magazynu, parku maszyn, zamówień, księgowości czy kadr i płac. Oprogramowanie tej kategorii ma za zadanie zrobić wszystko i zebrać każde niezbędne dane, aby harmonogramowanie i praca przy produkcji była maksymalnie efektywna przy jednoczesnej redukcji kosztów. Za pomocą tego systemu możemy także prowadzić kontakt i obsługę klientów.

MRP ułatwia gospodarowanie zasobami produkcji

Manufacturing Resource Planning jest zbliżonym systemem, chociaż odpowiada głównie za zarządzanie materiałami przedsiębiorstwa. Do tej kategorii zaliczamy zarówno park maszyn i magazyny wraz z zawartością, jak i samych pracowników, którzy obsługują rzeczone stanowiska. Jest to system bardziej okrojony niż ERP, jednak nadal przydatny w planowaniu działań przedsiębiorstwa. Z pomocą systemu jesteśmy w stanie m.in. optymalizować koszty ponoszone na materiały niezbędne do produkcji – jednym z zadań MRP jest utrzymywanie możliwie jak najniższej rezerwy półproduktów, przy założeniu, że nie może ich zabraknąć do wykonania zaplanowanego zadania. Systemy wspomagające produkcję są bardzo przydatne i znacząco ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Jeżeli zależy nam na kompleksowej obsłudze, powinniśmy zdecydować się na oprogramowanie klasy ERP, jednak gdy oczekujemy jedynie obsługi zasobów produkcji, program MRP będzie dla nasz całkowicie wystarczający.

Klasa Sejfu na Broń – Informacje w pigułce

0
Klasa Sejfu na Broń – Informacje w pigułce

Broń jest niebezpiecznym narzędziem. Mimo że może dać nam poczucie bezpieczeństwa i uratować życie, jej nieodpowiednie i nieodpowiedzialne stosowanie jest zabójcze. Wybór odpowiedniego sejfu to podstawa.

Prawny aspekt posiadania broni

W roku 2014, a dokładniej 26 sierpnia MSW wprowadziło komplikację dla wszystkich, którzy korzystają z broni, niezależnie od tego, czy wymaga ona specjalnego pozwolenia, czy też nie. Zgodnie z rozporządzeniem wszystkie osoby w posiadaniu broni mają obowiązek przechowywania jej w sejfach o minimalnej klasyfikacji S-1 w normie PN-EN 14450 lub wyższej. Każdy użytkownik broni miał na to 5 lat. Okres nabycia sejfu mija więc już w sierpniu tego roku. To ostatni dzwonek dla wszystkich, którzy nie dopełnili jeszcze formalności.

S-1, a starsze wersje

Zdarza się, że już wcześniej nabyliśmy sejf na broń i to w większej normie PN-EN 1143-1. Samo rozporządzenie zawiera luki, które niosą ze sobą wątpliwości. Odpowiemy więc na najważniejsze pytanie, czy musimy kupować nowy sejf? Odpowiedź brzmi – nie. Pamiętajmy jednak, że musi on zawierać odpowiednie certyfikaty, które w razie kontroli będą potwierdzały jakość sejfu. Jeżeli nie mamy w posiadaniu certyfikatu, to odpowiednia jednostka certyfikująca sejfy, może nam go nadać. Klasyfikacja S-1 jest jedną z najniższych, więc jeśli już posiadamy sejf, to prawdopodobnie spełni on normy prawne.

Jaki sejf na broń kupić?

Czy w ramach rozporządzenia zdecydować się na sejf S-1, czy wyższej klasy „S2” i „0”. Sejfy S-1 zostały narzucone prawnie prawie 5 lat temu. Nigdy nie będziemy mieli gwarancji, że nie zostaną one za jakiś czas zwiększone i nie będziemy musieli dokonać kolejnego zakupu. Wyboru nie powinniśmy również dokonywać w kwestii prawa, ale również naszego własnego bezpieczeństwa. W wyższej normie sejfu oprócz broni możemy przechowywać wiele innych rzeczy i jeszcze bardziej utrudnić ich kradzież włamywaczom. Certyfikowane sejfy na broń w różnych normach znajdziemy na https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-bron/ , gdzie dobierzemy klasę i wielkość, która nam odpowiada.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron jako kanał marketingu?

0
Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron jako kanał marketingu?

Bez dwóch zdań, pozycjonowanie stron internetowych jest niezmiernie istotne z punktu widzenia rozwoju e-biznesów. Nawet jeśli nasza witryna będzie spełniała najwyższe jakościowe standardy pod względem funkcjonalności, obsługi oraz designu, nie przyniesie ona żadnych wymiernych korzyści jeśli nie trafią na nią nasi potencjalni Klienci.

Podobnie jak w przypadku Google Adwords, czy też działań w obrębie mediów społecznościowych, pozycjonowanie pozwala zwiększyć widoczność biznesu w sieci oraz dotrzeć do szerokiego grona osób zainteresowanych naszymi produktami lub usługami. Warto pamiętać, że większa popularność strony przekłada się na większą liczbę odwiedzin. Im więcej osób odwiedzi naszą stronę, tym większa szansa na konwersje, a więc zapytanie ofertowe lub zakup.

Zwiększ zaufanie Klientów

Dzięki pozycjonowaniu stron internetowych możliwe jest zwiększenie popularności marki w sieci oraz zbudowanie pozycji eksperta w swojej branży! Publikując wysokiej jakości artykuły lub prowadząc ciekawego bloga, wskazujesz że Twoja firma posiada wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do zapewnienia właściwego standardu obsługi. Taka witryna staje się bardziej wiarygodna i godna zaufania, dzięki czemu jest lepiej odbierana przez odwiedzające ją osoby.

Stosunkowo niewielki koszt promocji

W odróżnieniu od innych form marketingu internetowego, pozycjonowanie stron internetowych wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Co więcej, umowy oferowane przez współczesne Agencje SEO są coraz bardziej elastyczne i umożliwiają podjęcie współpracy na podstawie rozmaitych form rozliczeń. Przed rozpoczęciem współpracy, warto upewnić się, że nasza witryna będzie miała swojego indywidualnego opiekuna, gdyż tylko pozycjonowanie uwzględniające potrzeby naszej strony może przynieść pożądane rezultaty.

Nie pozostawaj w tyle

Warto wiedzieć, że niemal każda firma rozwijająca swój biznes w Internecie korzysta z rozwiązań e-marketingu. Właściciele e-sklepów są coraz bardziej świadomi korzyści wynikających z piastowania wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, dlatego bardzo często, ich pierwszym kanałem promocji staje się pozycjonowanie stron internetowych. Poznań, Warszawa, czy Katowice to miasta, w których usługi SEO są nieodłącznym elementem strategii rozwoju działających tam firm. Jeśli nie chcesz pozostać w tyle, inwestycja w pozycjonowanie jest strzałem w dziesiątkę!

Autor: eMarketing.pl

Zobacz też