Korzystanie z usług firm zewnętrznych jest w dzisiejszych czasach czymś bardzo naturalnym. Nikogo nie zdziwi, że posiadając jednoosobową działalność gospodarczą bez pracowników, nie będą nam potrzebni księgowa czy informatyk na pełen etat. Jednakże bardzo często decyzję o outsourcingu podejmują nie tylko drobne przedsiębiorstwa, ale również duże, prężnie rozwijające się firmy. Dlaczego tak chętnie powierzamy pracę osobom z zewnątrz? Powodów jest bardzo dużo.

1.      Więcej czasu

Ze względu na ograniczoną ilość czasu nie możemy zrobić wszystkiego, co może być do zrobienia. Niektóre zadania lepiej scedować na firmę zewnętrzną, by móc skupić się na głównych dziedzinach działalności, którą prowadzimy. Weźmy pod uwagę chociażby zatrudnienie pracownika, które jest zazwyczaj bardzo pracochłonne. Musimy przeznaczyć swój cenny czas i energię na przeglądanie CV i rozmowy z kandydatami a i tak odpowiednia osoba może się nie pojawić. Oczywiście możemy zlecić wykonanie zadania firmie zewnętrznej, która posiada doświadczenie, czas i narzędzia, które spowodują znalezienie znakomitego pracownika. Agencje rekrutacyjne mogą dodatkowo udzielić gwarancji na danego pracownika – w przypadku jego rezygnacji odzyskujemy opłatę. To rozwiązanie jest dla nas bardziej korzystne nie tylko ze względu na dodatkowe zabezpieczenie finansowe. Przede wszystkim oszczędzamy swój czas, który możemy przeznaczyć na zarabianie pieniędzy.

2.      Więcej wiedzy specjalistycznej

Kiedy nasz biznes dopiero się rozwija, możemy popełniać sporą ilość błędów. Jeżeli są to pomyłki niezwiązane z głównym obszarem naszej działalności, firma outsourcingowa może dostarczyć nam rozwiązania, na które w innym wypadku nie byłoby nas stać. Powierzając zadanie zbudowania sklepu internetowego renomowanej firmie, nie musimy na własną rękę zatrudniać wysoko wyspecjalizowanego personelu IT, który sporo kosztuje. Otrzymujemy jednak gotowy produkt, który wykorzystuje specjalistyczną wiedzę i rozwiązania. Korzystając z firm zewnętrznych mamy dostęp do szerokiej gamy specjalistów, którzy dzielą się wiedzą, szukają dla nas najlepszych rozwiązań. Dzięki temu często pomagają budować profesjonalny wizerunek firmy.

3.      Więcej pieniędzy

Niewątpliwie każdy przedsiębiorca chce, by jego praca przynosiła mu przyzwoite zarobki. Jeżeli outsourcing wiąże się z taką możliwością, to chętnie z tego korzystamy. W przypadku prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą, bardzo często prowadzimy z klientami rozmowy telefoniczne. Mogą to być połączenia przychodzące, ale jednak bardzo często decydujemy się na wykonywanie połączeń wychodzących. Te czynności mogą okazać się na tyle czasochłonne, że zdecydujemy się na outsourcing usług telemarketingowych. Niesie to ze sobą spore korzyści. Przede wszystkim nie zatrudniamy samodzielnie pracowników, więc nie ponosimy związanych z tym kosztów. Nie musimy inwestować w programy komputerowe, które pomogą nam w późniejszych analizach. Oczywiście na naszym projekcie może pracować kilka osób, które będą miały lepsze wyniki, niż te, które osiągniemy w pojedynkę.

Oblicz koszt usług outsourcingowych na Kalkulatordlafirm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here