Konto firmowe w Pekao

Pod względem podejścia do przechowywania pieniędzy ludzi można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczają się osoby, które wolą aby ich oszczędności były zawsze „pod ręką”, trzymają je w gotówce i najczęściej znajdują się w przysłowiowej skarpecie. Tę grupę osób tworzą głównie tradycjonaliści i osoby starsze, które nie mają zbyt dużego zaufania do instytucji finansowych jakimi są banki. Drugą kategorię osób stanowią ci, którzy wolą pieniądz „elektroniczny”. Są to osoby chcące być na czasie oraz darzące zaufaniem banki do tego stopnia, że powierzają mu wszystkie lub większość swoich oszczędności, a wszelkie transakcje dokonują przy pomocy karty bankomatowej czy innych jeszcze bardziej współczesnych urządzeń jak np. smartfon czy inteligentny zegarek.

O ile wybór indywidualnej oferty i preferencji zależy od przyzwyczajeń danej osoby, o tyle właściciele firm spotykają się niemal z koniecznością posiadania rachunku bankowego. Jest tak z uwagi na to, że współczesny świat wymaga uczestnictwa w tym systemie rozliczania.

Stojąc w podobnej sytuacji warto zastanowić się nad ofertą poszczególnych banków oraz wyborem konkretnego produktu. Założenie konta firmowego w banku Bank Pekao jest jednym z najlepszych rozwiązań z jakimi możemy się spotkać. Podstawowym produktem tej instytucji jest Konto Przekorzystne Biznes. Jest ono kierowane do bardzo szerokiego grona odbiorców, ponieważ jednym z głównych wymogów jest to aby roczne przychody netto były niższe niż 5 milionów złotych. Z propozycji tej mogą skorzystać jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne, jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne, a także spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Co ciekawe, jest to bardzo korzystna opcja dla przedsiębiorstw, które prowadzą obrót zagraniczny, z uwagi na to, że „w pakiecie” znajdują się usługi takie jak kantor online, konto walutowe oraz karta wielowalutowa. Dla osób, które dopiero poznają świat bankowości elektroniczej warto wyjaśnić pojęcie konta firmowego. Zgodnie z definicją, przez ten termin rozumiany jest bieżący rachunek bankowy pozwalający na obsługę finansową przedsiębiorstwa. Daje on szerokie spektrum możliwości, np. łatwość rozliczeń z kontrahentami, Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także wgląd w historię dokonanych rozliczeń.

Jak założyć konto firmowe w Banku Pekao?

Jedno z często zadawanych pytań brzmi: „jak założyć konto firmowe w Banku Pekao”? Zgodnie z aktualnymi informacjami ze strony banku dowiadujemy się, że aby założyć wspomniane wcześniej Konto Przekorzystne Biznes wystarczy wypełnić odpowiedni formularz za pośrednictwem Internetu. Podczas rejestracji należy podać niezbędne informacje dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej, m.in. NIP oraz dane kontaktowe. Numer Identyfikacji Podatkowej pozwoli aby do banku trafiły wszystkie niezbędne dane pobrane z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), Kluczowym faktem jest, że status firmy musi mieć charakter „aktywny”, ponieważ w przeciwnym wypadku proces zakładania konta firmowego nie może być kontynuowany. Wypełniając wniosek, klient zgadza się na kontakt ze strony przedstawiciela Banku Pekao.

Z uwagi na bardziej rozbudowaną strukturę spółek kapitałowych i osobowych, bank doradza aby Konto Przekorzystne Biznes założyć osobiście podczas wizyty w oddziale banku. Podczas takiej wizyty niezbędne jest posiadanie ze sobą kilku dokumentów. W przypadku wspomnianego konta Biznes należy mieć ze sobą dowód osobisty, decyzję o nadaniu numeru REGON / NIP lub decyzję o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie ma konieczności ich posiadania w formie papierowej, o ile bank może je pozyskać z bazy CEIDG, KRS lub GUS. Co równie interesujące, podczas takiej wizyty w oddziale banku można również założyć działalność gospodarczą bez konieczności odwiedzania jakiegokolwiek innego urzędu. Według informacji Banku Pekao, wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy zajmuje nie dłużej niż 15 minut. Pracownik banku oferuje swoją pomoc na każdym etapie rejestracji działalności oraz zakładania nowego konta. Kolejnym kluczowym faktem jest to, że założenie jednoosobowej działalności gospodarczej za pośrednictwem Banku Pekao nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Wydaje się to nie tylko bardzo zachęcające, ale również uczciwe i wzbudzające zaufanie.

Cechy jakie powinno spełniać idealne konto firmowe

– generujące jak najniższe koszty (np. darmowe prowadzenie konta czy darmowa karta płatnicza)
– niskie koszty dokonywanych operacji (np. niewielka prowizja za dokonany przelew krajowy lub zagraniczny)
– możliwość dokonania szybkiej wpłaty lub wypłaty gotówki z konta.

Podsumowując wszystkie przedstawione informacje łatwo zauważyć, że oferta Banku Pekao skoncentrowana na przedsiębiorców jest niezwykle korzystna, prosta w zrozumieniu i zachęcająca do skorzystania z niej. Bankowi zależy, aby relacje z klientem prowadzone były na zasadzie biznesowej i partnerskiej, dzięki czemu od wielu lat przyciąga do siebie szerokie grono klientów. W związku z powyższym piastuje on drugą lokatę wśród największych banków w Polsce. Więcej ważnych informacji dotyczących omawianego tematu można znaleźć na stronie internetowej https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/bank-pekao/konta-firmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here