Oferta rynkowa nie jest zbyt bogata, jeśli chodzi o telewizory o przekątnej 75”. Wprawdzie produkowane są telewizory OLED w rozmiarze 77”, ale ich ceny są dość abstrakcyjne i zaczynają się od 30 000 złotych. Jednak wśród tańszych przedstawicieli znaleźć można kilka ciekawych propozycji jak np. Samsung QE75Q8CAMTXXH, Sony KD-75XF9005, czy LG 75SJ955V.

QE75Q8CAMTXXH – najlepszy telewizor o przekątnej 75”?

Przedstawiamy nasz ranking 3 telewizorów o przekątnej 75”. Ranking subiektywny, ale mogący dać Ci pewne pole do rozważań, jeżeli szukasz telewizora o tak długiej przekątnej ekranu.

  1. Samsung QLED QE75Q8CAMTXXH

Technologia QLED stała się flagową linią Samsunga, w naszym zestawieniu nie mogło więc zabraknąć ich przedstawiciela. Model QE75Q8CAMTXXH to potężny, 75” calowy telewizor zakrzywiony 4K HDR z serii Q8C, który zasłużył sobie na miano „topowego” modelu za sprawą wykorzystania kropki kwantowej. Pozwala ona na osiągnięcie doskonałej czystych kolorów i doskonałych kontrastów.

Na uwagę zasługuje ciekawy design oraz wykorzystanie kabla Invisible Connection, który jako jedyny podłączony jest bezpośrednio do telewizora (zastępuje zasilanie, antenę oraz pozostałe przewody). Całość wpina się do modułu One Connect, który można ukryć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Telewizor posiada oczywiście funkcje Smart TV. Cena QE75Q8CAMTXXH to ok. 17 000 złotych.

  1. LG 75SJ955V

LG 75SJ955V to warty uwagi telewizor, należy jednak pamiętać, iż nie wykorzystuje on stosowanej przez LG technologii OLED. Jest to zwykły telewizor LED LCD, posiadający jednak szereg nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na korzystną jakość obrazu. Wyświetla on treści w rozdzielczości 4K, a za obsługę HDR odpowiada zastosowana tu technologia Active HDR.

Na uwagę zasługuje możliwość wyświetlania treści w formacie Dolby Vision. Aby obraz był bardziej żywy, zastosowano technologię ULTRA Luminance. Warto jednak zaznaczyć, że LG 75SJ955V wykorzystuje podświetlanie krawędziowe. Wprawdzie telewizor jest dzięki temu cieńszy i pobiera mniej prądu, ale wiąże się to z mniej równomiernym podświetleniem ekranu. Koszt: ok. 16 000 zł.

  1. Sony KD-75XF9005

Standardowo, przedstawiciel od Sony wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Wyższa jakość obrazu uzyskana jest dzięki zastosowaniu procesora 4K HDR X1 Extreme, jak i technologii X-tended Dynamic Range PRO (odpowiadającej za kontrast). Dopełnieniem całości jest wyświetlacz TRILUMINOS Display.

Sony mówi również o technologii X-Motion Clarity, dzięki której dynamiczny obraz pozostaje ostry, a kolory nie tracą na nasyceniu. Telewizor ten obsługuje też wiele formatów HDR, takich jak Dolby Vision czy HDR 10. Jest to przyzwoita propozycja, choć na tle prezentowanych rozwiązań może wydawać się nieco zbyt kosztowna. Za przedstawiciela od Sony musisz wydać blisko 18 000 zł.

Ciężki wybór telewizora 75”

Telewizory o przekątnej 75” nie są szczególnie popularne i należą do zdecydowanie wyższej półki cenowej, dlatego warto dokładnie zapoznać się z właściwościami każdego z nich. Przed zakupem koniecznie zrób porządny rekonesans i pod żadnym pozorem nie dokonuj wyboru zbyt pochopnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here