Ambitni właściciele stron www i sklepów internetowych, którzy mają wobec nich dalekosiężne plany, nie muszą zastanawiać się, czy do realizacji zamierzeń wystarczy im tani hosting współdzielony, czy jednak powinni wybrać drogi serwer dedykowany. Dzisiaj mają do dyspozycji dodatkowe, optymalne rozwiązanie – chmurowy serwer VPS, który jest przystępny cenowo i oferuje szeroki zakres możliwości.

Czym jest chmurowy serwer wirtualny?
VPS Cloud, jak nazywany jest wirtualny serwer w chmurze, to usługa hostingowa, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Jest ona alternatywną propozycją dla standardowych VPS-ów opartych wyłącznie na fizycznych urządzeniach. Alternatywa ta uznawana jest za bardziej nowoczesną i oferującą dużo więcej korzyści niż klasyczny VPS. I w tym przypadku usługa oparta jest na fizycznym serwerze, ale nie tylko, bo dodatkowo klienci korzystają z chmury obliczeniowej, która jest niezawodna nawet w przypadku awarii fizycznego urządzenia. VPS Cloud oferuje więc cały pakiet korzyści znanych z tradycyjnego VPS, czyli:
• niską cenę
• swobodę w konfiguracji systemu i instalacji oprogramowania
• pełną kontrolę nad zasobami i niezależność od innych współużytkowników serwera
• gwarantowane zasoby
Dodatkowo jednak chmura zapewnia takie korzyści jak: większą elastyczność skalowania zasobów oraz gwarancję dostępności usług.

Ile kosztuje wirtualny serwer VPS w chmurze?
Dla wielu osób będzie pewnie dużym zaskoczeniem, że usługa VPS Cloud może kosztować niewiele więcej niż niektóre pakiety hostingu współdzielonego. Oczywiście hosting współdzielony wciąż jest najtańszy, jednak coraz głośniej mówi się, że dzisiaj zaspokaja on potrzeby jedynie najmniej wymagających klientów, czyli np. blogerów i niewielkich firm. Jednak już średniej wielkości sklepy online czy komercyjne serwisy internetowe o ogólnokrajowym zasięgu, które generują wysoką liczbę wejść, potrzebują bardziej wydajnych i niezawodnych rozwiązań. Jeśli nie stać je na serwery dedykowane, na które trzeba wydać nawet kilkaset złotych miesięcznie, spokojnie mogą zdecydować się na nowoczesne serwery VPS w chmurze. Niektóre firmy, jak olsztyńska Sprint Data Center proponuje usługi VPS Cloud w kilku wariantach cenowych do wyboru już od około 30 zł miesięcznie według standardowego cennika. Co więcej często na stronie ogłaszane są różne promocje obniżające opłaty nawet do kilku złotych za miesiąc! Oczywiście cena serwera w chmurze zależy nie tylko od parametrów wydajnościowych, ale także zakresu usług oferowanych przez daną firmę, na które także należy zwrócić uwagę podczas wybierania pakietu usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here