Dropshipping i masz problem z głowy

Wiele osób lubi robić zakupy przez Internet i właściwie jedyne, co nam w nich przeszkadza to to, że musimy czekać na przesyłkę. Jeżeli jest to więcej niż trzy dni to raczej jesteśmy niezadowoleni z takiego obrotu sprawy.

Wysyłka prostu z hurtowni
E-sklepy działają na różnych zasadach, chociaż generalnie ich obsługa zwykle wygląda tak samo albo co najmniej podobnie. W sieci zbierane są zamówienia, następnie przyjmuje się je do realizacji i przesyłka trafia do kuriera czy na pocztę. Wydawałoby się, że inna droga tego procesu nie jest możliwa, ale okazuje się jednak, że już od pewnego czasu działa coś takiego jak dropshipping. Jest to nic innego jak przeniesienie procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola właściciela punktu handlowego polega tylko i wyłącznie na zbieraniu jak największej liczby zleceń.

Każdy ma swoją „działkę”
Taki model sprzedaży jest bardzo wygodny i z pewnością wpływa pozytywnie na szybkość realizowanych zleceń. Sklep i jego pracownicy mogą skupić się na swojej działce i jak najefektywniej zbierać
zamówienia, promować produkty, a z kolei hurtownia przygotowana na każde zlecenie czeka tylko na to, aby dana rzecz wysłać jak najszybciej do odbiorcy. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą inwestować w magazyn, który prędzej czy później w wielu branżach jest konieczny.

Podpisać umowę i działać!
Aby prowadzić swoją działalność właśnie w tym systemie musimy przede wszystkim poszukać hurtowni, która również pracuje w ten sposób, a może to wcale nie być takie łatwe, ponieważ nie ma ich jeszcze zbyt wiele. Podpisywana jest oczywiście stosowna umowa, wcześniej trzeba też ustalić obowiązujące ceny. W dalszych krokach trzeba produkty z bazy hurtowni eksportować na nasz serwer i można ruszać ze sprzedażą. Na właścicielu sklepu ciąży obowiązek wystawienia dokumentu sprzedaży, przekazywaniu zlecenia i przelewy na konto hurtowni.

Kwestią najistotniejszą w dropshippingu jest przed wszystkim efektywne poszukiwanie klientów w sieci, jeżeli to nam się uda, to wszystko inne też powinno pójść gładko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here