niszczarki

Niszczarki do papieru, nazywane czasami również rozdrabniaczami, to dosyć standardowe wyposażenie w większych niż kilkuosobowe firmach. Dlatego większość z nas pewnie miała już z nimi kontakt a być może nawet miała okazję ich używać. Nie każdy jednak miał styczność z niszczarkami industrialnymi (inaczej zwanymi „przemysłowymi”), a są one nader interesującymi urządzeniami, które są w stanie przemielić ogromne ilości papieru z poufnymi danymi, ale nie tylko – z powodzeniem miażdżą również plastik (więc poradzą sobie z kartami kredytowymi a nawet płytami CD). Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym niszczarkom (opus w tym przypadku, ale marek jest oczywiście więcej).

Rozdrabniacze przemysłowe

Firmy zawodowo rozdrabniające dokumenty lub firmy, które posiadają bardzo wrażliwe informacje w ilościach masowych, wykorzystują rozdrabniacze przemysłowe. Ten typ maszyny jest wysoce wydajny, szybki i skuteczny. Niszczarki opus mogą przemielić prawie pięć tysięcy kilogramów papieru na godzinę. Niszczarki dokumentów, których używają firmy utylizujące dokumenty, przecinają papier na małe kawałki papieru, przez co stają się nieczytelne i prawie niemożliwe do złożenia razem. To, co odróżnia te niszczarki od bardziej standardowych urządzeń, to ich konstrukcja – posiadają dodatkowe ostrza, które tną papier nie tylko pionowo, ale również poziomo.

Jest to najbardziej efektywny typ maszyny, jeśli obawiamy się naruszenia bezpieczeństwa i kradzieży tożsamości. Rząd ma surowe zasady dotyczące niszczenia dokumentów firmowych i zakup niszczarki opus to najlepszy sposób na ich przestrzeganie. Dodatkowo, firmy które niszczą swoje dokumenty w ten sposób, wspomagają ochronę środowiska. Recykling tak przemielonego papieru jest łatwiejszy niż papieru nietkniętego niszczarką. Dlatego też sporo osób decyduje się na zakup mniejszej niszczarki do domu – aby wspomóc recykling i tym samym ochronę naszej planety.

Domowe dokumenty też można niszczyć

Jeśli w gospodarstwie domowym używamy „wrażliwych” dokumentów, takich jak wyciągi bankowe, dokumentację medyczną, informacje o kartach kredytowych i inne, które zawierają prywatne informacje, najlepiej przekazywać je lokalnym firmom zajmującym się zawodowo niszczeniem dokumentów oraz informacji. Tyczy się to rzecz jasna nie tylko papieru, bowiem newralgiczne informacje mogą być zapisane na bardzo różnych nośnikach, również plastikowych czy też magnetycznych. Profesjonalni niszczyciele danych dadzą nam gwarancję, że absolutnie nikt już ich nie odczyta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here