Wielkoformatowe ekrany, które prezentują oferty lub informacje, to coraz popularniejsze rozwiązanie w publicznej przestrzeni. Nie wszyscy jednak wiedzą, że taką technologię (Digital Signage) można także wykorzystać z powodzeniem w hotelu.

Na rynku można już bez problemu znaleźć wysokiej klasy systemy Digital Signage, które można z powodzeniem wykorzystać w hotelach (np. iLumioApp, którego ofertę możecie znaleźć pod adresem http://ilumioapp.pl/ilumio-smart-digital-signage/). To najczęściej wielkie ekrany (LED, LCD) połączone z serwerem, czasami – po prostu aplikacje na smartfony. Takie ekrany można rozmieścić w różnych punktach hotelu w zależności od tego, co zamierzamy na nich prezentować. Niekiedy taki system wyposażany jest również w czujniki ruchu, aktywujące ekrany według wcześniej zaplanowanej sekwencji.

Digital Signage jako nośnik informacji

Komunikaty wyświetlane na ekranach systemu Digital Signage mogą być bardzo różne, a to oznacza, że można je doskonale wykorzystać do promocji hotelu, do promocji okolicy i do budowania relacji z gośćmi. Takie ekrany warto na przykład ustawić już w holu hotelowym, gdzie będą witały gości i przekazywały informacje o hotelu. Digital Signage zamontowany w pobliżu hotelowej restauracji może zachęcać do jej odwiedzenia, natomiast w wersji interaktywnej (ekran dotykowy) pozwala na zarezerwowanie stolika, a nawet składania zamówienia z udostępnionego menu. Ekrany przed salą fitness lub częścią SPA mogą prezentować tamtejszą ofertę, a nawet wyświetlać porady dietetyczne itp. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Warto zamontować ekrany Digital Signage w różnych miejscach, dostosowywać do nich przekaz, a nawet personalizować go w stosunku do każdego gościa. Ważne, aby wzbudzić jego ciekawość i zachęcić do „konsumowania” informacji.

System Digital Signage należy do tych innowacyjnych technologii, które coraz częściej pojawiają się w hotelu i zwiększają komfort gości, jednocześnie budując więź między nimi a hotelem. Takie rozwiązania nie tylko ułatwiają pobyt, ale także podkreślają, że hotel jest nowoczesny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here