Oprogramowanie ma znaczenie

Zakładając sklep internetowy należy wykonać wiele czynności, wszystko dokładnie przemyśleć, załatwić formalności i wybrać jak najlepsze oprogramowanie.

Najlepsze spośród darmowych

Wybór dzisiaj jest bardzo duży. Kto nie chce robić sobie dużych kosztów może skorzystać z gotowych rozwiązań, kto stawia na wysoką jakość może pokusić się o oprogramowanie dedykowane. Wśród wielu propozycji na uwagę zasługuje PrestaShop, którego zaletą jest prosta obsługa i intuicyjne działanie. Ma wszystkie najważniejsze funkcjonalności przynajmniej dla tego typu sklepu, a rozszerzenia to gotowe moduły, które również łatwo się instaluje. Wśród rozwiązań darmowych popularny jest też Magento wykorzystywany nawet przez duże firmy, dzięki swoim dużym możliwością i funkcjonalności. WooCommerce z kolei to jednak z najpopularniejszych wtyczek WordPress eCommerce, który też jest prosty w obsłudze i ma wiele funkcji zintegrowanych z WordPressem.

Płatne i warte uwagi to…

Wśród płatnych oprogramowań również nie brakuje ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest Shoper, który istnieje na rynku już ponad dziesięć lat, ma kilkaset funkcji, ma łatwy panel administracyjny i można go zakupić w wersji licencji jednorazowej. Natomiast Click Shop to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą maksymalnie ograniczyć formalności. Obok systemu e-sklepu w pakiecie mamy gotowe treści stron informacyjnych czy szablony maili. IAI Skop to rozbudowane oprogramowanie zsynchronizowane z najważniejszymi z najważniejszymi systemami zewnętrznymi. Sky Shop to gotowe rozwiązania i bardzo dobra integracja z systemami. AptusShop to nowoczesne oprogramowanie z szeroką gamą modułów dodatkowych lub indywidualna przebudową funkcjonalności. Soteshop z kolei charakteryzuje się tym, że jest dostosowany do sprzedaży w Polsce i Europie, liczne wersje językowe umożliwiają podbój rynków zagranicznych. Comarch ERP e-Sklep pozwala w szybki sposób zarządzać towarem i obsługiwać zamówienia.

Czym kierować się przy wyborze oprogramowania dla sklepu internetowego? Przede wszystkim jaka jest integracja oprogramowania z różnymi usługodawcami, dzięki czemu możliwy będzie rozwój sklepu i dobry kontakt z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here