Coraz chętniej zabezpieczamy nasze domy, mieszkania i firmy monitoringiem. Dzięki temu wiemy, że w naszej nieruchomości nie ma na przykład nieproszonych gości. Kamery mogą również posłużyć do zwiększania bezpieczeństwa w miejscu pracy (szybka reakcja ochrony w razie zagrożenia). Jaki jednak sprzęt wybrać? Na co zwracać uwagę?

Ukryte kamery – jakie zastosowanie?

Jeśli nie chcemy, aby kamera była widoczna, to najlepiej skorzystać z tych działających pod przykrywką. Idealnie do tego nadają się kamery szpiegowskie, które można nabyć w np. sklepie detektywistycznym Alfatronik.com.pl. Szeroki wybór i zróżnicowanie cenowa sprawia, że na pewno znajdziecie coś dla siebie.

A kiedy dokładnie warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jeśli na przykład chcemy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje w mieszkaniu podczas naszej nieobecności. Temat ten powraca zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy wyjeżdżając na urlop, wiele osób prosi znajomych lub rodzinę o zajrzenie do mieszkania i przykładowo podlanie roślin. Czy na pewno nasze zaufanie nie jest nadużywane?

Podobnie rzecz się ma z pracami wykonywanymi w domu, gdy nas nie ma. Ukryta kamera sprawdzi się podczas remontu, sprzątania lub gdy naszym dzieckiem zajmuje się niania. Możemy się wtedy przekonać, czy zlecone prace wykonywane są starannie. Nasze potomstwo można wyposażyć w rejestrator również wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co do standardów opieki w przedszkolu.

Czasem nagrania z ukrytych kamer są wykorzystywane podczas rozpraw rozwodowych. Stanowią wówczas niezbity dowód zdrady partnera lub partnerki.

Jaki model ukrytej kamery?

Podstawowym pytaniem przed wyborem rejestratora jest o to, czy potrzebny jest sprzęt przenośny czy stacjonarny? Dopiero później można skupić się na kolejnych parametrach kamery.

Mobilna ukryta kamera

W pierwszym przypadku przydatna jest kamera FHD ukryta w pilocie samochodowym LawMate PV-RC200HD (na zdjęciu). To niewielkich rozmiarów urządzenie pozwala na zarejestrowanie doskonałej jakości obrazu. Czuły mikrofon sprawia, że zapisany dźwięk będzie bardzo wyraźny. Kamera jest bardzo małych rozmiarów, można zatem przyczepić ją do kluczy i nie zostanie zdemaskowana. Dodatkowo działa również w trybie fotograficzny.

Istotne jest to, że rejestrator ten jest niezwykle prosty w obsłudze. Łatwo jest również zgrać nagrania, ponieważ urządzenie obsługuje karty SD (do 32 GB). Wystarczy zatem nośnik pamięci przełożyć do innego urządzenia i skopiować pliki. Cena za ten model wynosi około 950 złotych.

Stacjonarna zamaskowana kamera

Jeśli chcemy natomiast, aby rejestrator na stałe znajdował się w jakimś pomieszczeniu, to skorzystać można z innego modelu. Kamera WIFI, FHD ukryta w zegarze doskonale sprawdzi się w tej roli. Sterowana jest ona za pomocą sieci WIFI, dzięki czemu mamy zdalny dostęp do nagrań, a także ustawień urządzenia z poziomu telefonu komórkowego.

Nikogo nie zdziwi, że zegarek elektroniczny podłączony jest do źródła zasilania – kamera może wtedy pracować przez nieograniczony czas. Karta pamięci 32 GB pozwala na nagranie do około 54 godzin obrazu wideo z dźwiękiem. Czujnik detekcji ruchu automatycznie uruchamia rejestrację, co pozwala pominąć nieistotne momenty (na przykład, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu). Wszystkie nagrania oznaczone są datą i godziną, co ułatwia pełną identyfikację osób na nagraniu, a także wyjaśnienie kontekstu zdarzeń.

Gdzie mogą być ukryte kamery?

Opisane modele nie wyczerpują wszystkich możliwości ukrycia kamer szpiegowskich. Często na przykład można się spotkać z rejestratorami ukrytymi w zegarkach na rękę. Taki czasomierz może wyglądać zarówno, jak i tradycyjny zegarek. Coraz częściej jednak łączy się w tych modelach funkcje nagrywania obrazu ze smartwatchami. A gdzie jeszcze może zostać ukryta kamera? Na przykład w kubkach na kawę lub termicznych, w okularach albo myszce komputerowej.

A co jeśli chodzi o zamaskowane kamery stacjonarne? Można je schować na przykład w atrapie czujnika PIR lub prowadnicy elektroinstalacyjnej. Ciekawą propozycją są też rejestratory schowane we włącznikach światła.

Gdy nie pasuje nam żadna z tych możliwości, to wystarczy kupić moduł mikrokamery i zamontować go w wybranym przez nas miejscu lub przedmiocie. Wtedy mamy pełną kontrolę nad tym, jak zabezpieczamy nasze mienie, bezpieczeństwo najbliższych lub obserwujemy pracowników firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here