Certyfikaty SSL zapewniają bezpieczeństwo w internecie. Warunkiem założenia certyfikacji jest posiadanie strony WWW, serwera, hostingu i domeny. Jeśli strona ma prefiks „https://” oraz zielony pasek adresu, to świadczy o zastosowaniu certyfikatów SSL. Główne korzyści tej usługi to większa wiarygodność i zaufanie w internecie. Certyfikaty SSL dla sklepów internetowych ponadto gwarantują możliwość płacenia kartą kredytową.

Czym są certyfikaty SSL?

Gdy strona internetowa ma certyfikat SSL, świadczy to o wiarygodności domeny i właściciela. Jest to gwarancja bezpieczeństwa przesyłania informacji pomiędzy serwerem a użytkownikiem korzystającym z danej witryny WWW. Dzięki certyfikatom SSL tylko osoby uprawnione mogą uzyskać dostęp do treści komunikacji między użytkownikami serwera. Ta usługa jest tworzona na koncie systemowym właściciela domeny oraz zawiera wszystkie jego dane. Warunkiem koniecznym do założenia certyfikatów SSL na swoim koncie jest posiadanie strony WWW, serwera, hostingu i domeny.

Jak rozpoznać czy strona ma certyfikat SSL?

Jeśli strona ma przed adresem ma prefiks „https://”, to wskazuje, że dana witryna stosuje połączenia szyfrowane. Jednak to jeszcze nie gwarantuje w pełni bezpiecznego połączenia. Jeśli na początku okna adresowego znajduje się zamknięta kłódka, to klikając w nią można wyświetlić rodzaj certyfikatu. Najważniejszy jest natomiast zielony pasek adresu. Wskazuje to, że strona WWW jest w pełni zabezpieczona certyfikatem SSL oraz jest używana przez zaufaną firmę. Pieczęć bezpieczeństwa natomiast pokazuje informacje, takie jak dane właściciela. Dostępne są też certyfikaty OV, których zabezpieczenie wymaga podstawowych danych osobowych klienta oraz EV – maksymalne zaufanie i najwyższy poziom certyfikacji. Usługa EV głównie jest skierowana do banków i firm płatniczych.

Dla kogo potrzebna jest certyfikacja?

Każdy serwis, który przetwarza dane osobowe klientów powinien mieć aktywną certyfikację SSL. Szczególną uwagę do tego muszą przyłożyć właściciele sklepów internetowych oraz serwisów aukcyjnych. Na tych witrynach odbywa się wiele transakcji pieniężnych, więc należy zadbać o maksymalne bezpieczeństwo danych. Również portale randkowe i fora internetowe są zobligowane do certyfikacji, ponieważ serwisy te mają liczne prywatne wiadomości, które mogą być zagrożone atakiem ze strony hakerów.

Jakie są zalety certyfikacji SSL?

Główne zalety stosowania certyfikacji SSL polegają na powiększaniu bezpieczeństwa w sieci. Wszyscy użytkownicy, którzy mają na swojej witrynie tą usługę mogą też:

  • zwiększyć jakość swoich usług,
  • zwiększyć wiarygodność na rynku,
  • korzystać z kart kredytowych (w przypadku sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here