Regulamin dla ciebie i dla klienta

Twój e- sklep właśnie rusza albo już lada moment rozpocznie swoją działalność, a ty zastanawiasz się czy na pewno pamiętałeś o wszystkim? Przypominamy zatem również o regulaminie.

Przepisy są dla każdego

Jego posiadanie dzisiaj wydaje się być raczej oczywiste, tym bardziej, że chroni on zarówno klientów i daje im jasny obraz naszej działalności, jak i zabezpiecza nas samych chociażby przed pozwami za klauzule niedozwolone. To nie jest przecież tak, że każdy, kto prowadzi działalność handlową w sieci może robić, co mu się tylko podoba. Wszelkie jego poczynania regulowane są przez różne przepisy. Mowa tutaj, między innymi, o kodeksie cywilnym, ustawie oświadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawie o ochronie danych osobowych czy o prawach konsumenta, a także ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przed produkt niebezpieczny.

Korzyści dla obu stron

Warto jednak stworzyć regulamin swojego sklepu nie tylko ze względu na obowiązujące nas ustawy. Przede wszystkim możemy zawrzeć w nim wszystkie informacje istotne dla każdego klienta, które sprawiają, że możemy lepiej i szybciej funkcjonować, a w razie jakichkolwiek wątpliwości odesłać osobę zainteresowaną właśnie do tego dokumentu. Jego akceptacja przez klienta daje nam pełny obraz tego jak powinniśmy zachować się w danej sytuacji

Zamówi indywidualnie lub ściągnij wzór
Regulamin e-sklepu możemy zamówić na nasze indywidualne zlecenie albo skorzystać z gotowych wzorów. Przy wyborze jednej z tych dwóch opcji powinniśmy brać pod uwagę cenę, bezpieczeństwo, kompleksowość oraz czas jego przygotowania. Regulamin dopasowany specjalnie do naszej działalności i naszych potrzeb z pewnością będzie najodpowiedniejszą formą, ale nie znaczy to że gotowe wzory nie są dobre, wszystko zależy do tego ile pieniędzy chcemy na ten cel przeznaczyć oraz jaką kwotę jesteśmy w stanie na to wydać.

Zwroty, reklamacje oraz wszelkie inne spory z klientami nigdy do przyjemnych nie należą, ale można je ograniczyć inwestując w dobry regulamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here