Dysk zewnętrzny 2 TB

Korzystamy z wielu urządzeń i codziennie gromadzimy ogromne ilości danych. Maile od znajomych ze zdjęciami, nowe płyty z muzyką pobrane z serwisów muzycznych, nowe seriale i filmy, a do tego wiele gier i programów. Gdzie to wszystko pomieścić i jak zabrać ze sobą w podróż, nie zabierając komputera? Rozwiązaniem są szybkie i bezpieczne dyski zewnętrzne SSD.

Chcemy zabrać ze sobą dużą ilość danych, ale bez komputera? Większość treści zapisujemy przecież w pamięci wewnętrznej komputera. Czy to oznacza, że trzeba wykręcać dysk z urządzenia? A może nagrywać wszystko na płyty lub kopiować na kilka pamięci USB? Po co komplikować swoje życie? Idealnym rozwiązaniem są pojemne, szybkie i bardzo bezpieczne dyski zewnętrzne SSD. Pojemność 2 TB w zupełności wystarczy na ogromną ilość różnego rodzaju danych – od ważnych dokumentów służbowych, po duże gry oraz filmy w rozdzielczości 4K.

Szybki, poręczny i pojemny dysk kieszonkowy

Kiedyś dyski twarde o dużych pojemnościach były dość duże, ciężkie, hałasowały podczas pracy, wymagały zewnętrznego źródła energii i były po prostu wolne. Nowoczesne dyski SSD to ich przeciwieństwo. Są pojemne, bardzo niewielkie i lekkie, do tego bezgłośne. Przykładowo dysk SSD marki Samsung z serii T7 to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze. Pojemność 2 TB w kieszeni spodni lub w małej torebce? W tym przypadku to żaden problem, a model Samsung T7 ma niezwykle kompaktowe gabaryty – mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze zaledwie 58 gramów. Nieestetyczna obudowa? Nie w tym przypadku! Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej. Jest również wersja Shield o wzmocnionej konstrukcji, która jest odporna na wodę i pył, może również wytrzymać upadek nawet z 3 metrów. A prędkości zapisu i odczytu? Jak długo trzeba czekać na skopiowanie danych?

Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia, by zająć czas podczas długiej podróży. Instalacja dużej gry? W przypadku zewnętrznego dysku SSD zajmie tylko chwilę, a grę wraz z dyskiem możesz przenosić pomiędzy komputerami bez konieczności zajmowania miejsca w pamięci wewnętrznej! Nie martw się również o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk zewnętrzny SSD oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, a jeśli oczekujesz więcej, w modelu T7 Touch Twoje dane chroni odcisk palca. 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here