Koszty firmowe muszą być, ale jakie?

Sklep w Internecie to sporo kosztów, które trzeba ponosić codziennie. Sporo zależy od tego jaki zasięg ma nasza działalność, ile zatrudniamy osób, jak magazynujemy towar i tym podobnych

Nie wszystko jest kosztem
Większość z ponoszonych wydatków można ująć jako koszt i dzięki temu nasza firma na możliwości obniżenia wysokości podatku dochodowego. Aby dany wydatek, który ponieśliśmy można było zaliczyć jako koszt musi być on udokumentowany fakturą lub rachunkiem. Bardzo dobrym przykładem może być tutaj nabycie chociażby telefonu czy laptopa. Jednak wszelkie koszty są analizowane później przez urzędników i nie zawsze nasz zakup może okazać się niezbędny dla podejmowanych przez nas działań. Wpisywać można tutaj jedynie takie koszty, które są niezbędne do prowadzenia naszej działalności. W razie kontroli należy to udokumentować.

Wydatki są wszędzie
Jako koszty w przypadku sklepu prowadzonego w sieci zaliczane są najczęściej zakup towarów handlowych, opakowań i materiałów, a także ubezpieczenie i opłaty za usługi transportowe i kurierskie. Kiedy wynajmujemy biuro czy magazyn to w koszty możemy wliczyć ich wynajem. Jeżeli prowadzimy firmę w domu to koszty określane są procentowo do powierzchni jaką wykorzystujemy do prowadzenia działalności, wliczyć w nie można też koszty remontu, jaki musieliśmy wykonać, by zaadoptować dane pomieszczenia. Zalicza się tutaj też abonament telefoniczny, czasami też meble biurowe, sprzęt biurowy, zakup systemów operacyjnych, wydatki związane z umowami dla pracowników typu ZUS, badania lekarskie, kursy i szkolenia. Często wlicza się tutaj też koszty prowadzenia strony internetowej, wizytówki czy różnego rodzaju reklamy oraz prowadzenie księgowości.

Obowiązki też są
Prowadzenie działalności wymaga od nas wpisywania danych w księgę przychodów i rozchodów. Należy prowadzić tutaj rejestr wyposażenia dla środków poniżej wartości 1500 złotych i dla bardziej wartościowych ewidencję środków trwałych.

Podobnie jak w przypadku stacjonarnego sklepu także handel w sieci ponosi za sobą spore wydatki, to jest czynnik który je łączy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here