Obowiązek fiskalizacji sprzedaży rozszerza się na coraz to odmienne sektory. Do niedawna dyskusję narodową spowodował obowiązek fiskalizacji przewozów taksówkowych czy usług fryzjerskich.

Potem kasy fiskalne musieli wprowadzić do swoich prywatnych usług  lekarze, chociaż oczywiście nie wszyscy. Z punktu widzenia interesów tych grup zawodowych, urządzenia fiskalne odczuwają oni jako krzywdę i wyzysk. Ale z punktu widzenia nas klientów kasy fiskalne wprowadziły pewnego rodzaju sprawiedliwość do wynagrodzeń.

Udając się do stomatologa na przegląd czy leczenie, końcowa płatność poprzez oficjalne terminale płatnicze i tym samym ufiskalnienie usługi, i oczywiście sam widok tych wszystkich urządzeń fiskalnych przywraca spokój i wbrew pozorom zaufanie do usługodawcy. Otrzymuje się poczucie kontroli i bezpieczeństwa. 

Wizyta u lekarza, choćby pediatry, u którego trzeba było czekać kilka godzin z dzieckiem, ponieważ zdecydował się on na przyjęcie mnóstwa pacjentów funkcjonując na podstawowym ryczałcie, siedząc w poczekalni miało się wrażenie uczestnictwa w wielkim oszustwie. Prowadziło do naprawdę do dużego dyskomfortu. Teraz wszystkie te urządzenia fiskalne, a przede wszystkim kasy fiskalne zmieniły podejście do wielu zawodów. Już z taką niechęcią nie traktuje się taksówkarzy i zniknął widok wsuwania w kieszeń pieniędzy fryzjerce. Może to i był oczekiwany napiwek, ale albo powinien być wręczany oficjalnie, albo zniknąć. 

Urządzenia fiskalne spowodowały również, że korzystając z wielu usług można zapłacić kartą bankomatową. Terminale płatnicze, które pojawiły się wraz z kasą fiskalną ułatwiają codzienne życie. Przecież w okresie sprzed kas fiskalnych nie można było u fryzjera czy lekarza zapłacić kartą. Wszędzie obowiązywała gotówka. Ci wszyscy mistrzowie usług obawiali się, że poprzez terminale płatnicze wyjdzie na jaw, ile tak naprawdę zarabiają. Dopiero jak ich zarobki stały się jawne dla fiskusa, dopiero wtedy zaczęli instalować terminale płatnicze, które są przecież nieobowiązkowe. One po prostu nam klientom i pacjentom ułatwiają czynność płacenia i nie trzeba już wcześniej przygotowywać potrzebnej sumy pieniędzy. To wielka wygoda i komfort jaką dało rozszerzenie zawodów ufiskalnionych i tym samym oficjalnie zarabiających. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here