usług księgowych

Wielu pracowników, którzy posiadają kwalifikacje i doświadczenie w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozważa otwarcie własnej, zazwyczaj jednoosobowej działalności gospodarczej. Marzą o tym, aby osobiście zarządzać swoim czasem. Jeśli Ty również należysz do tej grupy, to wiedz, że taki biznes opiera się głównie na Twojej wiedzy i umiejętnościach i nie wymaga jakichś wielkich nakładów finansowych.

Miejsce świadczenia usług

Podstawową kwestią jest wyznaczenie sobie miejsca świadczenia usług. Wielu księgowych na początek decyduje się na prowadzenie firmy w miejscu swojego zamieszkania. Sprzyjają temu przepisy podatkowe, które pozwalają zaliczyć niektóre domowe koszty w koszty uzyskania przychodu (np. energii, podatek od nieruchomości). Oczywiście na taką lokalizację biura mogą sobie pozwolić osoby, których mieszkanie umożliwia klientom łatwy dostęp (np. właściciele domów jednorodzinnych lub mieszkania w bloku na parterze).

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nasza działalność była postrzegana bardziej profesjonalnie, to warto rozglądnąć się za lokalem użytkowym do wynajęcia lub zakupu. Taki lokal powinien mieć co najmniej dwa pomieszczenia, z czego jedno to miejsce pracy i obsługi klienta, a drugie to toaleta. Współcześni klienci, przy wyborze biura rachunkowego, często kierują się tym, że przy budynku łatwo jest zaparkować. Dlatego, również i taką kwestię warto wziąć pod uwagę. Przed podpisaniem umowy najmu warto zapytać właściciela, czy na elewacji budynku można powiesić swój własny szyld reklamowy.

Wyposażenie biura rachunkowego

Do prowadzenia biura rachunkowego nie potrzebujemy zbyt wiele wyposażenia. Niezbędne jest oczywiście wygodne biurko oraz krzesło. Przy takich meblach spędza się bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej. Zatem jeśli decydujemy się na zakup nowych mebli, dobrze jest wybrać te, które wyprodukowano z myślą o najwyższych standardach ergonomii pracy. Ergonomiczne meble można bowiem dostosowywać do potrzeb użytkownika.

Rachunkowość to papiery, które gromadzi się w teczkach i segregatorach. Każdy księgowy wie, jak ważny jest porządek. Do podstawowego wyposażenia biura rachunkowego można zatem zaliczyć również regały. Mogą to być najprostsze półki lub specjalne zamykane szafy. Przyda się także osobny mebel do przechowywania książek i innych publikacji branżowych. W pomieszczeniu, w którym prowadzi się usługi księgowe, dobrze jest wyznaczyć także osobne miejsce na spotkania z klientami. Może to być chociażby stół z czterema krzesłami lub wygodna sofa z ławą.

Oprogramowanie biura rachunkowego

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności księgowej bez komputera. Niezależnie od tego, czy wybierzemy urządzenie stacjonarne, czy przenośne, jest ono nieodłącznym elementem tego biznesu. Jednakże nie chodzi tutaj o sam sprzęt, ale przede wszystkim o jego oprogramowanie. Bo to właśnie ono pozwala na prowadzenie ewidencji i sporządzanie sprawozdań zgodnie z zasadami.

Każdy, kto ma już jakieś doświadczenie w pracy w księgowości, wie, że rodzaj oprogramowania może istotnie wpłynąć na wygodę pracy oraz czas wykonywania poszczególnych czynności. Z całą pewnością godną polecenia firmą, która oferuje programy dla biur rachunkowych jest Softtrade. Katalog produktów zawiera zarówno aplikacje księgowe, jak i kadrowe oraz płacowe. Warto wejść na stronę internetową firmy, która znajduje się pod adresem: https://www.softtrade.pl/ i wybrać najlepsze dla siebie oprogramowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here