niedziela, marzec 26, 2023

Bezpieczne przechowywanie danych, czyli jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem

0
Bezpieczne przechowywanie danych, czyli jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem

Dysk zewnętrzny to jeden z najbezpieczniejszych sposobów do gromadzenia danych, ale i on może mieć swoje wady. Jeśli naprawdę zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ze względu na wrażliwe dane twoje lub twoich klientów, musisz wiedzieć, w jaki sposób je możesz dodatkowo chronić. Jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem? Jakie jeszcze środki ostrożności warto podjąć? Sprawdź!

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, aby chronić pliki i dane?

Jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem? Jeżeli zależy Ci na największym bezpieczeństwie poufnych danych w pierwszej kolejności musisz sięgnąć po odpowiedni rodzaj dysku przenośnego. Samo hasło na niewiele się zda, jeśli dysk twardy zewnętrzny nie ma zaszyfrowanych danych.

Podstawowy wybór — dysk szyfrowany

O dodatkowych zabezpieczeniach dysku warto pomyśleć jeszcze zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia. Obecnie są dostępne urządzenia ze wbudowanym szyfrowaniem AES (Advanced Encrption Standard) w wersji 128, 192 oraz 256. Dzięki temu urządzenie od razu daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia wszystkich danych, aby postronne osoby nie miały dostępu do przechowywanych na nim danych.

Dysk zewnętrzny z zabezpieczeniem — jakie opcje masz jeszcze do wyboru?

Bezpieczne dyski zewnętrzne to nie tylko te, które są wyposażone w dodatkowe szyfrowanie. Na rynku dostępny jest również modele  z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, dzięki czemu dostęp do danych zyskujesz wyłącznie po zbliżeniu swojego palca. Dzięki temu nikt nieproszony inny nie powinien mieć dostępny do Twoich danych. Dysk oferuje mozliwość współdzielenia dostępu, przez wgranie 4 odcisków palców.

Jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem?

W jaki sposób możesz zabezpieczyć swój dysk dodatkowym hasłem? Najłatwiejszym sposobem jest wybranie takie dysku przenośnego, który posiada dodatkowe oprogramowanie np. dysk zewnętrzny z zabezpieczeniem od firmy Samsung. Dyski tej firmy są kompatybilne z Samsung Magician Software, czyli oprogramowaniem do zarządzania dyskami zewnętrznymi, który pozwala Ci m.in. chronić dane za pomocą hasła.

Jeżeli posiadasz dysk innej firmy, możesz także skorzystać z narzędzi wbudowanych na systemie operacyjnym iOS (za pomocą narzędzia Disk Utility) lub Windows (w wersji Pro za pomocą narzędzia BitLocker). Dostępne są również darmowe oraz płatne programy, które oferują taką możliwość, ale musisz je wcześniej pobrać z zaufanego źródła.

Pamiętaj! Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć dysk zewnętrzny hasłem, musisz wiedzieć, że samo hasło nie wystarczy. Aby Twoje dane były naprawdę zabezpieczone przed dostępem osób trzecich, najpierw muszą zostać zaszyfrowane. Złamanie hasła do dysku jest prostsze niż może Ci się wydawać, a dopiero szyfrowanie zapewnia realną ochronę przed niepożądanymi osobami.

Podsumowanie

Zabezpieczenie dysku zewnętrznego hasłem to tylko jeden ze sposobów na ochronę plików i danych. Niestety, nie zawsze to wystarcza. Jeżeli naprawdę zależy Ci na bezpieczeństwie plików —sięgnij po dysk szyfrowany lub z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci czytnika linii papilarnych. Dopiero wówczas ryzyko, że ktoś dostanie się do Twoich plików będzie naprawdę znikome.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Czym jest audyt SEO i po co się go wykonuje?

0
Czym jest audyt SEO i po co się go wykonuje

Audyt SEO jest kluczem do efektywnego pozycjonowania oraz optymalizacji stron internetowych. To właśnie on jest podstawą późniejszych działań zmierzających do poprawy widoczności witryny w internecie.

