Dobry dostawca na wagę złota!

Kiedy już zdecydujemy się na prowadzenie e-sklepu, będziemy wiedzieli co i komu chcemy sprzedawać i podejmiemy pierwsze kroki formalne musimy też zacząć szukać dostawców.

Hurtownia najlepszej jakości
Oczywiście znaleźć ich dzisiaj wcale nie jest trudno, ale przecież nie chodzi nam o to, aby znaleźć byle jakich, tylko takich, którzy spełnią wszystkie nasze wymagania. Aby w ogóle nasze działalność ruszyła, a później dobrze się rozwijała potrzebni są tacy współpracownicy, którzy dostarczą nam towar wysokiej jakości, w korzystnej cenie i zrobią to jak najszybciej. Czas w przypadku handlu w sieci ma bowiem szczególne znaczenie. Wiele sklepów internetowych nie posiada przecież własnych magazynów, więc tym bardziej musi polegać na dostawcach. Dopiero, gdy ktoś zamówi dany produkt to w dalszej kolejności zamawiany jest on z hurtowni, ale to wszystko musi przebiegać sprawnie, inaczej niezadowolony klient już do nas nie wróci.

Rodzime firmy i nowoczesne rozwiązania
W pierwszej kolejności trzeba więc poszukać dostawców. Możemy to uczynić przeczesując serwisy internetowe, fora i grupy dyskusyjne oraz blogi. Istnieją też serwisy branżowe jak GoldenLine,pl, gdzie zapoznamy się z licznymi ofertami. Zwykle wybierane są rodzime hurtownie znanych marek, ponieważ jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Możliwe jest też sprowadzanie produktów na przykład z Chin, ale ze względu na odległość wiąże się to jednak ze sporym ryzykiem. Dosyć popularny jest ostatnio dropshipping, który polega na tym, że to hurtownia z którą podpisaliśmy oczywiście stosowną umowę przesyła towar do naszych klientów. Jest to bardzo wygodne i z pewności pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Pierwsza cena do negocjacji
Nawiązując kontakt i współpracę z danym dostawcą zawsze negocjujmy cenę. Pierwsza oferta zwykle jest zawyżona właśnie po to, aby później szukać wspólnego mianownika. Jeżeli nasza współpraca będzie długa i owocna to z pewnością będziemy mogli liczyć na rabaty i promocje.

Dostawca to duża część naszego sukcesu, więc przed nawiązaniem współpracy dobrze się zastanówmy i dokładnie określmy wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here