Dobry opis to sprzedany produkt

Aby sprzedać dany produkt za taką cenę, jaką chcemy to w przypadku Internetu, musi być on dobrze opisany oraz sfotografowany, inaczej klient może mieć masę wątpliwości i nie zdecyduje się na zakup.

Duża moc słowa
Według wielu osób to cena jest tym wyznacznikiem, które najbardziej wpływa na decyzję klienta, ale nie zawsze się to sprawdza. Wielu z nas lubi, kiedy dana rzecz jest szczegółowo opisana, zmierzona i przedstawiona przynajmniej na kilku różnych zdjęciach, tak aby widzieć ją od każdej strony. Z racji tego, że nie widzimy danej rzeczy „na żywo” i nie możemy jej dotknąć ani przymierzyć konieczne jest zastąpienie tych wrażeń właśnie prawidłowo dobranymi zdaniami i słowami. Jeżeli nie chce nam się poświęcać na to czasu to możemy w bardzo szybkim czasie tego pożałować.

Klient nabrać się nie da
Dzisiaj konsumenci są bardzo świadomi. Wiedzą doskonale czego szukają i na zwrócić uwagę, ponieważ zwykle na swoim koncie mają już sporo rzeczy kupionych w sieci. Nie dadzą się nabrać na krótkie i mało konkretne zdania, to zdecydowanie za mało, a perspektywa tego, że daną rzecz można w ciągu kilku dni to jeszcze za mało. Każdy chce mieć pewność, że to co zamawia jest rzeczywiście tym, czego szuka. Każda dodatkowa informacja może zdecydować o naszym sukcesie.

Jak pisać i nie pisać?
Od czego zatem zacząć opisywanie danego produktu? Przede wszystkim od podania konkretnych informacji. Należy też wczuć się w rolę odbiorcy i dopasować zdania chociażby do płci czy wieku potencjalnego klienta. Warto także podkreślić korzyści, które odniesie dana osoba jeżeli zakupi nasz produkt. Zawsze też pamiętajmy o pozycjonowaniu i piszmy tak, aby używane frazy były odpowiednie pod wyszukiwarki internetowe. Zdecydowanie nie powinniśmy kopiować opisów z innych stron, nie mogą być również zbyt długie i ogólnikowe i informować o tym, co widać już na zdjęciach.

Nie każdy ma takie zdolności, aby odpowiednio słowa ubierać w zdania. Kiedy nie czujemy się na siłach, aby samemu tworzyć opisy lepiej powierzyć to profesjonaliście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here