Chcąc prowadzić działalność gospodarczą niezbędne będą nam urządzenia fiskalne, które pomogą w ewidencji sprzedaży produktów czy świadczonych usług.

Obsługa takich urządzeń jest łatwa i potrzeba zaledwie kilku dni, aby zaznajomić się z ich podstawowymi funkcjami. Dostępne na rynku urządzenia są różnej jakości i w różnych cenach. Jak więc dokonać najlepszego wyboru spośród wielu sugerowanych urządzeń fiskalnych?

Kasy fiskalne – jakie są najlepsze?

Jednymi z bardziej popularnych kas fiskalnych są produkty firmy NOVITUS. Firma oferuje najbardziej funkcjonalne kasy do różnych działalności gospodarczych. W ich ofercie znajdziemy małe kasy fiskalne przeznaczone do niewielkich sklepów, większe do punktów sprzedażowo-usługowych oraz takie, które sprawdzą się do punktów gastronomicznych oraz wielkich super i hipermarketów. Wszystkie kasy są zaawansowanymi technologicznie produktami z nowoczesnym designem. Firma stawia na ergonomię pracy i na wydajność urządzeń, którą zawdzięczamy wbudowanym podzespołom o najwyższej jakości. Każdy z produktów ma podstawowe funkcje, a nowsze modele posiadają komunikację on-line z komputerem oraz złącza komunikacyjne. Firma ma w swojej ofercie także kasy mobilne, które rejestrują kopie wydruków na elektronicznym nośniku danych.

Drukarki fiskalne – jakie wybrać?

Drukarki fiskalne są kolejnym urządzeniem, które jest niezbędne do prowadzenia firmy handlowej lub usługowej. Kolejną firmą, która jest doceniana na rynku to firma ELZAB. Firma oferuje drukarki mobilne, sklepowe oraz apteczne. Drukarka mobilna ma elektroniczny zapis kopii paragonów oraz komunikację poprzez WiFi. Doskonale sprawdzi się w małych i średnich sklepach. Podstawowe funkcje zawierają także tworzenie raportu dobowego oraz miesięcznego. Drukarki sklepowe mają automatyczny obcinacz papieru w standardzie. Są szybkie i ergonomiczne podczas pracy. Sprawdzą się w punktach o większym natężeniu ruchu. Drukarki apteczne dedykowane są do pracy w aptekach, gabinetach oraz przychodniach lekarskich. Mają dodatkowe funkcje drukowania wyceny leków i recept. Paragony fiskalne uwzględniają także refundacje leków. Urządzenia firmy ELZAB są podłączone do komputera za pośrednictwem USB, LAN lub RS232.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here