Dysk zewnętrzny 2 TB. Szybki, przenośny i bezpieczny dysk osobisty

0
Dysk zewnętrzny 2 TB

Korzystamy z wielu urządzeń i codziennie gromadzimy ogromne ilości danych. Maile od znajomych ze zdjęciami, nowe płyty z muzyką pobrane z serwisów muzycznych, nowe seriale i filmy, a do tego wiele gier i programów. Gdzie to wszystko pomieścić i jak zabrać ze sobą w podróż, nie zabierając komputera? Rozwiązaniem są szybkie i bezpieczne dyski zewnętrzne SSD.

Chcemy zabrać ze sobą dużą ilość danych, ale bez komputera? Większość treści zapisujemy przecież w pamięci wewnętrznej komputera. Czy to oznacza, że trzeba wykręcać dysk z urządzenia? A może nagrywać wszystko na płyty lub kopiować na kilka pamięci USB? Po co komplikować swoje życie? Idealnym rozwiązaniem są pojemne, szybkie i bardzo bezpieczne dyski zewnętrzne SSD. Pojemność 2 TB w zupełności wystarczy na ogromną ilość różnego rodzaju danych – od ważnych dokumentów służbowych, po duże gry oraz filmy w rozdzielczości 4K.

Szybki, poręczny i pojemny dysk kieszonkowy

Kiedyś dyski twarde o dużych pojemnościach były dość duże, ciężkie, hałasowały podczas pracy, wymagały zewnętrznego źródła energii i były po prostu wolne. Nowoczesne dyski SSD to ich przeciwieństwo. Są pojemne, bardzo niewielkie i lekkie, do tego bezgłośne. Przykładowo dysk SSD marki Samsung z serii T7 to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze. Pojemność 2 TB w kieszeni spodni lub w małej torebce? W tym przypadku to żaden problem, a model Samsung T7 ma niezwykle kompaktowe gabaryty – mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze zaledwie 58 gramów. Nieestetyczna obudowa? Nie w tym przypadku! Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej. Jest również wersja Shield o wzmocnionej konstrukcji, która jest odporna na wodę i pył, może również wytrzymać upadek nawet z 3 metrów. A prędkości zapisu i odczytu? Jak długo trzeba czekać na skopiowanie danych?

Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia, by zająć czas podczas długiej podróży. Instalacja dużej gry? W przypadku zewnętrznego dysku SSD zajmie tylko chwilę, a grę wraz z dyskiem możesz przenosić pomiędzy komputerami bez konieczności zajmowania miejsca w pamięci wewnętrznej! Nie martw się również o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk zewnętrzny SSD oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, a jeśli oczekujesz więcej, w modelu T7 Touch Twoje dane chroni odcisk palca. 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Profesjonalne wzory podań o pracę

0
wzór podania o pracę

Podanie o pracę, CV i list motywacyjny to obecnie jedyne akceptowane formy aplikowania o pracę. Nie jest przy tym istotne, czy chcesz być pracownikiem fizycznym czy umysłowym. Skrótowe podanie wszelkich niezbędnych informacji o sobie pozwala kadrom na dokonanie wstępnej selekcji kandydatów, jest więc wymagane praktycznie zawsze.

Profesjonalne podanie o pracę a efektywność poszukiwania pracy

Na pewno wielokrotnie zastanawiałeś się, czy poprawność twojego podania o pracę ma wpływ na zainteresowanie działu HR twoją osobą. Odpowiedź jest twierdząca – forma graficzna i przystępność zaprezentowania informacji mają ogromne znaczenie. Musisz też wiedzieć, czym dokładnie jest podanie o pracę i jak bardzo różni się od CV i listu motywacyjnego. Ciekawe i poprawne podanie o pracę jest najważniejszym krokiem w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Jak napisać interesujące podanie o pracę i osiągnąć sukces?

Już wiesz, że forma twojego podania ma kluczowe znaczenie, ale nie wiesz, jak odpowiednio je przygotować. Nic dziwnego – nie każdy ma umiejętności graficzne i płynnie posługuje się komputerem. Nie każdy ma też wyobraźnię na tyle rozwiniętą, żeby przygotować podanie o pracę przyciągające wzrok, ale nie zbyt przeładowane. Nie każdy też wie, jakie informacje zawrzeć w podaniu, żeby zaprezentować to, co niezbędne. Właśnie dlatego powstały najlepsze wzory podań o pracę. To gotowe formy, które wystarczy jedynie uzupełnić informacjami o sobie. Nie ma prostszego rozwiązania niż zakup wzoru przygotowanego przez specjalistę. To inwestycja w siebie i ogromną oszczędność czasu -, zarówno na przygotowaniu dokumentu, jak i poszukiwaniu pracy. Interesujące i profesjonalne podanie o pracę skróci czas poszukiwań i sprawi, że poczujesz się pewniej.

