W jaki sposób ranking telewizorów może pomóc w jego zakupie?

Myślisz o zakupie nowego telewizora? Zastanawiasz się skąd czerpać informacje, które będą pomocne podczas jego wyboru. W poniższym tekście spróbujemy podpowiedzieć, dlaczego ranking telewizorów to niezłe miejsce na rozpoczęcie swoich poszukiwań. Zapraszamy do lektury.

Współczesny telewizor mocno różni się od tego sprzed 20-30 lat

Nowoczesny telewizor to nie tylko urządzenie do oglądania telewizji, ale także centrum domowej rozrywki. Na telewizorze możemy oglądać filmy i seriale z popularnych platform streamingowych. Telewizor to również nieodłączny towarzysz gier video. Spadające ceny telewizorów sprawiają, że coraz łatwiej nabyć model dający możliwość oglądania filmów na ekranie o doskonałej jakości obrazu. Problemem jest jedynie wybór tego jednego modelu, który będzie najbliższy naszym potrzebom. I tu właśnie pojawia się miejsce na ranking telewizorów, które niejako agreguje w jednym miejscu mnóstwo informacji.

Na które parametry telewizora należy zwracać uwagę przed zakupem?

Według statystyk kupujmy telewizor średnio co 5-7 lat. Oznacza, to, że jego wybór nie powinien być podjęty pod wpływem chwili. Zerknijmy na kluczowe parametry telewizorów:

– rozmiar telewizora – to przekątna ekranu, wyrażona w calach. Rozmiar powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia i odległości od kanapy, z której będziemy oglądać TV.
– rozdzielczość telewizora – to liczba pikseli, z których składa się obraz na ekranie. Rozdzielczość wpływa na jakość i szczegółowość obrazu. Im większa rozdzielczość, tym lepszy obraz. Obecnie najpopularniejsze są telewizory z rozdzielczością 4K Ultra HD, która wynosi 3840 x 2160 pikseli.
– technologia obrazu – określająca sposób, w jaki telewizor wyświetla obraz na ekranie. Technologia ta wpływa na kontrast, kolory, kąty widzenia i żywotność telewizora. Obecnie najpopularniejsze są telewizory z technologią LED, QLED i OLED.
– częstotliwość odświeżania, wyrażona w hercach (Hz), która oznacza liczbę klatek obrazu wyświetlanych w ciągu sekundy,
– jakość dźwięku – to nic innego jak sposób, w jaki telewizor odtwarza dźwięk z głośników. Dobra jakość dźwięku (Dolby Audio, Dolby Atmos) wpływa na komfort i przyjemność z oglądania telewizji.
– funkcje Smart TV – hit ostatnich lat, to dodatkowe możliwości, które oferują telewizorom dostęp do internetu. Smart TV pozwalają na korzystanie z wielu aplikacji i usług, takich jak serwisy streamingowe, gry, przeglądarka internetowa, media społecznościowe, wyszukiwanie głosowe, asystenci wirtualni i wiele innych.
– technologie typu Dolby Vision, które pozwalają na jeszcze lepszą jakość obrazu.

Ranking telewizorów – jak korzystać, aby znaleźć model dla siebie?

Ranking telewizorów to zestawienie aktualnie dostępnych w sprzedaży modeli według szeregu kryteriów:
– przekątna ekranu,
– rozdzielczość,
– funkcje Smart TV,
– marka producenta,
– cena

Rankingi telewizorów mogą pomóc w wyborze, ponieważ pokazują, jakie modele są aktualnie na topie w danej kategorii. Dzięki temu możemy oszczędzić mnóstwo czasu na przeglądaniu stron internetowych.
Ogromnym plusem rankingów są tzw. filtry, które umożliwiają przeglądanie ofert według interesujących nas kryteriów. Załóżmy, że interesują nas telewizory Sony lub telewizory Samsunga, rozdzielczość ekranu 50 cali w rozdzielczości full hd.
Po wybraniu tych parametrów będziemy mogli porównać 10-15 telewizorów w danym przedziale cenowym.

Czy dobry telewizor musi być drogi?

Bez obaw, dobry telewizor nie musi być drogi. Oczywiście najlepsze telewizory na rynku potrafią kosztować 15 tys. zł i więcej, ale aby cieszyć się dobrą jakością obrazu nie musimy wydawać fortuny. Cieszące się mianem uniwersalnych telewizorów modele, które oferują doskonałą jakość obrazu, elegancki design, niezapomniane wrażenia wizualne i funkcje android TV kupimy w przedziale 2500-3000 zł. Kluczowe jest to, aby znaleźć telewizor, który ma najważniejsze dla nas parametry i funkcje. Nie musimy kupować modelu z najnowszymi i najdroższymi technologiami, jeśli nie będziemy z nich korzystać. Zaawansowane funkcje smart TV mogą być pewnego rodzaju wabikiem na klienta. Należy skupić się na tym, co jest dla nas istotne i przydatne, a nie gonić za nowinkami, które dopiero wchodzą na rynek.

Podsumowanie

Wybór i zakup dobrego telewizora to zadanie, do którego należy się nieco przygotować. W dobie internetu jest to jednak o wiele łatwiejsze niż przed nią. Aktualnie wystarczy dobry ranking i 30-60 minut wolnego czasu, aby zyskać pełen obraz co do oferty rynkowej. Na koniec nie pozostaje nic innego jak dokonać zakupu wybranego modelu.

 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here