Posiadanie rachunku osobistego to konieczność, dlatego większość osób dysponuje kontem dedykowanym klientom indywidualnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić dotychczasowy bank lub założyć kolejne konto. Warto jednak dokonać tego przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź, od czego zacząć.

Rynek kont osobistych w ciągu kilkunastu lat przeszedł sporą metamorfozę. Dużo bardziej konkurencyjne warunki sprawiają, że opłaca się wypowiedzieć dotychczasową umowę i zamknąć rachunek – po to, by otworzyć kolejny w innym banku.

Krok 1. Wypełnienie wniosku

Chcąc otworzyć rachunek osobisty, wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej konkretnego banku. Następnie trzeba go przesłać, klikając w odpowiedni przycisk wyświetlony na stronie.

Krok 2. Weryfikacja tożsamości

Aby bank otworzył rachunek osobisty, koniecznością jest przeprowadzenie weryfikacji tożsamości. Metoda uzależniona jest przede wszystkim od regulaminu konkretnego banku, aczkolwiek najczęściej spotykane są trzy sposoby.

  • Przelew weryfikacyjny z innego banku

W tym przypadku chodzi o wykonanie przelewu symbolicznej kwoty z konta osobistego posiadanego w innym banku. Pamiętaj, że musi być to rachunek z zapisanymi twoimi danymi. W przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony.

  • Weryfikacja za pośrednictwem kuriera

Ten sposób weryfikacji polega na potwierdzeniu tożsamości przez kuriera. Dostarcza on egzemplarze umowy do podpisania, sprawdzając jednocześnie zgodność danych wpisanych na wniosku z danymi znajdującymi się na dowodzie.

  • Wizyta w oddziale

Weryfikacja tożsamości (oraz podpisanie umowy) może mieć miejsce w dowolnym oddziale banku. Decydując się na tę metodę, zakładanie rachunku bankowego nie będzie jednak w 100 procentach otwieraniem online.

Krok 3. Logowanie do bankowości internetowej

Po pozytywnej weryfikacji, otrzymasz od banku potwierdzenie oraz tymczasowe dane do logowania. Teraz nie pozostaje nic innego jak zalogować się do swojego konta. Od tej pory możesz dokonywać przelewy na dowolne rachunki bankowe.

Internetowe konto osobiste to mnóstwo korzyści

Posiadanie konta osobistego dającego dostęp do bankowości elektronicznej to wiele korzyści. Otrzymujesz je już na samym wstępie – właściwie nie musisz wychodzić z domu, by je założyć. Dzięki temu oszczędzasz mnóstwo czasu.

Ponadto, w zależności od tego, jakie konto wybierzesz, możesz zyskać np.:

Zanim wybierzesz konto osobiste, porównaj oferty

Jeśli dostrzegasz już zalety rachunku osobistego zakładanego online, czas na wybór konkretnego produktu. Zamiast jednak decydować się na przypadkową ofertę, porównaj dostępne możliwości. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie najtańsze, dające dostęp do dodatkowych udogodnień. Zwróć przy tym uwagę na opłaty pobierane za prowadzenie rachunku czy przelewy standardowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here