Sklep internetowy krok po kroku

Sprzedawanie w Internecie to dzisiaj dosyć powszechny sposób na zarabianie pieniędzy, ale jak zacząć ten zwykle dobrze zapowiadający się interes?

Dobry pomysł na sukces

Sporo osób wychodzi z założenia, że dzisiaj w sieci można sprzedać dosłownie wszystko, ale aby odnieść sukces konieczny jest dobry pomysł. Zanim zaczniemy więc działać dobrze przemyślmy co chcemy sprzedawać, kto ma to kupować, gdzie chcemy przechowywać towar i tym podobne. To jeszcze nie wszystko, warto też solidnie sprawdzić swoją konkurencję, porównać ceny i spróbować realnie ocenić swoje szanse powodzenia.

Zacznij od dobrego planu

Kolejnym krokiem powinno być stworzenie szczegółowej strategii, w której określimy pierwsze miesiące działalności. Dokładny plan powinien zawierać wszystkie te czynniki, które mogą wpłynąć na nasze powodzenie lub niepowodzenie. Powinny znaleźć się tam: grupa docelowa, produkt, logistyka, mocne i słabe strony, obsługa klienta, ocena ryzyka, finansowanie, koszty, a także formy reklamy oraz planowane przychody.

Od nazwy do oprogramowania

Każdy sklep, również ten internetowy, powinien mieć swoją nazwę, najlepiej krótką, łatwą do zapamiętania, chwytliwą, odpowiadającą temu, czym będziemy handlować. Następnie nadchodzi czas na formalności. Należy zarejestrować swoją działalność, zdobyć REGON w Urzędzie Statystycznym, założyć konto w banku, zamówić pieczątkę, Zarejestrować NIP, wybrać formę opodatkowania, zgłosić się do ZUS i Państwowej Inspekcji Pracy. Sklep internetowy nie ruszy bez odpowiedniego oprogramowania. Dostępne oprogramowania darmowe są średniej jakości, płatne mają lepszą jakość, a te napisane od podstaw to bardzo duży wydatek. Zwykle najbardziej rozsądna wydaje się druga opcja, ale trzeba wówczas wiedzieć, jakie funkcje takie oprogramowanie ma spełniać, wybrać kilka systemów, przetestować je, warto też szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi kosztami oraz tym, czy będzie możliwość zsynchronizowania tego oprogramowania z systemami zewnętrznymi. Najczęściej polecane to Magento, Shoper, IAI-Shop czy Shoplo.

Wszystkie te czynności z pewnością zabiorą sporo czas, ale nie można pomijać żadnej czynności. Wszystko składa się na sukces. Odwiedź stronę http://www.sklepwinternecie.pl/jak-otworzyc-sklep-internetowy/ aby dowiedzieć się więcej na temat otwierania własnego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here