Przeczytaj też: http://elblag24.pl/jak-w-5-krokach-napisac-list-motywacyjny/

Jak wygląda profesjonalny wzór podania o pracę?

Zapewne zastanawiałeś się wielokrotnie, co przyciąga spojrzenia i uwagę rekruterów. Gotowe rozwiązania znajdziesz pod linkiem: https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/.

Ważne jest to, żeby dostosować formę podania do stanowiska, na które aplikujesz. Profesjonalna baza podań o pracę ma do zaoferowania wzory podań o pracę odnoszące się do zawodów takich jak: farmaceuta, fryzjer, nauczyciel, projekt manager czy budowlaniec. Każdy zawód ma inną specyfikę i inne rzeczy są w nim istotne, dlatego też wzór podania o pracę jest inny i pozwala uniknąć poważnych błędów i umieszczania niepotrzebnych informacji, które wprowadzają chaos do twojej prezentacji. Wzór podania o pracę pomoże ci przedstawić najważniejsze predyspozycje, umiejętności i doświadczenia i doprowadzi cię do sukcesu.

Lodówka z kostkarką – czy kostkarka przydaje się w lodówkach?

0
Lodówka z kostkarką

Stojąc przed wyborem nowej lodówki, możemy zdecydować się na lodówkę z kostkarką, jednak sporo osób twierdzi, że to tylko zbędny dodatek. Jak jest w rzeczywistości? Naszym zdaniem lodówka z tym urządzeniem jest bardzo przydatna i dzisiaj przedstawimy argumenty, dlaczego lodówki Side by Side z kostkarką mogą być najlepszym wyborem dla każdej dużej rodziny i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do czytania!

Lodówka z kostkarką – jaki powinna mieć rozstaw?

Podstawowym aspektem, jaki musimy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej lodówki, wcale nie jest kostkarka, lecz jej rozstaw, dlatego najpierw pokrótce omówimy ten temat. Standardowe lodówki z zamrażalnikiem na dole raczej rzadziej spotyka się w wersji z kostkarką. Powód jest dosyć prosty – rozmiar lodówek Side by Side lub Multidoor pozwala na łatwiejsze umieszczenie w nich tego udogodnienia.

Lodówki Side by Side z kostkarką to często spotykany wybór wśród dużych rodzin. Są one przeważnie niższe niż zwykłe chłodziarki z zamrażalnikiem na dole, nadrabiają jednak szerokością. Największą zaletą tych modeli, niezależnie czy mówimy o lodówkach Side by Side bez kostkarki, czy z nią, są drzwiczki, które otwierają się jak te w szafie, oferując swoim użytkownikom znacznie większy komfort.

Lodówka Side by Side bez kostkarki czy z nią? Parę słów o kostkarkach

Zalety, jakie może zapewnić nam lodówka z kostkarką, mogą być naprawdę nieocenione szczególnie w nadchodzące upały. Sporo jednak zależy od konkretnego urządzenia. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób działa dana kostkarka. Na rynku znajdziemy modele, które muszą być podłączone do wody, co jest bardziej bezobsługowym wyjściem, ale może sprawić więcej problemów w montażu. Z drugiej strony znajdziemy takie kostkarki, które mają specjalny zbiorniczek, z którego pozyskują wodę. W tym wypadku będziemy musieli pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu.

Kolejnym podziałem kostkarek jest rozdzielenie na kostkarki ręczne i automatyczne. W przypadku ręcznych urządzeń będziemy musieli umieszczać w ich środku tacki do produkcji lodu, natomiast kostkarka wyręczy nas w ich opróżnianiu. Inna nazwa kostkarek tego typu to kostkarki twist ze względu właśnie na opróżnianie tacki za pomocą jej przekręcania na drugą stronę. Automatyczne urządzenia są zdecydowanie bardziej komfortowe, gdyż zajmą się całym procesem produkcji lodowych kostek i jedyne, co będzie potrzebne do ich uzyskania, to wciśnięcie jednego przycisku oraz ewentualnie napełnienie zbiornika na wodę.

Lodówka z kostkarką – dlaczego warto?

