jaką zabawkę interaktywną wybrać dla dziecka?

Zabawki interaktywne dla dzieci wspomagają kreatywność dziecka, rozwijają zmysły i umiejętność logicznego myślenia. Pomagają rozwinąć wszystkie zmysły malucha. Pozwalają dziecku poznać kolory, dźwięki i kształty.

Jakie zabawki interaktywne są odpowiednie dla dzieci ?

Jeżeli szukamy zabawki odpowiedniej dla młodszego dziecka, należy pamiętać, że najmłodsze dzieci potrzebują zabawki, która jest prosta w obsłudze. Uwagę malucha przyciągnie mało skomplikowany wzór, za to kolorowy. Dobrze jeżeli zabawka będzie wydawała z siebie melodie lub będzie świeciła.

W przypadku najmłodszych dzieci sprawdzi się również zabawka, którą można potrząsać i ma liczne przyciski. Uwagę takich maluchów najbardziej przykują zabawki, które wydają dźwięki.

Zabawki interaktywne dla dzieci

Jeżeli chodzi o starsze dzieci, najlepszym wyborem są zabawki, które stymulują motorykę dziecka. Szukajmy zabawek, które umożliwiają układanie oraz dopasowywanie konkretnych elementów. Zabawki z efektami dźwiękowymi sprawiają dodatkowo, że dziecko rozwija swoje zdolności muzyczne. Dla dzieci kilkuletnich polecane są tablice interaktywne, puzzle oraz zabawki tematyczne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek interaktywnych?

Podczas wyboru zabawki interaktywnej dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • oznaczenie wiekowe, jest najistotniejszym parametrem, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru odpowiedniej zabawki dla dziecka. Na opakowaniu zabawki zawsze znajduje się oznaczenie wiekowe, które informuję potencjalnego klienta dla dziecka w jakim wieku, dedykowana jest dana zabawka.
  • natężenie dźwięku, jest ważnym aspektem. Wiele zabawek, które są dostępne na rynku wydaje z siebie zbyt głośne dźwięki. Uszy małego dziecka są dość wrażliwe, dlatego przez zakupem zabawki sprawdźmy dźwięk, który z siebie wydaje.
  • certyfikat CE, informuje nas o tym, że dana zabawka jest zgodna z wymaganiami bezpieczeństwa, które obowiązują w UE. Każdy producent zabawek, jeżeli chce otrzymać taki certyfikat, musi spełnić szereg wymogów.
  • bezpieczeństwo, zdecydowanie lepszym wyborem są zabawki, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Takie zabawki zazwyczaj posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Przeczytaj też: http://czarodziejskieliny.pl/znikopisy-dla-dzieci-magiczne-tablice-do-rysowania-ktore-przydadza-sie-w-podrozy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here