Kawa powoduje, że stajemy się bardziej weseli, zrelaksowani, a przy okazji bardziej skupieni i po prostu ogólnie poprawia zarówno nasze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Wiadomo, że do dosyć popularnych prezentów należy podarowanie komuś kawy w sensie ziarenek zmielonych i już przygotowanych do zalania wrzątkiem, albo też dopiero oczekujących na zmielenie, jest jednakże wiele innych kawowych prezentów, które zostaną równie dobrze – a może nawet i lepiej, ze względu na ich oryginalność – przyjęte.

Z tych mniej kosztownych, ale równie sympatycznych prezentów, wymienić należy gadżety, które z pewnością ucieszą każdego kawosza. Może to być na przykład specjalnie zaprojektowany budzik, który o wyznaczonej przez nas godzinie nie tylko budzi nas odpowiednim dzwonkiem alarmowym, ale również przygotowuje dla nas kawę! Starcza jej co prawda tylko na jedną szklankę i może ona nie być tak dobra, jak ta z ekspresu, ale na pewno przyda się do obudzenia nas swoim zapachem i aromatem. W przypadku budzika działającego w „kawowy sposób” możemy do naszego napoju dodać również cukier i mleko.

To nie koniec listy przydatnych gadżetów, gdyż możemy rozejrzeć się również za podstawką, która pozwoli nam zaparzyć kawę w mikrofalówce. Wystarczy woda, kilka łyżeczek zmielonej kawy, nasza podstawka i kawa parzy się praktycznie sama.

Istnieje również samochodowa wersja ekspresu do kawy, na tyle poręczna, że bez problemu użyjemy jej podczas na przykład przerwy na odpoczynek na parkingu. Może nie jest to automatyczny ekspres do kawy Siemens, ale z pewnością spełni swoje funkcje idealnie. Oczywiście możemy zakupić kawę na stacji benzynowej, ale posiadanie swojego własnego ekspresu nie tylko czyni całą tą sprawę o wiele tańszą, ale również uniezależnia nas od poszukiwania stacji benzynowej na pustkowiach i na bezdrożach.

ekspres-delonghi

Można również zainteresować się podgrzewaczami na USB, które przypina się do odpowiedniego portu w komputerze, po czym stawia na nie szklankę i dzięki temu nasza kawa nie stygnie tak szybko, jak w przypadku, gdyby sobie po prostu stała na naszym biurku.

Poza tym istnieje jeszcze cały szereg termosów, przydatnych do zabrania ze sobą w podróż większej ilości gorącej kawy oraz specjalne urządzenie przystosowane do przygotowania tak zwanej kawy cold brew. Cold brew to kawa, którą spożywamy…na zimno. W górnym zbiorniku tegoż urządzenia znajduje się woda, która sączy się przez kilka – czasami nawet przez aż cztery – godziny do naczynia znajdującego się poniżej. W tym drugim naczyniu wsypana jest zmielona kawa. Kiedy już cała woda przeleje się – a raczej przekapie – do drugiego naczynia, wtedy nasz ciemny napój jest już gotowy.

Jest jeszcze oczywiście cała masa kubków do kawy z różnorakiego gatunku napisami, czy uchwytami, istnieje nawet taki, którego ucho służy jako…młotek do ziarenek kawy.

black-coffee-1867753_640

Ze swojej strony polecamy jednak bardziej młynek, gdyż w przypadku nieostrożnego użycia tegoż kubka możemy go po prostu niechcący uszkodzić. Są również kubki termiczne, które same trzymają właściwą temperaturę kawy, zachowując się podobnie, jak mały termos oraz stoliki do kawy, czy też takie kubki, które zmieniają swój kolor w zależności od temperatury znajdującego się w nim napoju. Wybór prezentu zależny jest od osoby, którą zamierzamy nim obdarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here