Podstawową zaletą, jaką mogą dać nam lodówki z kostkarką, jest oczywiście dostęp do chłodnych napojów zawsze, gdy tylko będziemy tego potrzebować. Co jednak w sytuacji, kiedy nie pijemy nic chłodzonego za pomocą kostek lodu? Czy w takiej sytuacji lodówki Side by Side bez kostkarki będą lepszym wyjściem?

Nie możemy zapominać o tym, że obecność kostkarki w naszej chłodziarce to nie tylko lód, ale także stały dostęp do zimnej wody. Jest to możliwe dzięki dyspenserom, które zazwyczaj montuje się w lodówkach Side by Side z kostkarką. To niezwykle cenna rzecz dla każdego, kto dba o odpowiednie nawodnienie i ceni sobie niedrogą, przefiltrowaną wodę o niskiej temperaturze.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Samsung Buds Pro – co warto o nich wiedzieć?

0
Samsung Buds Pro

Słuchawki do telefonu to zdecydowanie jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów do smartfona dla każdego, kto ceni sobie dobrą muzykę. Za ich pomocą możemy na moment oderwać się od otaczającego nas świata i w spokoju posłuchać ulubionego zespołu czy podcastu. Żeby jednak móc to zrobić bez zbędnych szumów i zakłóceń, należy wybrać odpowiedni model słuchawek. Jak wypadają słuchawki Samsung Buds Pro i czy warto je kupić?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nic dziwnego, zabiegi poprawiające urodę kiedyś były dostępne tylko dla nielicznych. Obecnie jednak stają się coraz łatwiej dostępne, dzięki czemu niemalże każdy, kto ma taką ochotę, może z nich skorzystać. Poznaj nasze prepozycje najpopularniejszych zabiegów.

Medycyna estetyczna na zmarszczki

Największą popularnością wśród naszych rodaków cieszą się zabiegi  odmładzające, których zadaniem jest walka z oznakami starzenia. Wśród nich królują dwie substancje, czyli toksyna botulinowa oraz kwas hialuronowy. Botoks mimo upływu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwala na skuteczne i bezpieczne poprawienie urody. Za jego pomocą można pozbyć się zmarszczek na czole oraz w dolnych partiach twarzy. W dodatku nie wymaga on rekonwalescencji. Umiejętnie zaaplikowany botoks daje naturalny efekt. Kwas hialuronowy jest kolejną substancją, która cieszy się ogromną popularnością. Służy między innymi do wypełniania zmarszczek. To naturalny składnik, który występuje w organizmie każdego człowieka, jednak wraz z wiekiem jego poziom się obniża. W efekcie skóra traci jędrność i sprężystość. Aplikacja kwasu hialuronowego z zewnątrz to sposób na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Za jego pomocą przeprowadza się wolumetrie twarzy oraz zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących.

Medycyna estetyczna to nie tylko odmładzanie

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie służą jednak tylko do spowalniania procesu starzenia się skóry i walki ze zmarszczkami. Tak naprawdę każdy niezależnie od wieku znajdzie zabieg odpowiedni dla siebie. Młodzi ludzie często stawiają na odżywienie i nawilżenie cery – osiągnąć to można za pomocą mezoterapii igłowej. W trakcie zabiegu aplikuje się koktajle witaminowe w głąb skóry za pomocą cienkiej igły. Innym popularnym zabiegiem jest modelowanie ust Warszawa za pomocą kwasu hialuronowego. Decydują się na nie osoby, które chciałby naturalnie powiększyć usta lub po prostu zlikwidować asymetrie. Medycyna estetyczna ma też do zaoferowania sporo zabiegów wzmacniających włosy, które pomagają w walce z łysieniem. Dużym zainteresowaniem cieszą się terapie wyszczuplające, które przynoszą dobre efekty w walce z cellulitem. Przykładem może być lipoliza iniekcyjna, która polega na rozpuszczeniu nadmiaru tłuszczu za pomocą wprowadzonych pod skórę specjalnych substancji. Zabieg ten stosuje się w celu modelowania ud lub brzucha, ale nie tylko. Pomaga w redukcji worków pod oczami oraz likwidacji drugiego podbródka.

Czerpanie radości z dawania, czyli spersonalizowany prezent!

