Bezpieczny telefon za nieduże pieniądze

Kwestia cyberbezpieczeństwa zaczyna być coraz ważniejszym aspektem wpływającym na kupowane przez nas urządzenia elektroniczne. Dotyczy to również podstawowego urządzenia służącego nam kontaktom ze światem, czyli smartfonu. Coraz częściej słyszy się bowiem o włamaniach i atakach na telefony komórkowe, kończących się kradzieżą danych bądź środków z konta. Jakie urządzenie warto więc kupić, jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, a równocześnie nie dysponujesz zbyt dużym budżetem? Czy to w ogóle możliwe?

Smartfony od Apple – dlaczego warto?

Urządzenia produkowane przez amerykańskiego giganta cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników. Chodzi tu nie tylko o jakość wykonania czy szybkość działania, bo w obu przypadkach widać wyraźną przewagę na wieloma konkurentami, ale również o bezpieczeństwo samych urządzeń właśnie. W odróżnieniu od systemu Android, iOS (czyli oprogramowanie stosowane we wszystkich telefonach Apple) nie pozwala na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, dzięki czemu wszystkie pobierane programy przechodzą weryfikację przez samo Apple. W dodatku to użytkownik sam decyduje o przydzieleniu każdej z aplikacji uprawnień do aparatu, mikrofonu, pamięci czy lokalizacji. Pozwala to na lepsze zarządzanie prywatnością i unikanie niekontrolowanego zbierania osobistych informacji przez producentów programów.

Zamknięty ekosystem urządzeń z logo nadgryzionego jabłka oraz dokładne kontrola wypuszczanych wersji oprogramowania przez Apple sprawia, że zakończone sukcesem ataki na iPhone zdarzają się niezwykle rzadko. Dlatego kupując jedno z urządzeń tej serii, zyskujesz pewność, że przechowywane w nim dane będą należały tylko do Ciebie. Dodatkowo niekoniecznie musisz sięgać po najdroższy i najnowszy model, aby skorzystać z oferowanych rozwiązań.

Jaki niedrogi iPhone kupić?

Co zrobić, jeśli Twój budżet nie pozwala Ci na kupno nowego urządzenia marki Apple? Na szczęście nie musisz rezygnować z realizacji marzeń o bezpiecznym, godnym zaufania smartfonie. Przykładowo, za około 1100 złotych możesz kupić używany iPhone 8 Plus, czyli smartfon, który wciąż otrzymuje aktualizacje i łatki bezpieczeństwa, działa szybko i stabilnie oraz wciąż może pochwalić się wysokiej jakości aparatem. Przez najbliższe dwa lata będzie nadal wspierany przez Apple, co gwarantuje użytkownikom, że jego obsługa będzie oznaczała brak obaw o kradzież bądź wycieka danych, a także dostęp do wszystkich dodawanych opcji i możliwości. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki bezpieczny smartfon kupić, to jest to jedna z najciekawszych opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here