W branży gastronomicznej odpowiednie zarządzenie magazynem to jedna z najważniejszych spraw, z jakimi musi się zmierzyć właściciel lub kierownik. Jak wiadomo posiadanie odpowiedniej ilości świeżych produktów to podstawowa kwestia, o którą należy zadbać w przypadku prowadzenia baru lub restauracji.

Program, który pomaga

Przyjmowanie towaru na magazyn, wydawanie go do kuchni, zarządzanie odpadami i ewentualne zwroty do sprzedawcy – wszystko to wymaga prowadzenia sporej ilości dokumentacji. Na jej podstawie jesteśmy w stanie wyliczyć koszty prowadzenia działalności, które odliczamy od podstawy opodatkowania.

Sposób prowadzenia zapisów dotyczących obrotu magazynowego definiują odrębne zapisy prawne, na szczęście w gastronomii nie będzie ich jeszcze tak dużo, jak w przypadku innych firm handlowych. Nie znaczy to jednak, że nie warto skorzystać z pomocy programy, który ułatwi nam prace. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że nie zapomnieliśmy o jakimś ważnym dokumencie.

Jeżeli chcemy wiedzieć jak działają takie aplikacje, wystarczy że zainstalujemy LoMag, polski program magazynowy, który ma wszystkie przydatne dla nas funkcje. Sam program i jego szczegółowy opis działania znajdziemy na stronie www.lomag.pl

Nie tylko kwestie prawne

Dzięki programowi magazynowemu możemy w każdej chwili podejrzeć jak wyglądają nasze stany magazynowe. To szczególnie przydatne przy planowaniu zamówień. Jesteśmy w stanie przewidzieć które produkty szybciej nam się skończą, a które mogą jeszcze poczekać na kolejne zamówienie. Można też dzięki temu zaoszczędzić miejsce w magazynach.

W branży gastronomicznej możliwość odpowiedniego gospodarowania zasobami i planowania zamówień przekłada się w bezpośredni sposób na zmniejszenie liczby odpadów. Idą za tym rzecz jasna bardzo wymierne korzyści, w postaci oszczędności.

Program magazynowy może być również nieocenionym pomocnikiem w przypadku wszelkiego rodzaju podsumowań i remanentów. Wystarczy wygenerować odpowiedni dokument i sprawdzić jego zawartość z faktycznym stanem produktów na magazynie.

lomag

Wybierając program magazynowy dla gastronomii możemy postawić na standardowy produkt, taki jak wspomniany powyżej LoMag. Będzie on posiadał wszystkie potrzebne nam funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here