0
spersonalizowany prezent

Święta, urodziny, chrzciny, komunie, dzień ojca, matki, dziecka… Okazji i osób do obdarowania prezentami jest wiele, a pomysłów często brak. Skąd czerpać inspiracje? Jak trafić w gusta odbiorcy, a przede wszystkim: jak sprawić, aby osoba obdarowywana czuła, że prezent jest dany od serca i spersonalizowany?

5 zabiegów kosmetycznych, które możesz wykonać w domu

0
5 zabiegów kosmetycznych, które możesz wykonać w domu

Nie masz czasu na częste wizyty u kosmetyczki, interesujesz się kosmetyką, a może chcesz po prostu zaoszczędzić nieco pieniędzy? O swoją urodę możesz zadbać sama w domowym zaciszu. I choć zakup niezbędnych akcesoriów niekiedy może być niemałym wydatkiem, to inwestycja powinna dość szybko się zwrócić. Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne możesz przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Masaż twarzy

Akcesoria do domowego masażu twarzy to prawdziwy hit. Choć oczywiście można po prostu wykonać taki zabieg palcami, to warto pomyśleć o zakupie specjalnych urządzeń. Popularny roler to wydatek w granicy od kilku do kilkudziesięciu złotych. Przy nieco większym budżecie można pomyśleć o zakupie np. szczoteczki sonicznej bądź masażera ultradźwiękowego. Regularne masowanie twarzy stosowanie może pomóc m.in. w zmniejszeniu widoczności zmarszczek, poprawie kolorytu cery i zwiększeniu jędrności skóry. Jest to też świetny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu.

Depilacja woskiem

Taki zabieg może być przeprowadzony w domowych warunkach na kilka sposobów. Najłatwiejszym rozwiązaniem są oczywiście gotowe plastry pokryte woskiem. Nie wszystkie panie są jednak zadowolone ze skuteczności tej metody, problemem jest też brak możliwości dopasowania rozmiaru pasków do własnych potrzeb. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być zakup urządzenia do podgrzewania wosku. W przypadku wosku twardego należy poczekać, aż nałożona na skórę masa zaschnie, a następnie usunąć ją jednym szybkim ruchem. Z kolei wosk miękki wymaga użycia materiałowych pasków, które przykłada się do skóry z woskiem i zrywa w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Manicure hybrydowy

Paznokcie hybrydowe zdecydowanie zaliczają się do jednych z najważniejszych trendów ostatnich lat. Są wyjątkowo trwałe i wyglądają naturalnie, dlatego mają spore grono fanek. Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, dlatego warto pomyśleć o zakupie profesjonalnego sprzętu i zgłębieniu tajników zdobienia paznokci. W sklepie online Activeshop można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy do zabiegu, czyli lampy utwardzające, lakiery hybrydowe, pilniki, wydajne pochłaniacze pyłu i inne przydatne akcesoria.

Henna brwi i rzęs

Nałożenie henny w domu może z początku być niemałym wyzwaniem. Wystarczy jednak nieco poćwiczyć, żeby nabrać wprawy i móc cieszyć się efektownymi brwiami i rzęsami. Do domowych eksperymentów oprócz henny należy zaopatrzyć się również m.in. w pędzelki, zmywacze do farby i miski-nerki. Dla początkujących stworzono nawet praktyczne zestawy startowe z niezbędnymi akcesoriami i kosmetykami.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientek salonów kosmetycznych. Zabieg oczyszczania skóry twarzy można jednak bez problemu wykonać w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie w formie szpatuły wykorzystującej wibracje ultradźwiękowe do usunięcia martwego naskórka i poprawienia wyglądu skóry. Za pomocą takiego sprzętu często można też wykonać inne zabiegi np. jonofrezę i sonofrezę.

Jak sfinansować podatki?

0
finansowanie podatków

Okres pandemii to czas wielkiego załamania rynku pracy. Wiele firm straciło sporą liczbę klientów i popadło w długi. O ile sami potrafimy przystosować się do nowej sytuacji i zrezygnować z wymarzonych wakacji lub nowego samochodu, o tyle pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Jest jedna rzecz na świecie pewna. To podatki. Każdy, kto prowadzi biznes musi zmierzyć się z problemem podatków, kiedy w branży jest recesja i przychody w firmie znacznie spadają. Ludzie zatrudnieni muszą otrzymać wynagrodzenie, a właściciel musi zapłacić podatki.

Zobacz też