Dlaczego warto postawić na outsourcing księgowości?

Nie jest żadnym odkryciem to, że przepisy prawne związane z szeroko pojętą księgowością są bardzo zagmatwane i nie jest łatwo odnaleźć się w świecie rachunkowości. W przypadku firmy niezwykle ważne jest jednak to, aby księgowość była prowadzona rzetelnie i profesjonalnie. Można zatrudnić własną księgową lub skorzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

Dlaczego warto postawić na outsourcing księgowości?

Jest wiele korzyści przemawiających za zdecydowaniem się na współpracę z biurem rachunkowym. W wielu przypadkach jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż posiadanie własnej księgowej na etacie, o czym przekonało się już tysiące przedsiębiorców. Outsourcing księgowości to świetne rozwiązanie dla osób stawiających na wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy czy też niedociągnięcia w firmowych rozliczeniach, to pełną odpowiedzialność ponosi za swoją pracę zewnętrzne biuro rachunkowe, a nie pracownik firmy.

Zewnętrzne biuro rachunkowe wyręcza przedsiębiorcę w podatkach, księgowaniach i sprawach urzędowych. W zależności od tego, z jakich usług postanowimy skorzystać, może ono zająć się nawet ściąganiem w naszym imieniu zaległych płatności od nierzetelnych kontrahentów i zbieraniem comiesięcznych faktur. Dzięki powierzeniu księgowości profesjonalistom, przedsiębiorca zyskuje spokój i może poświęcić swój czas na rozwój swojego biznesu, a nie na wywiązywanie się z obowiązków wobec fiskusa czy załatwianie całej masy formalności.

Sztab profesjonalistów do dyspozycji

W przypadku zatrudnienia własnej księgowej do dyspozycji mamy wyłącznie jedną osobę. Jeśli chcemy skorzystać z usług innych specjalistów, to trzeba za każdym razem ponieść dodatkowe koszty. W przypadku outsourcingu księgowości możemy korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów o przeróżnych specjalizacjach.

Przed zdecydowaniem się na usługi konkretnego biura rachunkowego, należy sprawdzić, z jakimi ekspertami ono współpracuje. Zazwyczaj są to prawnicy, doradcy i asystenci podatkowi oraz eksperci dedykowani, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie.

Zabezpieczenie w postaci polisy

Pełna ochrona

Niezaprzeczalną zaletą korzystania z usług zewnętrznego biura rachunkowego jest to, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, przedsiębiorca chroniony jest specjalną polisą ubezpieczeniowa. W związku z tym, jeśli ktoś decyduje się na outsourcing księgowości, musi wykupić taką polisę.

Dzięki takiej polisie za każdy błąd ze strony biura rachunkowego odpowiadać będzie nie klient, ale właśnie usługobiorca. Bardzo ważne jest to, aby korzystać wyłącznie z usług renomowanego biura rachunkowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here