Znajdź odbiorców dla siebie

Szukanie odbiorców to spora część naszego sukcesu, nie jest to jednak łatwe. Można robić to na kilka sposobów, najczęściej warto korzystać z kilku różnych.

Podstawowe dane najważniejsze
Warto tutaj wykorzystać email marketing, ale tylko wtedy, gdy będzie on dobrze spersonalizowany. Pamiętajmy, że przy wypełnianiu formularza nie można żądać zbyt dużej ilości danych, najważniejszy niech będzie adres email i imię. Już to pozwoli na zwracanie się do konkretnej osoby, poznać jej płeć i dopasowywać informacje. Resztę dopasujemy już po informacjach na temat tego, co klient robi po otrzymaniu naszego maila. Aby podać adres mailowy najlepiej skorzystać z własnej strony www, gdzie umieścimy formularz zapisu do newslettera, który musi być dobrze widoczny i zawierać zgodę, aby dołączyć go do listy mailingowej. Taką możliwość i informację o niej warto zamieszczać w listach mówiących o stanie zamówionej przesyłki.

Zbieraj zgody na przetwarzanie
Dobrą metodą na pozyskiwanie bazy adresowej może być też fanpage na facebooku, gdzie dzięki specjalnej aplikacji zbierać można zapisy do newslettera. Przy takich zapisach zawsze zbieraj zgody na dotyczące przetwarzania danych osobowych do celów marketingowych, są na to dwa sposoby albo odpowiednia regułka pod formularze zapisu do newslettera albo w mailu potwierdzającym taki zapis. Należy też dać klientowi możliwość odpisania się z takiej listy. Warto też pokusić się o mail powitalny, wskazane będą tutaj też dobre rabaty na początek takiej współpracy.

Każdą okazję dobrze wykorzystaj
Jeżeli posiadasz też tradycyjny punkt sprzedaży, to adresy poczty możesz pozyskiwać również tam, chociażby poprzez stworzenie programu lojalnościowego, wywieszenie odpowiednich informacji na ten temat, dołączanie ich do rachunku czy w formie papierowych formularzy do wypełnienia na miejscu. Coraz popularniejsze jest wykorzystywanie w tym celu służbowych tabletów, za pomocą którego klienci czy goście będą mogli zostawiać swoje dane.

Dla wielu osób adres poczty elektronicznej jest bardzo ważny i nie rozdają go na prawo i lewo, tym bardziej warto się o niego postarać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here