Czy wiesz, że aż 8 na 10 przypadków uszkodzenia telefonu dotyczy wyświetlacza? Współczesne smartfony to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Niestety, wpłynęło to na ich trwałość. Możesz zapomnieć o rzucaniu, deptaniu czy topieniu telefonu – tak, jak było to w przypadku nieśmiertelnych Nokii. Co zatem zrobić, aby skutecznie chronić swój smartfon? Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie wyświetlacza telefonu.

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu czy ubezpieczenie telefonu?

Wielu operatorów komórkowych oferuje swoim klientom dodatkowe ubezpieczenia telefonu.

Jednak, jak wynika ze statystyk, zdecydowana większość uszkodzeń telefonów dotyczy usterek ekranu. Nawet z tego względu nie ma więc potrzeby, abyś kupował polisę ubezpieczeniową całego telefonu oferowaną przez Twoją sieć komórkową.

Ponadto pamiętaj, że to dodatkowy koszt, a także liczne wyłączenia. Czyli sytuacje, kiedy mimo uszkodzenia smartfona, możesz zapomnieć o odszkodowaniu.  Nie licz na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego, jeżeli umyślnie uszkodziłeś telefon lub zrobił to ktoś z Twojej rodziny. Ponadto ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli zgubiłeś swój telefon lub utraciłeś dane.

Lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie wyświetlacza telefonu.

Czym jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

To stosunkowo nowa usługa oferowana między innymi przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Umowę ubezpieczenia wyświetlacza telefonu możesz zawrzeć poprzez wygodną aplikację. Bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jak działa aplikacja Screenity?

  • po uruchomieniu apki zmaż ekran, aby odkryć nowy obrazek,
  • zrób zdjęcie wyświetlacza w lustrze,
  • podaj swoje dane,
  • zaakceptuj regulamin,
  • zapłać przez Pay U,
  • jeśli Twój wyświetlacz przejdzie test pomyślnie – zostanie ubezpieczony w ciągu 24 godzin.

Ubezpieczyć możesz zarówno nowy sprzęt, jak również używany, co jest dużym plusem. Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu trwa 12 miesięcy. Chroni ekran Twojego telefonu przed przypadkowym uszkodzeniem. Obejmuje takie zdarzenia jak rozbicie, porysowanie, pęknięcie wyświetlacza, które skutkuje brakiem działania ekranu lub jego nieprawidłowym funkcjonowaniem.

Kiedy możesz liczyć na polisę? Na przykład w sytuacji, kiedy biegniesz chodnikiem i słuchasz muzyki. Nagle na Twojej drodze wyrasta rozpędzony rowerzysta. Potrąca Cię, czego efektem jest rozbity telefon. Wówczas możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz kupić je elektronicznie. Obejmuje swoim zakresem najczęściej występujące uszkodzenia ekranu smartfona. Ubezpieczenie opłacisz w formie wygodnych i niskich rat (9,99 zł miesięcznie) lub jednorazowo (108 zł).

TU Europa oferuje klientom usługę door to door, czyli odbiera od Ciebie uszkodzony telefon, zawozi do serwisu, a po naprawie dostarcza Ci go bezpośrednio do domu. Nie musisz martwić się szukaniem serwisu lub zamawianiem kuriera.

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania w ubezpieczeniu wyświetlacza telefonu?

Ubezpieczyciel ochroną obejmuje wyświetlacz Twojego telefonu na wypadek przypadkowego uszkodzenia. Nie uzyskasz jednak pomocy, jeżeli użytkowałeś urządzenie niezgodnie z instrukcją lub wykorzystałeś je do działań przestępczych.

Ponadto zapomnij o odszkodowaniu, jeżeli Twój smartfon uległ uszkodzeniu w wyniku działania żywiołów, gryzoni, działań wojennych, wybuchów, eksperymentów, transportu lotniczego lub autokarowego.

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu nie obejmuje również zdarzeń będących wynikiem prowadzenia napraw przez osoby nieuprawnione, działania czynników chemicznych lub termicznych.

Jak zatem widzisz są to dość ekstremalne przypadki. Co sprawia, że możesz czuć się bezpiecznie, decydując się na ten rodzaj polisy.

Chroń telefon- kup ubezpieczenie wyświetlacza telefonu

Współczesne telefony to bardzo delikatne urządzenia, dlatego warto zastanowić się nad ich ubezpieczeniem. Nie ma jednak potrzeby, abyś kupował ubezpieczenie całego telefonu, ponieważ 80% uszkodzeń dotyczy samego ekranu smartfona.

Dlatego warto, abyś zdecydował się tylko na ubezpieczenie wyświetlacza telefonu. Taką polisę w wygodnej formie możesz zawrzeć z TU Europa.

Ubezpieczyciel zapewnia usługę door to door. Zatem nie musisz martwić się o serwis i kuriera. Składkę możesz opłacić w wygodnych i niskich ratach miesięcznych lub w całości. Suma ubezpieczenia wynosi 1000 zł, a sama polisa zawierana jest na 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat aplikacji Screenity znajdziesz na: https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here