Osłonki na balkony

Gdy myślimy nad aranżacją wnętrza, zwracamy uwagę na wiele aspektów. Chodzi tu nie tylko o kolor ścian, typ tapet lub meble, które wybierzemy. Liczą się też rolety, żaluzje, firany czy zasłony. Dzięki nim nasze mieszkanie lub dom prezentują się pięknie. Coraz więcej osób zwraca także uwagę na swoje balkony i tarasy. Zależy im na tym, aby całość wyglądała spójnie. Czy osłonki na balkony szpecą? A może dodają uroku?

W służbie prywatności

Osłonki na balkony to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na prywatności. Oddzielają nasze tarasy od ulicy i wzroku ciekawskich sąsiadów. Dzięki temu nikt nie dowie się, co trzymamy na naszych balkonach, ani jaki wystrój na nich panuje. Nie kusimy więc także potencjalnego złodzieja, który już z ulicy mógłby dostrzec np. rower, który przechowujemy na balkonie.

Możemy też swobodnie spędzać czas na tarasie w towarzystwie znajomych, bez ryzyka, że ktoś nam się właśnie przygląda.

Taka maskownica oddziela również świat zewnętrzny od wnętrza mieszkania. Jeśli mamy duże okna, to szczególnie wieczorami, z poziomu ulicy widać nasze mieszkanie, jak na dłoni. Osłonki na balkony zapewniają nam prywatność.

Jak wybrać osłonki na balkony?

Wybór tego typu osłonek nie jest trudny. Przede wszystkim należy znaleźć firmę, która specjalizuje się w produkcji maskownic na balkony i tarasy. Wtedy zyskamy pewność, że produkt został stworzony z myślą o tym konkretnym przeznaczeniu. Sklepem wartym polecenia jest Cover-it. Znajdziemy tam osłony na balustrady w najróżniejszych kolorach i rozmiarach. Producent oferuje także maskownice wykonane na wymiar.

Warto wspomnieć, że osłonka powinna być idealnie dopasowana do balustrady, aby w pełni ją maskować. Jeśli chodzi o jej barwę – tu mamy niemal dowolność. Dobrze jest kierować się nie tylko własnym gustem, ale i wyglądem naszego balkonu, kolorami, wykorzystanymi przy oprawach okiennych. Zwróćmy uwagę także na kolor bloku, w którym mieszkamy oraz na regulamin np. wspólnoty. Jeśli dominują barwy neutralne, regulamin może zastrzegać, że mieszkańcy nie mogą używać krzykliwych odcieni na swoich balkonach.

Gdy dokładnie zmierzymy naszą balustradę i dobierzemy już odpowiedni kolor – wystarczy zaczekać na realizację zamówienia. Osłonki wykonywane są z trwałych materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. W związku z tym nie będą blednąć pod wpływem słońca i deszczu. Staną się jednocześnie świetną ozdobą dla naszego tarasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here