Lodówka z kostkarką

Stojąc przed wyborem nowej lodówki, możemy zdecydować się na lodówkę z kostkarką, jednak sporo osób twierdzi, że to tylko zbędny dodatek. Jak jest w rzeczywistości? Naszym zdaniem lodówka z tym urządzeniem jest bardzo przydatna i dzisiaj przedstawimy argumenty, dlaczego lodówki Side by Side z kostkarką mogą być najlepszym wyborem dla każdej dużej rodziny i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do czytania!

Lodówka z kostkarką – jaki powinna mieć rozstaw?

Podstawowym aspektem, jaki musimy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej lodówki, wcale nie jest kostkarka, lecz jej rozstaw, dlatego najpierw pokrótce omówimy ten temat. Standardowe lodówki z zamrażalnikiem na dole raczej rzadziej spotyka się w wersji z kostkarką. Powód jest dosyć prosty – rozmiar lodówek Side by Side lub Multidoor pozwala na łatwiejsze umieszczenie w nich tego udogodnienia.

Lodówki Side by Side z kostkarką to często spotykany wybór wśród dużych rodzin. Są one przeważnie niższe niż zwykłe chłodziarki z zamrażalnikiem na dole, nadrabiają jednak szerokością. Największą zaletą tych modeli, niezależnie czy mówimy o lodówkach Side by Side bez kostkarki, czy z nią, są drzwiczki, które otwierają się jak te w szafie, oferując swoim użytkownikom znacznie większy komfort.

Lodówka Side by Side bez kostkarki czy z nią? Parę słów o kostkarkach

Zalety, jakie może zapewnić nam lodówka z kostkarką, mogą być naprawdę nieocenione szczególnie w nadchodzące upały. Sporo jednak zależy od konkretnego urządzenia. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób działa dana kostkarka. Na rynku znajdziemy modele, które muszą być podłączone do wody, co jest bardziej bezobsługowym wyjściem, ale może sprawić więcej problemów w montażu. Z drugiej strony znajdziemy takie kostkarki, które mają specjalny zbiorniczek, z którego pozyskują wodę. W tym wypadku będziemy musieli pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu.

Kolejnym podziałem kostkarek jest rozdzielenie na kostkarki ręczne i automatyczne. W przypadku ręcznych urządzeń będziemy musieli umieszczać w ich środku tacki do produkcji lodu, natomiast kostkarka wyręczy nas w ich opróżnianiu. Inna nazwa kostkarek tego typu to kostkarki twist ze względu właśnie na opróżnianie tacki za pomocą jej przekręcania na drugą stronę. Automatyczne urządzenia są zdecydowanie bardziej komfortowe, gdyż zajmą się całym procesem produkcji lodowych kostek i jedyne, co będzie potrzebne do ich uzyskania, to wciśnięcie jednego przycisku oraz ewentualnie napełnienie zbiornika na wodę.

Lodówka z kostkarką – dlaczego warto?

Podstawową zaletą, jaką mogą dać nam lodówki z kostkarką, jest oczywiście dostęp do chłodnych napojów zawsze, gdy tylko będziemy tego potrzebować. Co jednak w sytuacji, kiedy nie pijemy nic chłodzonego za pomocą kostek lodu? Czy w takiej sytuacji lodówki Side by Side bez kostkarki będą lepszym wyjściem?

Nie możemy zapominać o tym, że obecność kostkarki w naszej chłodziarce to nie tylko lód, ale także stały dostęp do zimnej wody. Jest to możliwe dzięki dyspenserom, które zazwyczaj montuje się w lodówkach Side by Side z kostkarką. To niezwykle cenna rzecz dla każdego, kto dba o odpowiednie nawodnienie i ceni sobie niedrogą, przefiltrowaną wodę o niskiej temperaturze.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here