Czy warto uczyć się języka PHP?

PHP to język programowania służący do tworzenia dynamicznych stron www. Jest on bardzo popularny dlatego też uczą się go studenci studiów informatycznych. Pewnym problemem mogą być różne wersje tego języka, jednak w zasadniczych kwestiach język ten jest ustandaryzowany i stabilny.

PHP, a Internet

Jest on najczęściej używanym językiem w internecie, razem z systemem Linux oraz oprogramowaniem Apache i serwerem MySQL tworzy on technologię LAMP. PHP jest dostępny właściwie na każdym hostingu w internecie, chyba, że ten hosting jest dedykowany komercyjnym rozwiązaniom takim jak ASP czy Java. Jego powszechność i popularność sprawia, iż na programistów PHP jest zapotrzebowanie na rynku pracy – przede wszystkim przy tworzeniu jakiegoś oprogramowania w internecie ale również w usługach typu outsourcing php w Polsce i na świecie.

PHP development a rynek pracy

Na rynku pracy jest wciąż duża ilość ofert dla programistów tego języka, jednakże w tych ofertach można zobaczyć też inne wymagania takie jak znajomość frameworków (na przykład Zend, Symfony) czy innych języków do tworzenia dynamicznych witryn www. Zatem jeśli chcesz się rozwijać w kierunku php development musisz dobrze poznać nie tylko sam język PHP ale również inne narzędzia, które są niezbędne do efektywnego prowadzenia projektów informatycznych. Ale to nie wszystko, bowiem współczesna informatyka praktycznie nie istniałaby bez hurtowni oraz baz danych dlatego koniecznie musisz poznać takie bazy danych, które są często używane wraz z językiem PHP – koniecznością jest poznanie serwera baz danych MySQL, inna nazwa to MariaDB.

Korzyści takie jak PHP outsourcing oraz freelanceria

Praca jako informatyk-programista ma tę zaletę, iż można zostać wolnym strzelcem – prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i tworzyć dynamiczne i nowoczesne witryny internetowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią być uprzedmiotowionym trybikiem w korporacji. Ponadto programowanie i cały sektor IT daje możliwości wynajęcia kadry, w tym wypadku jest to PHP outsourcing. Dla wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują pomocy informatycznej to idealne rozwiązanie, ponieważ nie muszą zatrudniać dodatkowych pracowników do działu IT, a przy tym oszczędzają pieniądze, gdyż specjaliści IT nie należą do tych co mało zarabiają. Outsorcing IT oraz outsourcing php w Polsce i innych krajach mają się na tyle dobrze, iż niektóre firmy wyspecjalizowały się właśnie w tym – jak widać na takie usługi jest popyt. I wcale nie są to tylko jakieś małe firmy ale można do firm outsourcingowych zaliczyć także duże firmy, które mają spore udziały w rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here