Palety EPAL

Palety o charakterystycznym oznaczeniu EPAL są widoczne niemal wszędzie. Można je zauważyć w sklepach, w magazynach oraz w halach produkcyjnych. Do czego jeszcze można je wykorzystać? Czym się charakteryzują?

Europaleta – co to i do czego są ją wykorzystuje?

W najbardziej ogólnym ujęciu paleta jest elementem, który pozwala transportować i przenosić towary różnego rodzaju w bezpiecznych warunkach. Jej konstrukcja pozwala umieścić sporo rzeczy na sobie. Dodatkowo, tak ułożony towar zabezpiecza się folią stretch, folią termokurczliwą lub specjalnymi pasami – w zależności od tego, jaki jest to rodzaj towaru. Najczęściej występują w wersji z drewna. Warto podkreślić, że wysokość europalety i jej inne wymiary są ustalone według normy europejskiej. Sama europaleta powstała w 1961 roku na zlecenie Europejskiej Komisji Kolejowej. Waga palety EURO to około 20-25 kg, a jej nośność określa się na około 1000-1500 kg. Wiele zależy od sposobu rozmieszczenia towaru. Palety tego rodzaju posiadają oznaczenie, dzięki którym łatwo je rozpoznać. Znaczek EPAL jest umieszczany w lewym narożniku.

Producent europalet – szeroka oferta

Mimo powszechnego przeświadczenia, że europaleta powinna mieć wymiary 800 x 1200 mm, istnieją także inne jej rodzaje, które są odpowiednie oznaczane. Standardowa posiada znak EUR lub EUR 1. Wysokość europalety to zwykle 144 mm. W klasyfikacji tego rodzaju palet wyróżnić można także palety o oznaczeniach EUR 2, które mają wymiary 1200 x 1000 mm, EUR 3 – 1000 X 1200 mm, a także EUR 6 – 800 x 600 mm. W ofercie producentów europalet znaleźć można również elementy do palet, czyli m.in. deski paletowe oraz kantówki do produkcji palet.

Producent europalet – jakie zastosowanie mają palety EPAL?

Europalety są niezwykle uniwersalne i przydają się w wielu miejscach pracy. Najczęściej można zauważyć je w magazynach, halach produkcyjnych lub w większych sklepach. Niewątpliwie są to najczęściej wykorzystywane palety – głównie ze względu na ich konstrukcję, która pozwala w bezpieczny i stabilny sposób ułożyć na niej konkretne towary. Wykorzystuje się je zarówno w transporcie, jak i sposób statyczny. Bez konieczności przemieszczania palety z jej zawartością może ona wytrzymać nawet do 4000 kg obciążenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here