Obecnie coraz większą popularnością cieszy się urlop spędzony na Sri Lance. Ta mała wyspa znajdująca się w Azji oferuje możliwość zobaczenia wielu zabytków oraz podziwiania niebywale pięknej przyrody.

Sri Lanka podróż dla miłośników zabytków

Na Sri Lance można zobaczyć wiele zabytków, które zapierają dech w piersi. Na pewno warto wybrać się do Anuradhapura . Jest to miasto ruin. Znajduje się w nim świątynia Isurumunij, która pochodzi z III w.p.n.e. Ten niebywale ciekawy obiekt można zwiedzić wchodząc po schodach na ganek oraz podziwiając kamienne ścieżki. U wejścia do świątyni znajduje się rzeźba kochanków pochodząca z V wieku.

Będąc na Sri Lance koniecznie trzeba również zobaczyć Złotą Świątynie w Dambulli, która składa się z pięciu sanktuariów. Na ścianach można podziwiać liczne malowidła oraz posągi Buddy. Ciekawy miastem jest również Polonnaruwa, gdzie znajdują się liczne posągi Buddy. We współczesnej części miasta można pójść do restauracji serwującej tradycyjne potrawy, jak i kupić wyjątkowe, własnoręcznie wykonane pamiątki.

Nuwara Elija- liczne szlaki treckingowe

Jeżeli preferuje się aktywny wypoczynek warto wybrać się do miejscowości Nuwara Elija. W której można podziwiać piękne krajobrazy. Są tam wysokie górny, które przez cały rok pokryte są intensywnie zieloną roślinnością. Można tam zwiedzić plantację herbaty, podziwiać wodospady. Liczne trasy trekingowe sprzyjają pieszym wycieczką. Warto także przejechać się tamtejszymi pociągami. Z okna można nadaj oglądać niebywale piękne widoki natury i wiele hinduistycznych świątyń. Amatorzy pieszych wycieczek powinni także odwiedzić dolinę Elli, gdzie znajdują się wodospady Rawana.

Sri Lanka – Park Narodowy Równin Hortona

Na Sri Lance znajduje się wiele Parków Narodowych min. Równina Hortona. Ten teren porośnięty jest lasem mglistym. Można tam także podziwiać bujną roślinność np. orchidei, paproci oraz fiołków. Obowiązkowym elementem wycieczki powinno być także odwiedzenie sierocińca dla słoni Pinnawala, gdzie można zobaczyć te majestatyczne ssaki, a także je nakarmić i wspomóc ich ratowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here