Drzwi o kominka na wymiar – idealne do każdego paleniska!

Kominki z otwartym paleniskiem cechują się niższym poziomem bezpieczeństwa od kominków z wkładami kominkowymi. Aby uzyskać lepszą ochronę w kominkach z paleniskiem otwartym, warto zamontować do nich dopasowane drzwiczki kominkowe.

Otwarte palenisko w kominkach wygląda bardzo efektownie, ale ma również szereg minusów. Przede wszystkim może stwarzać ryzyko poparzeń, a wysypujące się z ognia iskry mogą zniszczyć podłogę i inne elementy wykończenia wnętrza.

Właśnie dlatego wiele osób, które wcześniej zdecydowały się na budowę kominka z otwartym paleniskiem, wybiera dzisiaj dodatkowe drzwiczki kominkowe, które podwyższają poziom bezpieczeństwa kominka.

Drzwi kominkowe – jak dopasować je do paleniska?

Kominki z otwartym paleniskiem są realizowane w różnych wymiarach i kształtach. Wobec tego czasami trudno dobrać do nich odpowiednie drzwi do kominka z dostępnych modeli producentów.

W takim przypadku najlepszym wyborem są drzwi kominkowe wykonane na indywidualne zamówienie – w określonym kształcie oraz wymiarze dostosowanym specjalnie do paleniska otwartego w kominku.

Drzwiczki kominkowe na wymiar – maksymalne bezpieczeństwo!

Gdy zdecydujemy się na drzwiczki kominkowe na wymiar, nie musimy obawiać się, że nie będą pasowały do danego kominka – dzięki temu zapewniają najwyższy poziom ochrony!

Producent drzwi kominkowych może wykonać je nie tylko w standardowym kształcie prostokątnym, ale również w innych kształtach, na przykład zaokrąglonym. Drzwiczki można zamówić również jako dwuskrzydłowe, które idealnie nadają się do większych palenisk.

Gdzie kupić drzwiczki do kominka na wymiar?

Obecnie drzwiczki do kominka na wymiar możemy zakupić także w Polsce. Jednym z uznanych producentów tego rodzaju wyposażenia jest firma IGNIF z Koszalina. Swoim klientom oferuje stylowe drzwi kominkowe tworzone ręcznie na zamówienie – zgodnie z wymaganiami klienta.

Z pełną ofertą drzwiczek kominkowych oraz innych produktów do kominków od firmy IGNIF można zapoznać się na jej stronie internetowej pod adresem: ignif.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here